Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Се шпекулира дека управата од Барселона веќе не го негира повратокот на Neymar.
Ова звучи доста логично бидејќи Барселона на летото имаше околу 100м за уште еден трансфер ( Се шпекулураше за ПОГБА ). Управата се спремни да ги продадат Rafinha и Denis Suarez за по 30-40м и Dembele za 100m во следниот зимски трансфер период.

* За Dembele се смета дека е зависник од Видео игри. Гејмал до сабајле и заборавил аларм да стави за на тренинг па се успал. Па затоа се вадел со изговорот " Болки во стомакот " :D:D:D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ako je vjerovati navodima Cadene SER, FC Barcelona ne može u naredne tri godine dovesti igrača iz Liverpoola. Ova klauzula je dogovorena pri transferu Coutinha na Camp Nou, a jedna od tri godine je skoro protekla.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ептен запнавме да купуваме од Ајакс. Покрај муабетите за Де Лигт и Де Јонг се збори и за трансфер на голманот Андре Онана. Секако како опција за втор голман ако Силесен дефинитивно си оди.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ептен запнавме да купуваме од Ајакс. Покрај муабетите за Де Лигт и Де Јонг се збори и за трансфер на голманот Андре Онана. Секако како опција за втор голман ако Силесен дефинитивно си оди.
Подобро цел клуб Ајакс да го купат, вака само ги замараат луѓето секој ден :P
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Без Кутињо и Ракитиќ денес. Особено голем хендикеп е неиграњето на ѕверот Кутињо, според мене после Меси најважен играч во тимов. Мечот ќе го суди Манзано, второто најголемо копиле после Лахоз, така да очекувам да суди на наша штета. Ако влезат играчиве во мечов како што треба, со 100% залагање, ќе победат.

Од Валверде следниов состав се очекува:
Штеген
Роберто-Пике-Ленгле-Алба
Видал-Бускетс-Артур-Рафиња
Меси-Суарез
Можно е и на десен да е Семедо, а во средина, Роберто место Рафиња.

 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Без Кутињо и Ракитиќ денес. Особено голем хендикеп е неиграњето на ѕверот Кутињо, според мене после Меси најважен играч во тимов. Мечот ќе го суди Манзано, второто најголемо копиле после Лахоз, така да очекувам да суди на наша штета. Ако влезат играчиве во мечов како што треба, со 100% залагање, ќе победат.

Од Валверде следниов состав се очекува:
Штеген
Роберто-Пике-Ленгле-Алба
Видал-Бускетс-Артур-Рафиња
Меси-Суарез
Можно е и на десен да е Семедо, а во средина, Роберто место Рафиња.

Се надевам на Malcom или O.Dembele прва постава наместо Рафиња:D[DOUBLEPOST=1543085145][/DOUBLEPOST]Barça: Ter Stegen; Semedo; Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, Sergi Roberto, Arturo Vidal, Arthur; Messi, Luis Suárez. ( 4-4-2 ) .
Каков токмак од тренер треба да си, за да играч што не играл скоро 2 месеци, после повреда одма да го стаи да игра 90мин ( Освен ако не го менува ). А Ленглет и Пике добра ја завршуваа одбранбената задача.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Сериозна е повредата на Умтити, прочитав дека ослабел за да го намали теретот врз колената, за да нема болки. Штета, конечно се погоди карпа штопер и се случува ова.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
rafinja.......... koj kurton e ovoj valverde ccc
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Мене ми се допаѓа како играме. Имаме игра. Штета нема лево некој од Кутињо/Дембеле да бидеме поконкретни. Видал дава 102.3% од себе. Роберто е везњакот кој треба да искочи на сметка на Дембеле.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Класика Валверде, пичкарски на нерешено, ама кога ќе му здрват еден не ќе знае кај е излезот.[DOUBLEPOST=1543092183][/DOUBLEPOST]Видал е крал, еден куп топки освои. Роберто не знаеше кај тера, па се повреди сега. Изгледа само така се заменливи заедно со Ракитиќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom