Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Добро бе, со кој разум се фалат по социјалните мрежи па дури и на весници дека ги чистат градските паркови .... што треба сега, сите во несвест да паѓаме??? Го прикажуват тоа како да не им е должност, работа него во интерес на граѓаните доброволно работат !!!
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
57
Поени од реакции
296
Драга,

воопшто не е оправдано да сметаш дека мобилни причинуваат рак, ама е сосем оправдано да сметаш дека овни причинуваат мобилни телефони.

Мартин Купер - пронаоѓачот на мобилниот телефон е Овен во хороскоп.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Секакви мејлови имам добивано и може да се каже дека отрпнав веќе на глупи прашања ама денес добив мејл со прашање дали кабел од метро и пол е доволен за растојание од 3,20м.

Јас мислам ова прашање на референдум да иде, еве уште се мислам и не знам што да вратам. :cuc:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.754
Како да се мотивираш со 250 евра плата бе.Мислам стварно е мизерија работава.А мене не ми се јасни луѓето што земаат смешна плата а се трудаат во фирмата која работат како да е нивна.Имам еден таков другар кој се вработи исто како мене после средно ја зема истата плата а се понаша као син на газдата да е.Па и надвор од работно време размислува за работа.Тоа е тој југословенски дух кој сеуште живее и во младите генерации а тоа е газдите се полнат со пари а работникот е куче.Исто и со онаа македонската која ја кажуваат старите џабе работи џабе не седи.Абре епа македонче.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
Кајг,
живееме во време на апсурди,
приватните специјализанти веќе со месеци ја работаат најхуманата работа, а се уште не се платени, а „други“ заштитени врсти седат дома еден ден не изработиле, а редовно земаат плата!

 
И

Име И Презиме

Гостин
Исчекување тик -так тик - так
Големи промени или стабилизација ? Прашања со различни одговори, вистини и правдина, баланс и хармонија ТИК так...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Srolaj eden dzoint, raskomoti se.. sam ili so nekoj/a.. ispushete filjan.. i floating away brat4e.

Ah taa prva truba posle 20 dena pauza.[DOUBLEPOST=1534394539][/DOUBLEPOST]Pochni go denot... so ..... J na primer. Vo zhiivotot tvoj fantastichen.


 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Кој парадокс човече министер за РИБАРСТВО од Норвешка бил избркан зошто не најавил дека оди на одмор и зошто службениот мобилен телефон го носел со себе, тука кај нас вицепремиер за споредување на рамковниот договор (што нели е значајно за нашата држава, за нашата иднина) веќе неколку месеци не оди на работа зошто и бил лут на преседателот на ПАРТИЈАТА (лични, партиски проблеми)... и никому ништо никакви мерки не се превземат од страна на владата за неговото простачко однесување!!! Море ако дојде до нуклеарна војна тука за кај нас нека ги лансират сите можни бомби
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Д.К.
Мајка ми со прашање вчера,имено на стопанска банка на сајтот сакала да провери состојба на салдо. Кога кликнувала на прикажи мом. состојба и пишувало немате интернет пристап. Додека на други сајтови и отварало се, е сега прашањето и беше, дали ние немаме интернет или банката нема интернет :boksix:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom