Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Времето лечи сѐ ама празнината ништо не ја надополнува. Четиринаесет години без тебе и секоја нова година таа празнина е се подлабока :(
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Шо се морам овде да слушам кај мене бетер од поп сум. Снаата од постариот се погодила, од помалиот курва невидена. Цел ден шета низ чаршија и мажи пречекува, а свекрвава ме умре. И викаат од кај ми трпението со луѓе е од вака, одамна некоја ме нема нагазено :icon_lol:.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Е вакви ликови гласаат на избори и се дел од општеството, вакви ликови одлучуваат кој ќе седне во собрание и ќе ја води државата, вакви ликови идолизираат криминалци и се крстат во партиска книшка, оти со ваков ум мора некој да им кажува шо и како да прават. Жално...

28928282_10208711059972742_1954540642_o.png
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
"Трендови од социјалните мрежи од кои ни се кења"

Стивен Хокинг почина, нека му е лесна земјата на човекот, остави неизбршлива трага во науката а со тоа и во секој сегмент од човековото живеење. Човештвотото треба вечно да му биде благодарно.

Јас лично од физика немам поим. Само некои базични познавања како низ магла. Нејсе, не е ни битно. Не сум ниту пак некој голем познавач на ликот и делото на Хокинг. Сум го гледал филмот за него, The theory of everything, добар филм. Нешто од интернет некои статии што сум начекал и тоа е тоа. Секоја чест на луѓето на кои овие области им се пасија, навистина се ретки, посебено во нашава држава, можеби и образовниот систем е највиновен за тоа, во моментов не ми е тоа поентата ниту пак сум компетентет да зборувам за теориски физики и математики.

Она што ме изиритира денеска се социјалните мрежи и потребата од се да се прави тренд. Добро бе, како сите преку ноќ се направија физичари и математичари. Жалопојки по човекот, нивниот идол, RIP, па споделување на негови мисли...и тоа од луѓе кои до вчера не ни знаеа за неговото постоење, не биле ниту запознати со неговата работа, па и да биле, нивите конгнитивни капацитети се ограничени на таблицата од второ одделение, прашање е дали и тоа го знаат.
Веројатно оставам впечаток на плукач и хејтериште ама морав ова да го пишам.
Значи се што е тренд, нешто што најлесно може да ископира од Запад кај нас прво доаѓа.

Државата пред колапс, они се фатиле трендови да следат.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Sve e vekje napraveno vo zemjava, sve e isporabano, ne deka se falam nesho me boli kurov, so sekakvi vidovi na lugje sum se druzhel i ''nedruzhel'' ali po seljachki narod vaka u celina zemeno, unazadeno nekade edno 25-30 godini i so sfakjanja i so naviki i i so steriotipi i so sve. Drzhava - gomno. Nema vekje ni nasmevki kaj pola i poekje lugje, sve im e dosadno, a i dosadno e, sekojdnevie tapa nekako na site, sve se zhalat.... Kje viknam trubi na aerodrom koa kje go ziam tiketot za 1 pravec. Kje go ima na vesti kje me gleate sto posto.

https://www.youtube.com/watch?v=3vN-4Xwy-Cw

sakam vakvi ubistveni traki koa sum nervozen mnogu.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Кајги, демек јазикот не го даваме, а ниту еден пратеник од "патриотската" партија не гласаше ПРОТИВ.
Молчење=одобрување (y)

Би ги пукал сите "наши" политичари ко Талат и Аљи македонци во 2001.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Драа

Умре најпаметно растение на сфет, шалу се ха ха муабет на дн. А никој не спомна дека днска му е брдеј на Анштајна.
Едн дојде друг си отиде, упсс.
Исто како Енцо Ферари и Месут Озил хаха
Абе нели имаф жабју болест овија двоица, пекинејзер сидром, боње него азакс синдром.

Е а да прашам, раша тудеј чива е? На кого е(превод)?
Камен американска продукција редакција и персонал а устфари мадр Раша?
Е а најјаку слику има овај телевизија, кристал стакло палас.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Драга Кеј

Денес ми беше последен ден на работа, од утре стартувам во новата фирма. Малку ми е чудно, исто како да си идел со некоја и после 6 години си раскинал, такво е чуството. Нова фирма, нови предизвици, нови луѓе, нови карактери.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално, процедурално, процедурално, процедурално,процедурално, процедурално, процедурално, процедурално, процедурално, процедурално,
процедурално,
процедурално,
процедурално,процедурално,процедурално,процедурално,процедурално,процедурално,
процедурално,процедурално,процедурално,процедурално,процедурално,
Pfejpr ;trtmlwEF;PROCEDURALNO
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Победно од масовни жалопојки на неуки и крајно игнорантни ликови по социјалниве мрежи е смислата за „хумор“ на денот на смртта на позната личност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom