Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Елитен рековте ?


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Не заебавај аексил имаш топ 5 тим без проблем ако знаеш да го изиграш. Никој во лигава нема 5 централни дефанзивци. Види кај мене у тим најбитните утакмици ги играв со Фазио и Налдо на стоперски позиции. Во напад ги имаш Суарез и Манџа, а ја Ибра и факинг заза. Десен бек го имаш и лихштајнер како опција, а од друга страна ја го имам само Валенсија.
Све е до како ќе си го избалансираш тимот.

Следната сезона мислам дека ќе биде најизедначена досега. До последно коло може да има четири тима во 3 бодови.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.656
:oleee::oleee:
ОЗИЛ, БОНУЧИ
И БЕНЗЕМА ДОСТАПНИ ЗА РАЗМЕНА!!!!!
:oleee::oleee:
 
A

Aexil Kong

Гостин
Не заебавај аексил имаш топ 5 тим без проблем ако знаеш да го изиграш. Никој во лигава нема 5 централни дефанзивци. Види кај мене у тим најбитните утакмици ги играв со Фазио и Налдо на стоперски позиции. Во напад ги имаш Суарез и Манџа, а ја Ибра и факинг заза. Десен бек го имаш и лихштајнер како опција, а од друга страна ја го имам само Валенсија.
Све е до како ќе си го избалансираш тимот.

Следната сезона мислам дека ќе биде најизедначена досега. До последно коло може да има четири тима во 3 бодови.
Тогаш дај да си ги замениме тимовите ако сакаш, штом мојот е појак од твојот.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Тогаш дај да си ги замениме тимовите ако сакаш, штом мојот е појак од твојот.
Кај реков дека Валенсија е појака? Пишав дека е топ 5 и лесно може да се умешаш у борба за титула ако искомбинираш добро.
За мењање нема шанси. Две години сум го градел тимов за да ми биде по мерак.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Некој напаѓач да понудите бре за бек-ап?
Кај реков дека Валенсија е појака? Пишав дека е топ 5 и лесно може да се умешаш у борба за титула ако искомбинираш добро.
За мењање нема шанси. Две години сум го градел тимов за да ми биде по мерак.
Брату кој се другите топ 4 :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Да не го сака некој Стротман ако му треба да крпи во средина? :D Го продавам секако, level 3 concern ми е, па би прифатил за било какво младунче. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom