Фан Клуб: Јувентус

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Редно време беше Алегри да го стави на клупа, сега нека се мисли недостижен освен во репрецентацијата сега и во Јуве нема сигурно место во првите 11
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
So dve race i kur potpisuvam ako sakaat PSZ trampa Kavani za debeliot pa i da doplatime uste 30 milioni nema u zaguba da sme... Nigerot cel zivot tuka na forumot zbori za Kavani, deckoto sasvim u pravo bese.. Kavani > Iguain
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
So dve race i kur potpisuvam ako sakaat PSZ trampa Kavani za debeliot pa i da doplatime uste 30 milioni nema u zaguba da sme... Nigerot cel zivot tuka na forumot zbori za Kavani, deckoto sasvim u pravo bese.. Kavani > Iguain
Замисли да дојди Кавани и со него да освојме ЛШ. Нигерот ќе ....[DOUBLEPOST=1506203748][/DOUBLEPOST]
Редно време беше Алегри да го стави на клупа, сега нека се мисли недостижен освен во репрецентацијата сега и во Јуве нема сигурно место во првите 11
Со сигурност нема да остани онака. Не му одговара на Јувентус да седи онака.
Ако стигниме до евентуална продажба седење на клуба само топи пари. Освен ако не влезат некој кинези во комбинација.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Јувентус има состав и квалитет повторно да ја издоминира лигава со 30+ победи. 102 поени ни е рекордот, тешко е да се стигне ама тенденцијата дефинитивно треба да се движи кон 100ката особено ако имаме вака расположени конкуренти како Наполи.

Реално гледано се спротивно од тоа би било неуспех.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.630
Одкако ги донесовме Коста и Берна, гојдоно Квадрадо почна да игра фудбал, не е како прошлата сезона кога едина конкуренција му беше Марко Физикална Терапија Пјаца... сега го гледаш трча, дрибла, нафрла, шутира бетер од Меси е со потезите. Што ти значи конкуренција во тимот, и широка клупа :)
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Одкако ги донесовме Коста и Берна, гојдоно Квадрадо почна да игра фудбал, не е како прошлата сезона кога едина конкуренција му беше Марко Физикална Терапија Пјаца... сега го гледаш трча, дрибла, нафрла, шутира бетер од Меси е со потезите. Што ти значи конкуренција во тимот, и широка клупа :)
Сите мразат конкуренција, конкуренција значи ти гори под гз, и тоа како ке работиш како ке работиш да се покажеш вреден, ке се испотиш.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Paulo Dybala is the first Serie A player to score 10 goals in the first 6 Serie A games since 1958.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јувентус има состав и квалитет повторно да ја издоминира лигава со 30+ победи. 102 поени ни е рекордот, тешко е да се стигне ама тенденцијата дефинитивно треба да се движи кон 100ката особено ако имаме вака расположени конкуренти како Наполи.

Реално гледано се спротивно од тоа би било неуспех.
Точно дека имаме квалитет за 100+ али пази.
Голем дел од „дерби“ дуелите ни се на крај шо значи дека треба да напрајме предност дотогаш. Исто така вервам дека Алегри ќе прави ротации околу клучните мечој во ЛШ па ќе испуштиме некој поен таму. Свесен е и дека со 90+ и со 100+ освојваме скудето и дел од таа надмоќ во Серија А ја жртвува кога е потребно за ЛШ.
Нормално ова слобода за жртвување поени во серија а зависи и од Наполитанките кои исто се расположени засега.[DOUBLEPOST=1506261873][/DOUBLEPOST]
Сите мразат конкуренција, конкуренција значи ти гори под гз, и тоа како ке работиш како ке работиш да се покажеш вреден, ке се испотиш.
Колку и да е ок за клубот од тој аспект, рачунај дека то прај незадоволство кај некои играчи и можи да бараат трансфер или пак да залежат ако немаат доволно натпревари[DOUBLEPOST=1506261968][/DOUBLEPOST]Бонинаторот пак во елемент денес.
На крај ќе испадни ддека во ќар е Јуве со продажбата.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Andrea Agnelli dobio je zabranu od godinu dana bavljenja fudbalom, dok je Juventus kažnjen sa 300,000 evra.

Uskoro opširnije…
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.630
Сеа Недвед ќе биде претседател на клубот една година?
Па добро и не е така лоша казнава, јас очекував некоја поригорозна од 3 до 5 години, вака добро прошол.

Овие 300.000 евра на рати ќе се отплатени :smirce:
 

king-makedon

THE KING
Член од
5 декември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
262
Море да сум Ањели селење клубот во Бундес или Француска лига ко што имаше шпекулации едно време,па нек со кршат главата ебате лигата ебана распала.Десет години водат хајки против својот најдобар клуб и најпопуларен спортски бренд ебате мазохистите глупи.Остај ги таму да се брукаат по европа со полуклубови ко Рома и Наполи.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Која глупост еј учествувал во продажба на карти на ултраси,секој тим во Италија има некој човек кој шитка карти на ултраси кои на различни начини се поврзани со криминалци,мафија и што ти ја знам.
А не ми е јасно и како ќе го казнат,ќе му забранат на стадион да доаѓа :icon_lol:,како ќе го контролираат дали ќе се бави со фудбал не е тренер или играч па да мора да доаѓа на стадион,тренинзи,истата работа ќе ја работи преку некој друг човек(Недвед ваљда).

Нека го стават Лапо претседател ќе шмркаат на тренинзи има одма да се разигра Игуаин :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Море да сум Ањели селење клубот во Бундес или Француска лига ко што имаше шпекулации едно време,па нек со кршат главата ебате лигата ебана распала.Десет години водат хајки против својот најдобар клуб и најпопуларен спортски бренд ебате мазохистите глупи.Остај ги таму да се брукаат по европа со полуклубови ко Рома и Наполи.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Море да сум Ањели селење клубот во Бундес или Француска лига ко што имаше шпекулации едно време,па нек со кршат главата ебате лигата ебана распала.Десет години водат хајки против својот најдобар клуб и најпопуларен спортски бренд ебате мазохистите глупи.Остај ги таму да се брукаат по европа со полуклубови ко Рома и Наполи.
Реално треба да си притиска за таа европската лига и да ги остај овие да си гледат Беневенто Пескара.


Ме пак ме интересира како ќе се покажи клубот без него. И колку е битен баш тој да биди на таа позиција.
Да бидиме реални оваа казна е повеќе фигуративна и Ањели ќе има маханизам како да ги контролира работите.
Пред некое време дури и се шпекулираше да му го остави клубот на Недвед да го работи а овај да го преземи Ферари.
Верувам дека Недвед си знај фудбалски да ги турка работите штом овај го зел за помошник ама пак ми е сумлив за бизнис делот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom