Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Кој го има Стафорд у екипа ?
Би сакал да го имам, чисто дека навивам за Лајонс а и фантази тимот така ми се вика.

Спремен сум и Мет Рајан да го укључим ако е дилот добар !
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Кога сме кај трејдови, има опција трејдинг блок, така да ако планирате да трејдате тоа е местото. Мада од искуство, мнооогу ретко се случуваат трејдови во нфл лигите во кои што членувам :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
За неделава мислам треба да се избегнуваат хендикепите на сите дивизиски утакмици, поготово на Џетс-Мајами. Мислам Мајами преценети се од кладилнициве, премногу е +6. Јас ќе пробам на изненадување и ќе си играм Џетс +5.5. Исто мислам малку поени ќе има на повеќето утакмици, поготово мислам на Сеинтс со Пантерс, 46.5- ми изгледа добар тип.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Кога почнавме со муабети за коцкање, лебот денеска од ова ќе се бара :D
upload_2017-9-24_14-13-17.png
(Џексонвил е кец...и да, знам дека Аризона е МНФ)


И ова демек поглавно ливче:
upload_2017-9-24_14-14-20.png
Минесота е тргната од Спортлајф. Не ми е до душа пресигурна и таа утакмица иако се без Бредфорд али мислам одбраната на Тампа ќе го зашемети Кинам :D (што ironically enough не верувам дека би скинал противничка одбрана годинава :D )

Можда требаше наместо Џексонвил да ги ставам Колтс 1..али нема везе, битно Лондонскава у такмица ќе си ја направам интересна :D
 

Attachments

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Кој го има Стафорд у екипа ?
Би сакал да го имам, чисто дека навивам за Лајонс а и фантази тимот така ми се вика.

Спремен сум и Мет Рајан да го укључим ако е дилот добар !
Ја го имам али ќе мора да те разочарам :D
Чисто за друг квалитетен КБ би го сменил...така да освен Мети Ајс ако не го нудиш изглеа ништо :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Јас изиграв :
Џетс хендикеп 1 на 8,5
Чарџерс хендикеп 1 на 6,5
Џајантс минус 18,5
Тенеси-Сиетл минус 44,5
Каролија- Сејнтс минус 49,5
Грин Беј хендикеп кец на минус 4,5

И едно за со семки грицкање, 11 утакмици плус/минус :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ја го имам али ќе мора да те разочарам :D
Чисто за друг квалитетен КБ би го сменил...така да освен Мети Ајс ако не го нудиш изглеа ништо :D

Кур да бричиш втор кботербек ти е, не сум ја ГМ на Џетс или Беарс .!. :icon_mrgr:

Мети Ајс е фабтази машина, ако ме се повреди број 1 фантази квотербек е со сигурност.

Размисли :)

МкКој е антачабл уште иако игра ко гомно првиве две кола, не ми е за давање, другото све ти е отворено

Чисто глава за глава Мети не го давам :kuracc:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Иначе на Тампа им се повредени и не играат мислам 4-5 стартери од одбрана.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Буши гиии одвратните Рејвенс, ги помочаа полувремево. :cuc:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Кој ќе оди па до спортлајф сега, кај ги најдов минус овие Балтимор :facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Иначе на Тампа им се повредени и не играат мислам 4-5 стартери од одбрана.
Одбраната на Тампа годинава има доволно играчи за замени во одбрана, али од се ова најмногу фали Квон Александер. Тој е еден од лидерите во одбраната.

Не е gimme утакмица за кладење секако али навивачки морав на тикет да ја ставам :D

И кога си го спомнав тикетот....лаганица Џегс 2.4 квота фатено, се чека да видам што ќе пцујам од помаливе квоти вечер D

Кур да бричиш втор кботербек ти е, не сум ја ГМ на Џетс или Беарс .!. :icon_mrgr:

Мети Ајс е фабтази машина, ако ме се повреди број 1 фантази квотербек е со сигурност.

Размисли :)

МкКој е антачабл уште иако игра ко гомно првиве две кола, не ми е за давање, другото све ти е отворено

Чисто глава за глава Мети не го давам :kuracc:
Па и не ми е баш втор :D Ги менувам во зависност на тоа кој им е противник :D До сега двајцата по еден меч стартуваа :D Јбг, не ми е баш за давање Стефорд, вреден играч ми е иако еве и ова коло ми е на клупа, немам ептен доверба во Смит за цела сезона :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom