Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
И кога си го спомнав тикетот....лаганица Џегс 2.4 квота фатено, се чека да видам што ќе пцујам од помаливе квоти вечер
Џагуарс во следните 3 утакмици нема да дадат 45 поени вкупно, ама затоа на „најјаката“ одбрана им го начукаа за сите пари.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Ми се допаѓа потегов на Стилерс. Ќе останат во тунелот за време на химната


Џагуарс во следните 3 утакмици нема да дадат 45 поени вкупно, ама затоа на „најјаката“ одбрана им го начукаа за сите пари.
Не ги бива кладилнициве :D
Рејвенс не се ептен јаки, нема шанса плејоф да играат, мене ми се дури и слаби. Јегс се од друга страна потценети малце, ама тука негде ми се со Рејвенс.
Е сега, ова се играше во Лондон, терен на кој што Јагуариве знаат многу повеќе да играат од Рејвенс, и знаев дека кладилнициве нема тоа да го стават во обзир :D
А и стварно не ги бива ептен Балтимор реално, тепаа 2 bottom 5 екипи во првиве две кола, не знам што распоред имаат, али дури и очекувам да завршат сезонава со негативен рекорд
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Инаку, сеа кога веќе секој втор црнчуга ќе клечи за време на химната, сеуште мислите дека Каперник не го земаат ради тоа? :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Три кола, три пати Џајантс ги гледам, а годинава се на ниво на Браунс од лани...
П.С. У меѓувреме, Лајонс - Фалконс играат.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Стилерс испуштија пант на 30 јарди, и сега си губат поштено 7-0. Којзнае како им е на дефанзивците да ти заебе некој добра одбрана.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Стилерс испуштија пант на 30 јарди, и сега си губат поштено 7-0. Којзнае како им е на дефанзивците да ти заебе некој добра одбрана.
А ова сеа? Им блокираа field goal Чикаго, али ретардираниот што ја враќаше топката успори на 3 метри до ендзоната и направи фамбл. Каков ретардиран тим! :pos: :pos: :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Која луда работа ја направија Чикаго. На блокиран фиелд гол на Стилерс тргнаа на тачдаун и успори пред тачдаун линијата и Венс мегдоналд му направи фамбл на еден/пола јард.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Trying to calculate како Питсбург губи против Чикаго like:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
А ова сеа? Им блокираа field goal Чикаго, али ретардираниот што ја враќаше топката успори на 3 метри до ендзоната и направи фамбл. Каков ретардиран тим! :pos: :pos: :pos:
Само што го напишав, уште не е завршено полувремево. Им даваат шанса за тачдаун... Хахаха
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Стилерс испуштија пант на 30 јарди, и сега си губат поштено 7-0. Којзнае како им е на дефанзивците да ти заебе некој добра одбрана.
Ау, ова опасна утакмица испадна, аууу првово полувреме секакви глупости се случија :)
Ај ваљда ќе се оправат Стилерс у второ полувреме :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Хахаха зашто ги вратија сеа од соблекувална, каква утакмица јеботе :pos:

Trying to calculate како Питсбург губи против Чикаго like:
Не искочија на химната, затоа и губат, а и сакам да им врати кармата за таквите моронски потези.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Не искочија на химната, затоа и губат, а и сакам да им врати кармата за таквите моронски потези.
Ова со химната или е против Доналд Трамп, или нешто големо се кува у позадина у 'мерика додека сите се замараат со спортисти што не искачаат за химна.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Не искочија на химната, затоа и губат, а и сакам да им врати кармата за таквите моронски потези.
Не ми е мене тоа дебилен потег, пошто ако излегоа за химната ќе имаше некои што ќе клечат така да, мене ми е паметно ова, тргање од контроверзии и се тоа. Сепак нели не треба муабетот да биде кој клекнал а кој не..али то е..

Него...Пејтриотс и Питсбург ќе ме паднат :facepalm :facepalm: :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom