Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Cutrone ekstra igra, gol dade, penal i crven iznudi a i asistencija..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Пуни тоа гомњарите дур можеш!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
Rutinski (y)

Turcevo neznae kaj tera, se gleda deka e kvaliteten igrac, znae da dade topka, ima vizija momakot, ama dali oti otsustvuvase dolgo vreme od terenite..

U globala site bea dobri osven Bonera, oo Borini

Kesie ebava majki, karpa e bratot
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Најмногу од се ме радува тоа што најсилното оружје на Милан е тимската игра. Дури и нереално изгледа надополнувањето помеѓу играчите на терен ако се знае дека скоро цела постава се нови играчи. Во Бонучи добиваме страшен лидер на тимот од кој што има многу да учат младиве играчи, а се гледа и дека бааги го почитуваат што не беше случај со претходните капитени во изминативе неколку години. Друга работа е што бековите ни се ебење. Пишав уште пред 2 месеци дека многу очекувам од нив, а гледајќи ги како се однесуваат на терен може слободно да кажам дека очекувам и доста асистенции па и голови од Конти и Родригез. Се на се одбраната очекувам да биде можеби и најсилниот дел од Милан оваа сезона. За Бонучи веќе кажав, Донарума фантастичен, Мусачо изненадувачки за мене одличен до сега, бековите ги спомнав, а се очекува наскоро и враќање на Ромањоли на теренот. Се на се мислам дека нема зима за дефанзивниот дел од тимот. Средниот ред мислам дека ќе треба да почекаме за да го видиме во полна форма. Освен Кеси кој дефинитивно не е нормален колку добар играч е, останатите во моментов очигледно е дека не се во полна натпреварувачка форма. Тука пред се мислам на Чаланоглу на кој што очигледно е дека ќе му треба малку време за да се врати во натпреварувачки ритам иако и вака се гледа од пасовите дека има премногу фудбал во него и Биља кој што мислам дека ненормално многу ќе му легне на тимов. Кога сме кај играчи кои не се уште во 100% форма мора покрај турчинов да ги спомнам и Конти и Андре Силва кои малку покасно почнаа со припреми што е доста очигледно и на терен, посебно кај португалецов. Нападот и годинава очекувам доста да зависи од играта на Сусо кој што почна доста добро и во новава сезона, но и од него очекувам подобра игра од лани пред се заради тоа што ќе има бааги подобри соиграчи по десната страна (Кеси и Конти), плус напаѓачите годинава се таков тип на играчи што добро се совпаѓаат во оваа 4-3-3 формација. На лево крило се надевам дека ќе пристигне некое асално засилување затоа што со Борини кој рака на срце изигра добра утакмица и Бонавентура кој што не е крило не знам колку е реално да се очекува да ја вршат работата која што би требало да ја врши класичен крилен играч. Се на се мислам дека тимов оди по вистинскиот пат иако е рано да се суди, а ако ја имаме таа среќа да упецаме уште еден класа играч тогаш мислам дека се може да биде.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
5 утакмице немамо примено гол, јес да игравмо со крајова, шкендија и кротоне и баерн на пријателска али ипак !

(y)

Днска Кеси изгази, какво играчиште ќе биде ова, ќе го продадемо у ПСЖ за 240 милиони догодина :ojeaa:
 
P

PewDiePie

Гостин
Немој да прескокнувате да кажете дека Локатели беше најлош на терен вчера,а и Чаланоглу се гледа дека не е баш за во средина со 3-ца,или тоа или не е уходан уште ама мене ми изгледа дека подобар ќе биде ко класична 10-ка или крило кај што ќе има повеќе слобода.

Веќе кога се посраа со напаѓач,претпоставувам штом калинич ќе дојде нема да дојде уште еден..што ќе им прават,ама барем нека земат некој квалитетен за среден ред сега,мецала прцала курцала таков некој....оној балде за крило уште го нејќам ама ако го дадат нијанг за 20 и го земат него за 30 тоа ќе биде добар бизнис.

П.С. Какво продавање на Кеси бе,кај ќе најдеш замена за тенкон,остај таму оваа генерација нека се изналапа трофеи па нека ги продаваат после на 30+.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
17
Поени од реакции
5
Ех дечки јас бев и уште сум фан на милан, но веќе не следам фудбал долго време, само за наврат сакам да ве потсетам на добрите времиња со Шева, Сидорф, Пирло, Дида и легендата Гатузо.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Незнам дали приметивте вчера ама формацијата не беше 4-3-3 (можеби на почетокот само)... Родригез не играше лев бек него централен со Бонучи и Мусачо... значи 3-4-3 беше, Чаканоглу од едната Конти/Абате од другата страна...

Инаку сезонава најомилена измена на Монтела ќе му биде Абате место Конти

И штета Силва имаше добри шанси ама се повампири голманот ка за баксуз...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Montella: "Andre Silva is becoming more mature and Kalinic will be the more experienced striker."

Montella: "In big teams it's normal to have three strikers. One of them is Cutrone, which is growing a lot."
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
И Сусо забраев да го пофалим вчера, топ утакмица, ни да помислат за негово продавање !

Иначе Торино се одкажале од циганот пошто задња понуда им била 12 милиони, Милан нејќе да чуе испод 18 сумата која е понудена од Спартак. Денеска или дефинитивно ќе се знае за него, Спартак му ја накачиле платата од 3 на 3,5 мил евра по сезона со цел да го убедат, и можно е да прифати.

Ќе доаѓа средњак за таа лево мецала позиција, и ќе има плус буџет, така изјавил Хан Ли, за утакмицата со Каљари доаѓа главниот па до викендов би се знаело дали и кој ќе се купува плус, агентот на Балде днска е у Милано па изгледа големи се шансите да се премислил циганот !

Ако овој го земемо за парете од Нијанг плус 5-6 милиони, пуна капа !
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Rutinski (y)

Turcevo neznae kaj tera, se gleda deka e kvaliteten igrac, znae da dade topka, ima vizija momakot, ama dali oti otsustvuvase dolgo vreme od terenite..

U globala site bea dobri osven Bonera, oo Borini

Kesie ebava majki, karpa e bratot
Да бе, Хакан не знаел кај терал, а сите биле добри освен Борини?!

Ако после секој натпревар се' се сведува само на Борини и Калиниќ, тогаш подобро некој нека го заклучи фан клубот.

Хакан и Локалетели исто беа слаби како Борини, ако не и бетер.

А за овој Милан, додека не почне да игра Биља нема да коментирам. Доколку нема да може да игра против Лацио, тогаш на тој натпревар Монтоливо пред Локатели.[DOUBLEPOST=1503308479][/DOUBLEPOST]
И Сусо забраев да го пофалим вчера, топ утакмица, ни да помислат за негово продавање !
Само треба да игра поедноставно. Знае да комплицира и да форсира со дриблинзи и држење на топка.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Додавањето до Кутроне за пеналот беше од Чалханоглу. Второто додавање од 30 метри за третиот гол, исто така.

Чисто да потсетам кој беше тачот на Чалханоглу вчера.

Турчинот вчера уопште немаше слаба утакмица. Играше помеѓу среден ред и треквартиста, многу трчање. Секако, очекуваме да биде уште подобар и најверојатно ќе биде, ама и вчера имаше клучен придонес.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Многу го потценувате Борини, а ќе ви се најде.. вчера ја гледав утакмицата, како прво Борини ретко играл лево крило, секогаш шпиц или десно крило, затоа и беше слаб.. но кога ќе ви текне дека е земен за 4мил а ќе ви врши повеќе работа од еден Нианг на кого ќе извадите 15-20мил па и не е така лошо.. Бака си отиде??

Кај вас можеби ќе беше подобро да го оставевте Бака и наместо 25мил за Калинич плус продажбата на Нианг со некој си 40мил да купевте лево крило кога веќе Монтела сака така да игра..
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Многу го потценувате Борини, а ќе ви се најде.. вчера ја гледав утакмицата, како прво Борини ретко играл лево крило, секогаш шпиц или десно крило, затоа и беше слаб.. но кога ќе ви текне дека е земен за 4мил а ќе ви врши повеќе работа од еден Нианг на кого ќе извадите 15-20мил па и не е така лошо.. Бака си отиде??

Кај вас можеби ќе беше подобро да го оставевте Бака и наместо 25мил за Калинич плус продажбата на Нианг со некој си 40мил да купевте лево крило кога веќе Монтела сака така да игра..
Бака не остана во Милан само поради тоа што не прифаќа тимска игра и е најголем плачко на свет а не дека нема квалитет.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Епа јбг, сплет на околности, али ако е така како што викаш, не може играч од Севиља да глуми шериф во Милан
 

Kajgana Shop

На врв Bottom