Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.299
Не баш, таа е збир на повеќе партии, и може да се види дека од сите градови црпи грасови, и од нив очекував повеќе.
Знам. Ама Села е човекот таму и толку.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.359
Поени од реакции
5.082
Што се деси со 200.000 гласови од 2014?!?!
За две години да стопиш толкава разлика нешто не штима :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.125
Поени од реакции
16.127
Сдсм можеби...

ДПА и БЕСА ни подразно но секако се подобри од ДУИ, едноставно мораа да паднат.
Не претерувај. Доволно изненадување беше што воопшто и гласаа Албанци за СДС, отприлика 10 посто, може нешто повеќе од албанските гласови.

ДПА и БЕСА не ми се поклопуваат во твојот профил кој сакаш тука да го оставиш како впечаток на форум, затоа си ми нејасен. Добро, ДПА можеби некако, ама БЕСА па ич, со оглед на тоа од каде и за што им доаѓаат пари ( ова Албанците што зборат, не јас ).
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ако е пата пата
СЕГА Е МОМЕНТД СДСМ И ВМРО ДА СЕ СМИРАТ ПА СО 2/3 МНОЗИНСТВО ДА ГИ ПОПРАВАТ ГРЕШКИТЕ И ДА ЈА ВРАТАТ МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Ако е пата пата
СЕГА Е МОМЕНТД СДСМ И ВМРО ДА СЕ СМИРАТ ПА СО 2/3 МНОЗИНСТВО ДА ГИ ПОПРАВАТ ГРЕШКИТЕ И ДА ЈА ВРАТАТ МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!
Со ова ќе се тешите сега? :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
915
Што се деси со 200.000 гласови од 2014?!?!
За две години да стопиш толкава разлика нешто не штима :)
ЦИА, Ватикан, Илуминати СОРОС :D

Не знам што не штима. Излегоа на виделина криминалите, уцените и све остало. И ова е за мене разочарувачки, после толку ебење на народов пак да добијат 50+ пратеници, ама ајде.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
Ако е пата пата
СЕГА Е МОМЕНТД СДСМ И ВМРО ДА СЕ СМИРАТ ПА СО 2/3 МНОЗИНСТВО ДА ГИ ПОПРАВАТ ГРЕШКИТЕ И ДА ЈА ВРАТАТ МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!
Ова слободно можам да речам дека е најнаивниот пост досега.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Ако е пата пата
СЕГА Е МОМЕНТД СДСМ И ВМРО ДА СЕ СМИРАТ ПА СО 2/3 МНОЗИНСТВО ДА ЈА ВРАТАТ МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!
Сега е моментот да оди шутка некој, до вчера баравте 63 сега да се смират.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Голем пораз за државава е секој глас даден за дпне. Родени мајки не смееа да гласаат за тие психопати, а не толкава армија, нешколувана, некултивирана багра. Гнасен народ!
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Не ми се верува. Поголемиве градови станаа, кажаа НЕ за режимот, сите сакаат промени, само мојов Велес мака нема човече. Си тепа вмро како и секогаш. Ти ебам тоа градот скапан, дефинитивно живеам у најгнасниот град со најпримитивниот народ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom