Девица до прва брачна ноќ

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ja ja...
vakvo nesto i vo arabija e tesko da najdes....
dajte be ne zezajte...
kolku sto mazot moj ke se cuva za prvata bracna nok tolku i jas...
baska potreba e...
ili ne.. uste sreden vek: mazot neka odi da se pleska so sekoja vtora... a devojkite neka se cuvaat....
mi nema smisla logikava...
ali toa pak ne znaci da odis so sekoj da se pleskas... ali ...
me interesira edna rabota od maskive: ako devojkata e skinata dali bi ja zele...?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Јас би рекол дека да се чува е глупо. После на 1-ва брачна ноќ се ке дојде како наместено. Некои работи треба да дојдат ненадејно, спонтано, а не ај сега. То неоди така.
А крпењето со ласер... Мижи асан да ти бам. Бараат некаков начин да им ги земаат парите на девојките и жените. Според мене тоа е изневерување. Поарно да ми каже скината сум, одколку ти си ми прв ова она и на крај да излезе дека е крпена.
Едит: за тиквичка... Мислам дека има тема за твоето прашање. Побарај!
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa dali zenata treba da ostane devica do prvata bracna nok e individualna odluka. Toa moze da e rezultat na domasno patrijarhalno vospituvanje ili ednostavno, licna odluka...i mislam deka e odluka sto e vedna za pocit! iako mislam deka retki se tie zeni koi vo ova denesno "ludo" vreme ostanale devici do prvata bracna nok.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Jas, da mi kaze nekoja deka e devica ne bi ja zel za zena, ma koja saka neka bide - Po edna godina da ja fatat budalite, pa da pochne da 'ugostuva' poshtari, vodoinstalateri, komshii, shefovi isl. Ne fala! Neka si najde drug.
Pre bi se ozenil so Prostituka, barem ke se nadevash deka nekogash ke i dojde umot. :pos2:
Sepak ostanuva faktot deka: Sekoj si ima lud period koga dobiva zelba da proba raboti shto nikogash ne gi probal, koga ima zelba da experimentira so sebe, ne deka postojano ova chustvo ne postoi ama vo momenti go nadvladuva mozokot i normalnoto ziveenje! Za toa - NI U LUDILO devica!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Сега на денешно време тешко да најдиш девица на првата брачна ноќ! Со секакви случаеви сум се запознала, и "другарки" колку мене се скинале ... Не знам!
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
не би се согласила дека треда да чекаат до брачната ноќ сетоа тоа е некако глупаво во денешно време
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Dzish напиша:
Јас би рекол дека да се чува е глупо. После на 1-ва брачна ноќ се ке дојде како наместено. Некои работи треба да дојдат ненадејно, спонтано, а не ај сега. То неоди така.
А крпењето со ласер... Мижи асан да ти бам. Бараат некаков начин да им ги земаат парите на девојките и жените. Според мене тоа е изневерување. Поарно да ми каже скината сум, одколку ти си ми прв ова она и на крај да излезе дека е крпена.
Едит: за тиквичка... Мислам дека има тема за твоето прашање. Побарај!
Секако дека е поубо да си кажиш ако живееш како ние во цивилизација . Девојките Иран , Ирак и слични земји ја немаат таа привилегија , користат ласер оти ќе ги одфрлаат од дома.
Мислам дека и затворска казна следваше .
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
a n g e l c e напиша:
не би се согласила дека треда да чекаат до брачната ноќ сетоа тоа е некако глупаво во денешно време
ako sum masko, ama i jas ne se soglasuvam da bide devica do prvata bracna nok
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Мислам дека „Девица до прва брачна ноќ“ треба да е онај смешен дел „Верувале или не!“ во областа на историјата. Јас лично сум против таа идеја, сите си имаме живот пред да стапиме во THE Relationship и нема што да тоа ни предизвикува некое негативно чувство.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Dzings напиша:
Jas, da mi kaze nekoja deka e devica ne bi ja zel za zena, ma koja saka neka bide - Po edna godina da ja fatat budalite, pa da pochne da 'ugostuva' poshtari, vodoinstalateri, komshii, shefovi isl. Ne fala! Neka si najde drug.
Pre bi se ozenil so Prostituka, barem ke se nadevash deka nekogash ke i dojde umot. :pos2:
Sepak ostanuva faktot deka: Sekoj si ima lud period koga dobiva zelba da proba raboti shto nikogash ne gi probal, koga ima zelba da experimentira so sebe, ne deka postojano ova chustvo ne postoi ama vo momenti go nadvladuva mozokot i normalnoto ziveenje! Za toa - NI U LUDILO devica!

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: е со ова потполно се согласувам
а темава е малку луда,кој тип ке ја чека девојката до прва брачна ноќ,нормално тогаш дека он ќе шврља на страна...абе потреба е бе луѓе...утре кола на улица ќе те згази девица да си умреш не иде :tapp: или срце на топлово ќе те стегне :tapp:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
koga go pro4itav ova samo si pomisliv.. od koga li se nema slu4eno takvo nesto? vo ova vreme devojkite tesko ostanuvaat devici i do 15-16 godina a nepak do prvata bra4na nok, a ako nekoja pak se omazi na 15-16 godini, ne zna4i deka e devica tuku deka e bremena. pa taka da.. mislam deka ova treba da se ostavi na minatoto i da najdeme nesto novo kako sto starite 7 svetski 4uda gi zamenija so novi...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Не сум ни против, не сум ни за.Тоа си е индивидуална одлука како што беше кажано претходно.
Јас мислам дека не е битно тоа кога ке се прави,пред или после брак, туку тоа што е битно е да го правиме со памет во глава,и нормално од љубов.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Jas, da mi kaze nekoja deka e devica ne bi ja zel za zena, ma koja saka neka bide - Po edna godina da ja fatat budalite, pa da pochne da 'ugostuva' poshtari, vodoinstalateri, komshii, shefovi isl. Ne fala! Neka si najde drug.
Pre bi se ozenil so Prostituka, barem ke se nadevash deka nekogash ke i dojde umot. :pos2:
Sepak ostanuva faktot deka: Sekoj si ima lud period koga dobiva zelba da proba raboti shto nikogash ne gi probal, koga ima zelba da experimentira so sebe, ne deka postojano ova chustvo ne postoi ama vo momenti go nadvladuva mozokot i normalnoto ziveenje! Za toa - NI U LUDILO devica!
...taka nekako momche, zena so eden ne umira,a stalno vika deka si i vtor,pa sea fati mu kraj na prikaskata...:pos2: :pos2: :pos2:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Да се штедам од тоа уживање се до брак? :nenene: Ај неее....

Па и маж што ќе ми биде, треба да го проверам однапред. А верувам дека и тој повеќе би сакал искусна тигрица во кревет одколку некоја што нема поим.
:helou:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
61
Поени од реакции
0
hmm

najverojatno ne si zasluzuva da se ibide devica do prvata bracna. ova vreme pocnuvam da mislam deka zenskite se duri poveke opsednati so seksot odkolku maskite :uvo: kako i da e pred nekoj den bev izpratil edna cura do kaj nea demek bilo temno i ja strav bilo, pa me pomoli. jas pak mrzil ne mi se stanuvase za nikade i i vikam "ti pa so se plases, nema nisto da ti se sluce" i nekako na sala mi se ispusti "osven nekoj da te siluva" i ona mi vrna so "epa nema loso da mi dojde, moze duri i usluga da mi naprave" bozeeeeeee vo toj moment ne znaev so da mislam.. (a pred toa nekoj mi bese kazal deka e nevina omfg) ...znam samo deka e*aniot e sekogas sreken i deka nema covek koj umrel so pomisla "Trebase pomalku da se seksam" ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom