Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Не можам да гаранитрам за ова, но сепак мислам дека самите сте си ги направиле паниките.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Може стварно им влегла :unsure:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
појезиво нешто од ова немам чуено уште од прикаските на @Let 3 за врколаци у темата за типс енд трикс како да се справиме со нив
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
појезиво нешто од ова немам чуено уште од прикаските на @Let 3 за врколаци у темата за типс енд трикс како да се справиме со нив
не излегвајте надвор или на кино или во дискотека без основни сретства за заштита, сребрен крст на ланче, шишенце со осветена вода не постаро од 6 месеци, неколку главици лук, дрвен колец, библија, иконче.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
не излегвајте надвор или на кино или во дискотека без основни сртства за заштита, сребрен крст на ланче, шишенце со осветена вода не постаро од 6 месеци, неколку главици лук, дрвен колец, библија, иконче.
богами ако носам неколку главици лук нема да бегаат само они од мене
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
И јас ко ќе одам на работа секое сабајле има една таква што блада на некој неразбирлив германски, напати и на руски ко да врти.
Да си се опремам најубо и јас од утре, ме стави во мисла со случкава. Овие можда и организација да се, секта некоја... што ги знаеш.
Само библијава не ми е јасно дали треба од Македонија да ја порачувам или на германски може да биде напишана? Не знам како одат овие работи, да ја прашам па и неа од шо националност е. Ваљда мора и библијата да биди соодветно на истиот јазик напишана, за ко ќе и читам од то писанијата да можи да ме разбери и да бега од мене.
@Let 3 како најискусен со овие ѓаволски битија би го замолил да ми ги објасни подетално пљачкиве кои стандарди треба да ги задоволуваат.... Од какво дрво колецот да биди (ваљда нема од кајсија да функционира), дали мора да биди исто дрво како крстот од распетието? Лукот ако е ГМО дали би имал ефект, исто и водата ме интересира дали морам прво да ја превријам или и чешмовача ако ја отпее свештеното лице би имала ист ефект (немој само да ми речиш оти од реката Јордан треба да биди).
Молимте одговори ми побрзо, да се снабдам дур не затвориле маркетиве, утре морам пак на работа да одам.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Ти прво направи и еден класичен третман, ако не се фаќа, ќе смислиме нешто
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
@Let 3 како најискусен со овие ѓаволски битија би го замолил да ми ги објасни подетално пљачкиве кои стандарди треба да ги задоволуваат.... Од какво дрво колецот да биди (ваљда нема од кајсија да функционира), дали мора да биди исто дрво како крстот од распетието? Лукот ако е ГМО дали би имал ефект, исто и водата ме интересира дали морам прво да ја превријам или и чешмовача ако ја отпее свештеното лице би имала ист ефект (немој само да ми речиш оти од реката Јордан треба да биди).
Молимте одговори ми побрзо, да се снабдам дур не затвориле маркетиве, утре морам пак на работа да одам.
Замоли го Мики да ти даи негови носени и испотени маици и гаќи и клавај ги на себе ко ќе излегваш, то ти е исто ко да е со тебе излезен патријархот Цариградски
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Замоли го Мики да ти даи негови носени и испотени маици и гаќи и клавај ги на себе ко ќе излегваш, то ти е исто ко да е со тебе излезен патријархот Цариградски
Боже сачувај! :popce:
 
Член од
20 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
како тоа влезе во вашиот ум? опиши малце
Незнам како да ти опишам ,ме обли топлина и како да бев во друга состојба што ме накара да се тргнам од таа жена т.е да излеземе од трамвајот, после неколку часовен стрес по разговорот со сестра ми и таа ми ја опиша истата состојба.
Не можам да гаранитрам за ова, но сепак мислам дека самите сте си ги направиле паниките.
После разговори со блиските на сите им беше тоа одговорот има логика и тоа да.
И јас ко ќе одам на работа секое сабајле има една таква што блада на некој неразбирлив германски, напати и на руски ко да врти.
Да си се опремам најубо и јас од утре, ме стави во мисла со случкава. Овие можда и организација да се, секта некоја... што ги знаеш.
Само библијава не ми е јасно дали треба од Македонија да ја порачувам или на германски може да биде напишана? Не знам како одат овие работи, да ја прашам па и неа од шо националност е. Ваљда мора и библијата да биди соодветно на истиот јазик напишана, за ко ќе и читам од то писанијата да можи да ме разбери и да бега од мене.
@Let 3 како најискусен со овие ѓаволски битија би го замолил да ми ги објасни подетално пљачкиве кои стандарди треба да ги задоволуваат.... Од какво дрво колецот да биди (ваљда нема од кајсија да функционира), дали мора да биди исто дрво како крстот од распетието? Лукот ако е ГМО дали би имал ефект, исто и водата ме интересира дали морам прво да ја превријам или и чешмовача ако ја отпее свештеното лице би имала ист ефект (немој само да ми речиш оти од реката Јордан треба да биди).
Молимте одговори ми побрзо, да се снабдам дур не затвориле маркетиве, утре морам пак на работа да одам.
Ја пишав случката во психологија за ако некој имал слично нешто да споедли или ако има претстава до што може да биде , сигурно не се одлучив онака да отворам тема и да ја опишам од што немам што да правам.
Сте испаничиле без потреба, или се зезаш.
2р ден паниката уште траеше , се средува полека состојбата , затоа и се одлучив да ја опишам овде затоа што до тој степен беше....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Типични симптоми на хистерија и параноја, ништо посебно, имате одбивност и двајцата од скитници кои смрдат. Тоа што жената се понашала така е поради фактот што огромни се шансите да била психијатриски случај и заради тоа и останала на улица, зошто да си уличар/скитник во Швајцарија стварно треба да има дебели причини.

А да не ме сфатиш погрешно ама би ја советувала сестра ти да побара помош од стручно лице, некоја сеанса две (не да пие апови), туку да направи муабет. Бидејќи општо и насочено извикување во затворен простор со луѓе (автобуси, трамваи, шалтери) без причина е натрупана тензија која мора да се ослободи.
 
Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Умот е моќна алатка.
Тој има свое енергетско поле преку кое врши трансфер на информации. Во еден принцип така работи и нашата интуиција на длабоко потсвесно ниво.

Со оглед на бројот на жители на планетата, сите можни комбинации на мозочна структура дозволуваат можност за појава на деформирани структури кои функционираат сосема различно од она што ние го нарекуваме нормално. Законите на природата дозволуваат појава на ум кој може значително да влијае на тие околу него, позитивно или негативно.
Можно е тоа што сте го доживеале да биде сосема случајна последица од таков ум во ваша близина. Воопшто немора да биде намерно со некаква цел туку нус појава на дефектна структура. Како неизолирано струјно коло. Без паника, стравот и паранојата е нормална појава во непознатото.

Поголеми се шансите да биде напад на параноја предизвикан кај еден од вас двајца но бидејќи вашите умови се длабоко поврзани едноставно се пренело и кај другиот. Така и го опиша ти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom