Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Само уште еден поим
Milicija je izraz koji se u najširem i najčešćem smislu koristi za vojne i paravojne formacije koje se sastoje od običnih građana umjesto profesionalnih vojnika i oficira, te koje u pravilu djeluju jedino u izvanrednim situacijama. Pojam i značenje milicije se razlikuje od države do države, kao i ovisno o vremenskom periodu.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
затоа што утре може чичко со униформа да ти тропне на врата во 5:45 сабајле.
Ние како Македонци треба да гледаме непријател во полицијата затоа што јасно ја заштитува другата страна. Јас повеќе не го почитувам законот и ако ме бара државата на суд не се појавувам и ќе ја избегнувам во иднина со сите можни срества.... тоа треба да го прават сите Македонци се додека не се применува законот подеднакво за сите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Значи ова со вмроштинава ни се повторува.Во 2001 Бубе не лажеше вака.Сега Кољо не мота.
Абе исти ку*ац ново паковање.Ова како да нема опозиција и народ.И двете си ќутат.Ај опозицијава можам да ја разберам.И она е во гом*а од криминал.Ама народов изгледа многу го обича чичо Латас.:tapp:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Тешка сообраќајна несреќа се случила пред неполн половина час во близина на Скопски Саем, кога маж се мавнал во банкина. Од силината на ударот, било предизвикано пожар при што возачот се здобил со тешки изгореници.
Пред неполни 20 минути пак, двајца скопјани се нападнати во близина на амбулантата кај Бит пазар. Засефа сторителите се непознати.
Екипата на ВЕЧЕР е на терен и од одтаму со дополнителни информации ќе информира во текот на ноќта.
џандариве место на бит пазар да дремат они во Ѓорче ги бркаат нашиве
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Само уште еден поим
Milicija je izraz koji se u najširem i najčešćem smislu koristi za vojne i paravojne formacije koje se sastoje od običnih građana umjesto profesionalnih vojnika i oficira, te koje u pravilu djeluju jedino u izvanrednim situacijama. Pojam i značenje milicije se razlikuje od države do države, kao i ovisno o vremenskom periodu.
ако институциите се немоќни да ја заштитат твојата фамилија - ова се вистинските и правилните чекори да добиете каква-таква сигурност ! сеуште нема напади со огнено оружје и напаѓаат само ако имаат далеку поголема надмоќ во луѓе,значи во вакви ситуации милицијата е сигурна солуција !
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Абе се искача надвор без шипка или слабо?!
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Гостивар бил албански град? Абе лечи се. Гостивар до 1998 имаше 50 посто Македонско население во градот,сега ради тој Рамковен Македонци има околу 35-40 посто.
- 1997 godina.
Ама што знам јас, јас само се тепав 2001 година на први борбени редови, немам бугарски пасош иако сум бил татар и слично.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Aбе дечкото има 500 мислења на темава, дури преговара за делба на татковината, а не знае каде се наоѓа Маврово? Немој да ме јебеш. Тоа ти е форум. Силни кликачи, онлајн војници.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Дечки се одјавувам, утре е нов ден, со господ напред, за татковината.поздрав
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ние како Македонци треба да гледаме непријател во полицијата затоа што јасно ја заштитува другата страна. Јас повеќе не го почитувам законот и ако ме бара државата на суд не се појавувам и ќе ја избегнувам во иднина со сите срества.
Полиција е самата по себе непријател на граѓаните, барем нашава.
Мислам ова ли е полиција бе? Угоени свињи дремат на автобуска... Го фатиле децата од Припор и камењарите од Сингелич и толку. Што работат во тетово, Гостивар? Што работеа кога се искршија дуќани во Гостивар? Што работат на Бит Пазар, пред нивни очи од најмали ситници како продавање телефони, оти нели ситници се во споредба со ова, до ножеви и палки, а нив нигде ги нема...Во сред Скопје деца напаѓаат, а полицијата наша дреме по кафичи и кафани за беспари. Тоа полиција ли е?

Ние немаме полиција, ние имаме партиски војници, малцинства полуписмени и други подлизурковци вработени во МВР. Тоа не е полиција.

И ми се повраќа муабетот: Работат на расчистување на настанот.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
- 1997 godina.
Ама што знам јас, јас само се тепав 2001 година на први борбени редови, немам бугарски пасош иако сум бил татар и слично.
Си се тепал во Тетово или Куманово. Во Гостивар имаше само еден напад,туку да не навлегувам во детали не е местото тука.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom