Помош за избор на лаптоп

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Кајганџии јас сеуште тапкам во место,сеуште неодлучен за ниту една понуда...па еве вака кој е расположен може да ми помогне при изборот...цената:до 35 000...е сеа ја имав на ум некои лаптопи,но по ваша и друга препорака се тргнав настрана од Dual Core процесорите и од "графичката" GMA.Па ајде ако има некој предлог за мене нека пише!:smir:Помогнете ми да го одберам најдоброто за 35 К денари...Фала однапред за помошта:wink::wink:

едит:што ќе кажете за ова:
малку повеќе е од 35 000,ама нема веза...
абе павилионите имаат добра конфигурација но квалитетот е тапа еве го мојот по 1 година цркна плочата(dv6000) и е 300$ да се смени и така ми стои јас би ти препорачал да си земеш Dell Или Тошиба но HP пиштол в глава да ми вперат не купувам повеќе( и лаптопот и фотоапарат имав од нив и двете си е*баја мамата)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
Здраво Кајганџи :)
Имам сега една дилема за избор на лаптоп ...
Па барам ваши совети и предлози :)
 

Attachments

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Здраво Кајганџи :)
Имам сега една дилема за избор на лаптоп ...
Па барам ваши совети и предлози :)
Кога би бирал од овие два тогаш првиот те. Ацер али ако ти е за игри или слично подобро не го купувај.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ај и на мене малку помош од овие два.Ачерот е доста моќен.Но Делот сите го фалат за квалитет.
 

Attachments

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ај и на мене малку помош од овие два.Ачерот е доста моќен.Но Делот сите го фалат за квалитет.

Јас би одел на Дел, затоа што не е мала разлика во цената а разлика во конфигурација нема баш голема. Едино процесорот е нешто "побрз" кај Асерот но верувај таа разлика неможе да ја приметиш ни ти ни пак некој па колку и да е искусен во компјутери. И уште една разлика во графичката, доколку не ти е за игри нема да има разлика, но ако ти е за игри земи си нешто друго.

Нешто плус кај дел е што има и bluetooth . Разлика во цената е 13000 што е преголема за мене. Тука го плаќаш оперативниот систем но барем тоа не е проблем

Мој совет Дел подобра цена а и поквалететен е од Асерот (според мене)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
Кога би бирал од овие два тогаш првиот те. Ацер али ако ти е за игри или слично подобро не го купувај.
Не ми се за игри туку за работа за на факултет и општо онака да ми затреба нешто ... кој има појака конфигурација за парите?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Не ми се за игри туку за работа за на факултет и општо онака да ми затреба нешто ... кој има појака конфигурација за парите?
Ацерот има многу подобар процесор, другото горе-доле исто е. Која цената на МСИ-то?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ајде помош колеги :) не сум у пратња со лап топовиве па затоа молам за помош од вас. Значи девојката сака да одбере лап топ али битна е циената.. гледам тука 36000 50000 60000 ПРЕМНОГУ Е !!! гледам и зверки машини има ... сепак за девојче е лап топов и нема потреба од некоја зверка :wink:
Значи компиутерот на неа и служи за семинарски едно друго офис дрн дрн дрн чат пат мсн нешо интернет и некои ептен основни работи да се каже.. океј некој ке ми рече може да тера и со пентиум кец али.. не сме у камена доба бре.. нешо по асално нека е значи сакам да ми кажете некоја конфигурација горе доле нека биде околу 20 до 25 000 горе доле иљадарка две не е проблем мислам дека..
само бидете по конкретни во хардверод да видам шо препорачувате. Пак ке спомнам не ми треба некој звер лап топ со незнам ти некоја џифорс фx 9600 или слично... гард диск не ми треба еден тера.. и 250 ке завршат огромна работа.. мислам ме сваќате ш барам нели? :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ја овој си го земав
http://www.itsvet.com/tekst/asus-n71v/3259/
На брзина испадна целава работа и немав време да разгледам други понуди.Фати некаде околу 30.000 и нешто ситно.
Добар,лош,вреди за тие пари?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ајде помош колеги :) не сум у пратња со лап топовиве па затоа молам за помош од вас. Значи девојката сака да одбере лап топ али битна е циената.. гледам тука 36000 50000 60000 ПРЕМНОГУ Е !!! гледам и зверки машини има ... сепак за девојче е лап топов и нема потреба од некоја зверка :wink:
Значи компиутерот на неа и служи за семинарски едно друго офис дрн дрн дрн чат пат мсн нешо интернет и некои ептен основни работи да се каже.. океј некој ке ми рече може да тера и со пентиум кец али.. не сме у камена доба бре.. нешо по асално нека е значи сакам да ми кажете некоја конфигурација горе доле нека биде околу 20 до 25 000 горе доле иљадарка две не е проблем мислам дека..
само бидете по конкретни во хардверод да видам шо препорачувате. Пак ке спомнам не ми треба некој звер лап топ со незнам ти некоја џифорс фx 9600 или слично... гард диск не ми треба еден тера.. и 250 ке завршат огромна работа.. мислам ме сваќате ш барам нели? :)
HP Compaq 610 - NX550EA
Цена 26 480 ден.

Овој ти е супер за овие пари.

Ја овој си го земав
http://www.itsvet.com/tekst/asus-n71v/3259/
На брзина испадна целава работа и немав време да разгледам други понуди.Фати некаде околу 30.000 и нешто ситно.
Добар,лош,вреди за тие пари?
Одличен е за тие пари.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ја овој си го земав
http://www.itsvet.com/tekst/asus-n71v/3259/
На брзина испадна целава работа и немав време да разгледам други понуди.Фати некаде околу 30.000 и нешто ситно.
Добар,лош,вреди за тие пари?
Лап топчето за парите ти е екстра, мене лично не ми се свиѓа само 17“ екран не сакам лап топ со голем екран (тоа е мој вкус)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
Сега помош за избор на овие 4лаптопи :) Што влегоја во тесна конкуренција за избор :)
Кој од овие го бидува за цената?
 

Attachments

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Се мислам помеѓу два лаптопа на делл...цената е иста, па ако може некој совет од некој што се разбира повеќе споредба на процесорот на двата и графичката да ми напраи, или пак предлог за некој друг лаптоп ако има слободно..

Intel Core 2 Duo T6500, 2.1GHz, 800Mhz, 2M L2 Cache
4GB DDR2, Dual Channel DDR2, 500 GB HDD
High resolution, 15.6" widescreen LED Display with Trulife
Графичка: Intel 4500MHD(dedicated)- подршка на DirectX 10.
Improved HDTV connectivity with integrated HDMI and DisplayPort* supporting up to 1080P.

Intel Core2Duo T7250 2.0 GHz
4GB RAM, 320 GB HDD
15.4 Truelife
Графичка: nVidia GeForce 8400 GS со 256 МБ дедицирани
Webcamera
Биометрички читач на отисок на прсти
9 келии батерија за до 6 часа работа


овој е малце поскап... 44000 дали вреди за парите?

2.26 GHz Intel Core2 Duo Processor P7550 ( 3MB L2 cash, 1066 FSB)
P серија на Intel Core2Duo-најмокната сериja на Core2Duo

4 GB RAM, 500 GB HDD
Графичка: ATI Mobility Radeon HD 4650 (M96) - 1 GB dedicated!
BlueRay drive, eSata и HDMI, далечинску управувач
 

Kajgana Shop

На врв Bottom