42.917
84.337
На таков пенал како тој од Бернардо Силва, позаслужен пролаз нема.
Види, пеналот беше ок, не е за пцуење Силва тука колку што е за фалење Лунин.
Силва знае такви силни по средина да ги шутира, ама Лунин уште од старт го предвиди ова. Не беше ни обид за паненка ова, беше обид за да се надмудри голманот со лаганица шут по средина. Буквално единствено сценарио да се погоди таков шут е да не се фрли голманот. А Лунин буквално пред тоа скокна релативно рано за првиот пенал, па Силва очекуваше ваљда пак некоја слична реакција.

Лунин е за фалење тука, маестрална реакција

Riken

the power of imagination makes us infinite
9 декември 2008
12.153
28.919
210 минути игра зад центар и чекање контри, а после и пенали.
Пеп со играва заглавен у 2008ма, уште не научи да шутира. Притисок да ама без некој ефект. На бернабе друго беше коа шутираа.

14 јули 2017
627
1.213
Едно ќе кажам, едно е да играт Сити 120 минути и да создават шанси кој шо ќе ги промашуат, а друго е 120 минути да вртат ко киша око крагујевац.

Годината кога освои Реал и кога на Етихад беше 4-3, Сити имаа мн повеќе шанси него ли сега, дел од кои ги промашиа, сега САМО ВРТЕА ОКОЛУ ГОЛ, сите влезови кон голот беа добро покриени од играчите на Реал, да не беше киксот на Рудигер, у 90 минути ќе поминеше Реал.