Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.445
Поени од реакции
19.683
Драа

Недеља ти е стфорена за фамилијаран ручак,кокошка и компири или скара,унучиња да се смееф и да трчиф,зет или снашка на ручак,на телевизор Алачки,Гоце Арнаудоф или некој фудбал.Да не ги забраимо и најситни детаљи а тој су салата и ракија.
Ашколсум.

Да се смее хармонија и раскош.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.711
Поени од реакции
5.759
Koj beshe toj peder mamu mu ebam,
Najubavoto neshto vo Prilep.

IMG_20240414_185344.jpg

 
Член од
28 мај 2023
Мислења
137
Поени од реакции
132
Драга,

Дај ми 11 McGinn-овци и ќе владеам со европа.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Некогаш форумов ми изгледа ко некоја шизофрена личност да ги поседува сите акаунти и самата со себе да дискутира. Split personality disorder.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.453
Поени од реакции
9.369
Не знам веќе на кој начин да натерам некој од дома или од друштво со мене да гледа корејски или црно-бел филм. Со години се обидувам.
Де не можеле да ги слушаат како збореле, де шушкал звукот, се тресела камерата дека стара, бледа била сликата, старски биле ликовите, а никогаш ни трејлер не изгледале :(
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
363
Поени од реакции
810
IMG_20240414_235836.jpg

А утре ќе слушам муабети што зготвиле за викендов, генералка пред празник, за децата, свекрвите и мажињата.
Имаше една песна животе сладок си, а со мене малку скаран *солзи сами капат*.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.142
Не можеш више да кажеш ни некоја здрава заебанција,те сваќаат погрешно и им ги повредуваш чувствата..Море мрш у п.м!Кој ве тераше да забегате до толку!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.155
Поени од реакции
35.269
Многу чуден народ сме кога станува збор за користење на социјални мрежи. Членувам во некои од овие купи продај групиве и неколку пати сум огласувал работи што сум ги продавал таму, од мобилен телефон, велосипед до автомобил. Сите огласи ми биле напишани читко и разбирливо на кирилица, со опис за на тоа што го продавам, наведена цена и прикачени слики. Буквално сум имал по нула коментари и лајкови. Цените никогаш не биле претерани бидејќи сум гледал само да ги продадам да се откачам од нив, не сум јас препродавач па да имам некаков ќар. Ниту пак некој да ми пишел во порака да проба да се исценка, секако ќе сум му намалел само за ги продадам.

Од друга страна, секој ден ми искачаат постови од некој постари ликови што едвај користат ФБ, ќе пишат во групата на пример:
prodavam frizider (фрижидерот сликан со тостер, му се тресела раката додека стискал на копчето, сликата цела изместена, единствено што можеш да забележиш се магнетите на фрижидерот)
se prodava kola (нема никаква слика, нит каква марка на кола продава, нит цена)
se prodava (и ставено слика од некој телефон симната од интернет, а не од реалниот телефон што го продава да видиш во каква состојба е)

И буквално сите вакви постови имаат по катаљарда коментари и лајкови. cena cena cena? ot kajsi? kolkue? cena? kaj se navoga?

Или сум тежок малер и не ме бива за продавање, или ме дупи Марк со негвиот алгоритам па на погрешни луѓе дава рич, појма неам што е работата, не знам што правам погрешно. :D
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.142
Има по 500 лајка на сликите и мисли дека е некој фактор..му прегорува сијалица и нема никој да му помогне да му ја држи скалата додека ја мења..пцуе до трето колено!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom