Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Драга кајгана
Јас мислам дека овој костич ќе успее во животот,многу е упорен.Банирај го ти сега,еден ден ќе ти е мака ко ќе стане шеф на Гоогле.Тогаш тој ќе те банира од интернет, како беше поговорката на човек му е мака по леб да оди али за да се одмазди е спремен океани да преплива и планини да искачи.
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2022
Мислења
373
Поени од реакции
1.196
Драга К,

добро утро,денес идам во калето да аплицирам за виза да се мавнам од тука на одреден период.По препораки од колегите од Италија дека во Вегас имало најдобри свингер клубови ако упали сигурно ќе ги посетам.
Држете ми среќа.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.605
Поени од реакции
6.023
Русокосите треба да се заштитат со закон. Да им се врачи признание од некоја врста. Како светско наследство на УНЕСКО треба да се гледаат и да се под перманентна заштита, по секоја цена.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.490
Некои луѓе не сфаќаат дека имањето мислење во секоја ситуација не е така лоша работа, туку дека проблемот е тајмингот во кој што решиле да го споделат истото. Да, многу поважно е понекогаш да умееш да покажеш воздржаност и проникливост во споделувањето на своите ставови, отколку секогаш и секаде да си го пикаш носот. Искрено, многу ги ценам луѓето кои знаат што треба да кажат и кога да кажат, посебно па кога точно знаат да проценат кога е моментот да се спротистават на авторитети. Пресекси е тоа :ljubove:.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Драа

Зшто бе сфи лихвари мора да изглеаф скроз исто?
Полудебел келаф,Јелена Карлеуша цфикери,пола кфадрат шарена тетоважа,на руци сат што пет минута касни,дебел палац и врат тфрд како пршута,гланц ново увезено бемве...
Зшто?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.605
Поени од реакции
6.023
Кога веќе се спомнува Јеца пресфета пресфета Илиријско-Византијска платинум Таргеријан,
и гледав едно интервју со некој ултра конзервативен лик типично за вашите простори, на подкаст сниман сега. Спремаф реферати да го опишам ликов, ама само че речам српскиот Јанко Бурек и ова че е комплимент доволно.
Енивејс, беше спремил листа прашања, кој од кој пониски, несвесен дека оваа не се плаши од такви, ако веќе му отишла у студио.
Ја боцна во многу теми, една од нив и младоста. Дали и фалеле рани 2000ти, дали се плашела дека новие Прија и слични че ја сменеле. Нејзиниот одговор беше, парфразирам, - откако мајка и (единствената нејзина поддршка) умрела од рак пред некоја година, последното нешто што таа би сакала е сега да се врати на свои 25, во рани 2000ти и одново истото. Напротив, рече дека сака само побрзо да остари и да заврши ова.

Ликов остана со отворена уста. Последниот одговор шо го очекуваше беше ова. На што потрча да и врати, дали си среќна? Некои луѓе не бираат ни време ни средства, ама ние тоа го знаеме одамна.

Многумина кој изгубиле мајка/татко, единствената личност која ги подржувала, ќе разберат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Драга Кајгана,

Моите другарчиња се покул од твоите :D

Бидејќи немам фотка со Нејтан, ќе ставам скриншот од месинџер :pos:
Нормално, јас сум експертот за купување интересни патики во Европа :)
1711539646323.png
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
310
Поени од реакции
922
Драга,

Ако почнам да пишувам колку пати ми отвараат голи на врата „германкиве“, ќе почнам да звучам како братов @TaftaCrew , јас стварно не разбирам, немаат ли срам, не дека ми пречи. :D
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Драга кајгана
Постот не е за тука ама желбата е голема.
Јас како дете се си пишував во дневникот. Како оче наш ми беше.и тешко и лесно и маки и желби.
Е сега ,желбата ми е голема како шо беше песната;
,,Во Струга дуќан да имам " мене ми е
,,Во Струмица ресторан да имам" а бе неостварена, тупка у гради голема желба сите да имат ама и јас па да имам... еден ланџ бар со 15маси ништо нејкам повеќе.

А бре , локалот шо беше ,,Вавилон" на центарот а бе плаче за такво нешто, а бе за платичка да си вадам ,м? Шо знам тргна ли работата после попреку гледаме ,незнам ама пуста желба ќе експлодирам ,а бе шо знам , ме плашат тие ,вицето само они може да ме докосурат, а немат милост они ,неее они на сите ќе земат за нив да имат, туку ајде пуста желба...
У Струмица ресторан да имам. FB_IMG_1711579000174.jpg

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Драга,

Ми отпадна уште еден заб, па ке морам коренот да го чистам. Цел живот немам среќа со забиве и тоа ми е единствен здравствен проблем, да чукнам во дрво...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom