Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2024
Мислења
26
Поени од реакции
98
Штаб или отварате врати за Рамадан за гости? Иди бе покриј се со ушите шошон.

И вие сте свесни дека нема да дозволи вашата управа гостување на Комити па малку се дувате, а во меѓувреме и активирате за враќање од зимски сон на последниве утакмици од сезонава. Кога би дозволиле гостување на Комити и самите знаете што би ви следувало со оглед на кое ниво се Комити последниве 2-3 години. :cool:
Za koj zimski son zboris be glup sekoj natprevar imas sliki od kopot
 
Член од
12 ноември 2023
Мислења
19
Поени од реакции
75
Zosto nikoj od navivacite na Vardar(bez toa dali se komiti ili ne) ne odi da ja glea utakmicata barem kako neutralec koga minatiot pat pola od vtorata tribina beshe prazna za navivacite na Vardar i obezbedena od Interventna.Dali tolku mnogu se plashat da stavat noze vo Cair i kako neutralci?
Dali e tolku mnogu rizicno i tatko so sin da ne mozat da ja gleat svojata ekipa?
IMG_4354.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Dali e tolku mnogu rizicno i tatko so sin da ne mozat da ja gleat svojata ekipa?
Попрво татко и син ќе нападните него било која група.
ПС. Џабе продавате ветер во магла причи со обична публика, сме биле на Шкупи Вардар, се што не зборуваше албански беше враќано од стадион со напомена не примаме гостински навивачи, иако им нагласивме неколку пати дека сме од Охрид и сме дојдени фудбал да гледаме. :)
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2023
Мислења
19
Поени од реакции
75
Попрво татко и син ќе нападните него било која група.
ПС. Џабе продавате ветер во магла причи со обична публика, сме биле на Шкупи Вардар, се што не зборуваше албански беше враќано од стадион со напомена не примаме гостински навивачи, иако им нагласивме неколку пати дека сме од Охрид и сме дојдени фудбал да гледаме. :)
E sea lazes definitivno druze.Nema sansi nekoj da te vrati od stadion deka ne zboruvash albanski.Jas personalno sum slusnal luge poveke pati sto zboruvaat makedonski a se sednati kaj obicnata publika i nikomu nisto.Imase i eden vo youtube mijalche durgutov sto bil vo noemvri.
Ti vaka samo se opravduvas sebesi.I da ne te ostavat vo stadion digni zvukot malce Cair ne e naselba vo Albanija tuku vo tvoja drzava ili stvarno e republic kako sto go vikat $:icon_mrgr:
PS.Pusti nekoja slika od cair sto si im ja pratil na drugarive da se falish deka eve imam muda jas dojdov:ајнапиво:
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2023
Мислења
11
Поени од реакции
62
Истата половина од трибината затворена и кога играле вашиве екипи. Џабе правење филмови, тој дел од трибината намерно останува затворен најверојатно од безбедносни причини дека под него секогаш е гостинската клупа.
 

Attachments

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.793
E sea lazes definitivno druze.Nema sansi nekoj da te vrati od stadion deka ne zboruvash albanski.Jas personalno sum slusnal luge poveke pati sto zboruvaat makedonski a se sednati kaj obicnata publika i nikomu nisto.Imase i eden vo youtube mijalche durgutov sto bil vo noemvri.
Ti vaka samo se opravduvas sebesi.I da ne te ostavat vo stadion digni zvukot malce Cair ne e naselba vo Albanija tuku vo tvoja drzava ili stvarno e republic kako sto go vikat $:icon_mrgr:
PS.Pusti nekoja slika od cair sto si im ja pratil na drugarive da se falish deka eve imam muda jas dojdov:ајнапиво:
Оџата за рамазан ли ти кажа да се ставиш во одбрана на браќата или како?

Градскиот во Тетово прво е поголем од оној на Чаир со 4 трибини, второ во Тетово живеат Македонци со кои се познаваат со голем дел од Албанците, меѓу нив има колеги, комшии итн, сигурно нема некој возрасен човек да напаѓа сограѓанин затоа што бил фудбал да гледа на неутрална додека Чаир е гетоизиран сам по себе како населба со албанско населние до скоро имаше една трибина и никој не е луд како омразен навивач да оди таму, (иако секако дека многумина биле и гледале, татко ми бил на Слога-Борец, познавам и постари фанови на Брегалница Штип кои биле, ете и дечкото од Охрид ти кажува случка) исто како што никој не е луд да влезе од нив на стадионот во Маџари или на ФФМ каде има една трибина и да те сети некој не може Бог да те спаси. Ако веќе пишувате тука и сакате да се тераат дискусии барем терајте ги нормално а не со истите финтите se plashite od nas hehe 200 години.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
89
Поени од реакции
483
Кај се нежните момци од другата страна на градот да го бодрат својот клуб на кк феникс - кк работнички во мала сала Јане Сандански, прпа а? Страв од Аеродром курвиии
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.386
Фото извештај!

ГРК ОХРИД - РК Пелистер (23.03)

#ТиСиНашаПрваЉубов!
 

Attachments

Член од
12 март 2024
Мислења
26
Поени од реакции
98
Кај се нежните момци од другата страна на градот да го бодрат својот клуб на кк феникс - кк работнички во мала сала Јане Сандански, прпа а? Страв од Аеродром курвиии
 

Attachments

Член од
8 февруари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
7
Кај се нежните момци од другата страна на градот да го бодрат својот клуб на кк феникс - кк работнички во мала сала Јане Сандански, прпа а? Страв од Аеродром курвиии
Многу имало пешки да се оди, а за назад не им се бегало пак...
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
247
Кај се нежните момци од другата страна на градот да го бодрат својот клуб на кк феникс - кк работнички во мала сала Јане Сандански, прпа а? Страв од Аеродром курвиии
:dudlac:
 

Attachments

Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Врзи си еден жежок шамар сам и разбуди се. Kano е втора по ред најголема глупост што го имаат Вардарци, нормално после рагби клубот. :ROFLMAO: :facepalm:
за разлика од еден мекотелец, амеба како тебе што виси по форуми, дечките што се дел од рагби клубот се цврсти, спремни момци кои се залагаат за вистински вредности, а таквите како тебе за доручек ги јадат. Повели дојди на еден тренинг
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
27
Поени од реакции
24
Кај се нежните момци од другата страна на градот да го бодрат својот клуб на кк феникс - кк работнички во мала сала Јане Сандански, прпа а? Страв од Аеродром курвиии
Друже деца од 15 години ве шљакаат за каков страв од аеродром збориш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom