Македонска фудбалска репрезентација

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Коментатор вика сме примиле гол буквално од ништо а сме биле подобри:D
Овој сви на дроге , некои у наша лига би грејале клупа, ама тој кога си дудлач на ФФМ и ќе си промоворав преку тебе играчи . 0 од селектор, дно.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
230
Поени од реакции
296
Столе како го прими
Автоматски споено мислење:

Непишаниот голман на Барса
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Колку индиспонирано делуваат некои играчи. Алиоски го пробива секое дно. Ако не му е до фудбал, не мора ни да се вика во репрезентација. Милан Ристовски исто - за атер на брат му, не фала. Оној Митровски катастрофален. Толку дуели изгуби, како некое цвеќенце на терен е. А и најголем виновник за примениот гол. Пола играчи си стојат и при корнери и при нафрлени топки. Не може бе во ноември 1-1 со Англија и сега со Молдавија исто 1-1. Па кој курац е Молдавија бе. Катастрофа! Милевски нека се замисли кого се става во репрезентација.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Па затоа служат и пријателскиве, да види селекторот кој у каква форма е. Рака на срце, не знам и каква форма би имале кога или не играат клубски фудбал, или играат на полуаматерски ниво.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Па затоа служат и пријателскиве, да види селекторот кој у каква форма е. Рака на срце, не знам и каква форма би имале кога или не играат клубски фудбал, или играат на полуаматерски ниво.
Kakva forma be druze, ne me zaebavaj... ovie od sto ne gi biva nikogas ne bile ni pa ke bidat vo forma, so isklucok na Elmas, Stole, Bardi i do nekade Miovski... kakvi formi kakvi bakraci, vidi kakvi igraci vlegoa vo igra
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Kakva forma be druze, ne me zaebavaj... ovie od sto ne gi biva nikogas ne bile ni pa ke bidat vo forma, so isklucok na Elmas, Stole, Bardi i do nekade Miovski... kakvi formi kakvi bakraci, vidi kakvi igraci vlegoa vo igra
Па немаме нешто преголем избор да бидеме реални. Моментално е очајна ситуацијата у мак фудбалов на секаков план.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
230
Поени од реакции
296
Мене едно ме чуди, ако е пријателска, како некоја приватна институција нема одговорност, нема отчетност, нема напредок,несериозен пристап,полуаматерска организација, како да се венчани за таа позиција,не мрдаат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Otrov Makedonija gledavme včera. Koj ke kaže poinaku pojma nema od fudbal. Moldavija bea kamenja, trebaše 3 gola bez problem da im učukame. Kao usporen film sme, bez nikakva idea. Skoro site ni se rezervi, ne gi ebat tamo kade što igraat, osven Miovski. Realno i on so vakvi soigrači koi ne kreiraat šansi ne može mnogu da se vidi na teren. Elmas isto beše dosta loš. Generalno site. Ke vidime so Crna Gora kao ke projdeme. Ako igrame vaka sigurno ke ne ebat.
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
591
Поени од реакции
1.928
Столе опасно му се приближува на Буфон во пеење химна.... :D

:oeoeoe:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Алиоски му е пак стартер на нашиот стручњак.
Минута нема одиграно клубски ама загарантирано место у прв тим има...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Алиоски му е пак стартер на нашиот стручњак.
Минута нема одиграно клубски ама загарантирано место у прв тим има...
Zatoa e i takva rupa. Nema ni A od onoj Alioslki koj igraše vo Leeds. Samo pimplame bez nikakva idea.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.323
Алиоски му е пак стартер на нашиот стручњак.
Минута нема одиграно клубски ама загарантирано место у прв тим има...
Боби Милевски на промоцијата како селектор на А репрезентацијата:

1711389403277.png
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.744
Поени од реакции
2.668
Ај кажете кој да игра место Алиоски?
Тие се играчите, јебига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom