Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Vo slucajov ti si klasicen kuropusac im go pusis na navivacite od Vardar.

Jas sum realen im ja pisav vistinata 18 utakmici nemaat pobeda protiv Shkendija.
Nekoi od navivacite se nalutija sto e i razbirlivo.
Jas ne sum im dushman niti pak kriv za nivniot neuspeh.

Tie navivaci na Vardar ne se nisto povekje makedonci od mene tuku naprotiv, jas sum dete od covek koj ja obucuval vojskata uste pred vojnata, vo vremeto koga sme imale chista vojska, denes i vojskata ni e poshiptarena.
Tesko na toj covek sto ima dete kako tebe:tapp:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Нема шанси ова да го направиле припадници на најмирољубивиот, најпоштениот, најнапатениот и најмирниот народ на планетава земја. Ова мора да е дело на српските тајни служби кои уште еднаш им подвалуваат на жалните кротки албанчиња, како и за се друго во животот до сеа. Они се толку невини што на мравка не газат. Така @puno?
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
micko i bilal igrat kur tasak so vas
Моча шиптaр на Македонска Црква со знамиња на учк и чавки aa ve rabotat micko i bilal ooo
Се крева Крст aaa ne go rusi sozivot be naci fashi kaur
Еден по еден фатени за раче ќе заминете.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.819
Новоназначената економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Илјази не знае македонски јазик, па кога мора да соработува со колегите, преведувачи ѝ се двете секретарки врботени во оваа клиника, дознава МКД.мк од извори во клиниката. Дополнително, велат тие, таа не ретко на работа доаѓа со својот татко кој постојано е со неа како да е нејзино обезбедување.


:lolzz:
Барем е токсиколог... Замисли Бесија да беше гиноколог? :unsure:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.138

Албанците нема никогаш да престанат да ги провоцираат Македонците.
А што ако може не е како што изгледа на прв поглед? Нели е симптоматично малку што:

1. Африм го нема некое време на форумов.

2. Го има кажано следново:

Ако мора албанците да веруваат во виша сила пре би сакал да се христијани.
3. Орел се појавува на црква.

Коинциденција? Ај тинк нот. Што ако знамето означува шиптaрско присуство во црквата и конвертирање? И ако е така на кого му смета православизација на шиптaрите во Македонија?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Abe teski glupaci ima megu “brakava”. Na fb izleguva vesta deka policijata vrsela istraga za slucajov, i gi citam komentarite, teski bolesnici, komentarive im se vo stilot “ Pa zosto policijata da istrazuva? Pa neli znameto e oficijalno vo drzavata? “
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
А што ако може не е како што изгледа на прв поглед? Нели е симптоматично малку што:

1. Африм го нема некое време на форумов.

2. Го има кажано следново:



3. Орел се појавува на црква.

Коинциденција? Ај тинк нот. Што ако знамето означува шиптaрско присуство во црквата и конвертирање? И ако е така на кого му смета православизација на шиптaрите во Македонија?
Мене лично ми смета Албанска православна црква во Македонија. Затоа што ова повеќе на тоа ми личи. Едно време и ДУИ се занесуваа со таква идеја.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.256
Поени од реакции
5.234
Абе мене ме интересира, скопјани вие ебете ли шиптарки? Дават или се плашат?
Какви млади шиптарки има, по по по...башка има некои помодерни него кауркиве наши.....не ми се годините иначе :sekcza:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Абе мене ме интересира, скопјани вие ебете ли шиптарки? Дават или се плашат?
Ебеме.
Кога ќе идеме на одмор у Албанија.
Ја до сега не сум бил, планирам летово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom