Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.928
Скудетото е наше дали ќе го изгубиме зависи од нас.
Ти го поправив ова, не си прави стресови сам на себе, кулирај малце, шиј го логото и двете ѕвезди. :kruna:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Го кикнаа од репка ради мочаниот Жесус.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.164
Поени од реакции
107.621
Абе кога играше кај нас и кога си одеше ако се не лажам Броз на еден пост на инстаграм му пиша Grazzie crni :pos:, земал сеа ми се буни негро што му рекол Ачерби. А што си бе мајката да ти ја ебам, џинџер????? Белец ли си крвта шугава да ти ја ебам.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Денес со Гудмундсон не поврзуваат, проценет на 30М, Бепе ќе го редел ко Фратези, позајмица со обавезен откуп. Интересен, добар играч, особено како 4та опција со Турам, Лаутаро и Тареми.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Malce da se razneznime vo ovie temni denovi rasisticki

Дефинитивно емоционално видео, Џонтра и Стек ќе ги крстат синовите Сули и Мекдоналд по Мунтари и Марига...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ачерби тврди дека на Жезус му рекол ti faccio nero , или што е сленг во Италија на она нашено, ќе те потечам од тепање, или помодрам во случајов.
А овој разбрал дека му рекол Negro, и за ова сеа фама се крева 3 дена, да им ебам осетливите неписмени мигранти.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Штетата е веќе направена. Ачерби е означен како расиста и баш кур ги заболе останатите што он рекол и што тоа значело.
Истото се случи и со Демба Ба и романскиот судија во ЛШ. Тој само кажа "негру" што на романски е "црн" и интернационалната кариерата му пропадна.
Не знам како стигнавме да живееме во волку ретардирано време?
Цело време тврдат дека се горди што се црни, али ако споменеш црн во било кој контекст они како дунди плачат.
Што е најтрагично, бразилсково говно ја црни лигата (pun intended) која веќе секоја сезона има по неколку расистички испади. Истата таа лига која направи човек од него.
Каков парталко е, можел на овие години да шета по фавелите со калаш и панцир да не одлучеше Интер да го донесе во Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom