Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.787
Pak uzasno izmenadzirano vtoro poluvreme, pak kazna, zamorot imase uloga ama pa i ovie igraa LS mec so visok intenzitet, i plus igraa bez najdobriot igrac.
Golot dojde po nepostoecki korner ama nikakov izgovor ne e toa, mnogu loso ja gradea taa akcija, 2 pati rizikuvaa da izgubat topka, i opsto, po ne znam koj pat se potvrduva koga Inter se prefrla samo na odbrana, toa go pravi uzasno loso.

Nisto strasno remivo iskreno posle Atletiko i nacinot na koj go jadevme tuka, ocekuvav mucenej i vo liga, pauzava dobro ke ni dojde pa sledna se Empoli doma, protivnik kakov sto ni odgovara momentalno, bi trebalo da gi rastreseme, pa sledat Udinese gosti, Kaljari doma, pa derbito so Milan. So ogled deka ne igrame vo Evropa, tuka mora da se odi na 3 od 3. Milan sledna se so Fiorentina gosti, pa Lecce doma i Sasuolo gosti, u megjuvreme i LE 2 tekmi imaat pred nas. Se redat kocki nekako na derbito da se ide za titula, ili eventualno pred derbito da se osvoi.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.066
Поени од реакции
55.752
Сакавме да пројдеме на мускули ама го изедовме пак поради глупости и немање концентрација у ситуацијата пред корнерот, избиј ја таа топка не ја глави тука не мора по секоја цена да се изнесе по земја.
Океј е бодов на крај краева, ја ништо поише и не очекував после драмите од средата. Нека се освежат малце у паузава и нека финишираат, уште само Милан остана од потешките утакмици.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.351
Ќе се одморат дел од играчите сеа ама Турам, лаутаро, дамфрис, барела, хакан, ди марко, павард, ачерби, бастони, Де фрај, дармиан, сите ќе играат и плус ќе летаат со авиони до ваму до наму. Поголема глупост од овие среде сезона пријателски и лиги на нации нема. Плус од наредна сезона, кој нема да има долга клупа си ебал мамата. Секоја среда и недела ќе играат, тортура е воа, посебно со овој брз фудбал што се игра сеа со трчање 90 минути и покривање на цел терен со пресинг...
Едино зијан од нерешеното денеска е што под ризик е славење на титула на дербито, ама очекувам Милан да киксне една од трите и да ни пружи шанса пред нивните фанови да шиеме втора ѕвезда хехе :cool:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.066
Поени од реакции
55.752
Иначе вчера имаше пенал за Интер кога Мерет боксуваше една топка и го поткачи Турам по фаца, пенал каков што свирнаа против нас со Фиорентина, пенал каков што Меси доби против Полска на светското.

Имаше и контакт Рахмани со Турам ама немаше време да реагира ВАР пошто се смени акцијата у продужение, мада таму ќе цепидлачеа со пиксели пошто и топката ја закачи Рахмани.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.965
Никаков пенал немаше за Интер вчера, единствена голема грешка на судијата беше досудениот корнер за Наполи по кој падна голот на Хесус, затоа што ниту топката излезе кога Бастони ја вадеше од гол аут линија ниту потоа имаше од Дармијан корнер.

За првата ситуација, топка удри Мерет и малце го закачи Турам, ама мора да се каже и дека Турам го акна Мерет со тело што е чист фаул врз голманот. Тоа со Рахмани исто врска нема со пенал, такво нешто само Јуве може да добие зашо топка изби Рахмани и контактот беше скроз мек и незначителен. Нека не кур ми се чатали Турам и нека не глуми да не му ебам мајчето.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.351
Само ќе речам не бевме толку доминантни со Наполи па една или две грешки на судија да не поебале. Вчера генерално изигравме млитаво споро и веќе без никаква стабилност и идеја последните 25 минути. Заморот од Атлетико си го направи своето. Тие две ситуации ги имаат судено и ги немаат судено не само во калчово туку и општо насекаде низ Европа. Скудетото е наше дали ќе го изгубиме зависи од нас. 5 победи ни требаат да си ги мавнеме ние како шо треба емполи удинезе и тие другите, па ако сака нека свири и народно судијата кој го врти.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.084
Поени од реакции
11.071
Никаков пенал немаше за Интер вчера, единствена голема грешка на судијата беше досудениот корнер за Наполи по кој падна голот на Хесус, затоа што ниту топката излезе кога Бастони ја вадеше од гол аут линија ниту потоа имаше од Дармијан корнер.

За првата ситуација, топка удри Мерет и малце го закачи Турам, ама мора да се каже и дека Турам го акна Мерет со тело што е чист фаул врз голманот. Тоа со Рахмани исто врска нема со пенал, такво нешто само Јуве може да добие зашо топка изби Рахмани и контактот беше скроз мек и незначителен. Нека не кур ми се чатали Турам и нека не глуми да не му ебам мајчето.
Им свират некогаш онакви смешни пенали во Сериа А на тимовиве, затоа после се смешки во ЛШ, како ние со Атлетико кога се тркалавме едно 100 пати без фаул да ни свирнат.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.811
Поени од реакции
8.982
Им свират некогаш онакви смешни пенали во Сериа А на тимовиве, затоа после се смешки во ЛШ, како ние со Атлетико кога се тркалавме едно 100 пати без фаул да ни свирнат.
Реално, Атлетико доби домаќински третман у ЛШ од судиите, буквално сите 50-50 ситуации у нивна корист ги свирна Марчињак. Пак ќе повторам, не дека имаше грешки, ама реално и не дека све беше глума и не знам што.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.314
Поени од реакции
7.450
Тоа со Рахмани и Турам го свирна пенал ама претходно имаше офсајд и затоа го поништи, инаку чист пенал ќе беше.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.811
Поени од реакции
8.982
Тоа со Рахмани и Турам го свирна пенал ама претходно имаше офсајд и затоа го поништи, инаку чист пенал ќе беше.
За другата ситуација зборат пред крајот, кога му се врати овој да го крева на терен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.066
Поени од реакции
55.752
Никаков пенал немаше за Интер вчера, единствена голема грешка на судијата беше досудениот корнер за Наполи по кој падна голот на Хесус, затоа што ниту топката излезе кога Бастони ја вадеше од гол аут линија ниту потоа имаше од Дармијан корнер.

За првата ситуација, топка удри Мерет и малце го закачи Турам, ама мора да се каже и дека Турам го акна Мерет со тело што е чист фаул врз голманот. Тоа со Рахмани исто врска нема со пенал, такво нешто само Јуве може да добие зашо топка изби Рахмани и контактот беше скроз мек и незначителен. Нека не кур ми се чатали Турам и нека не глуми да не му ебам мајчето.
Важи дека не било корнер од Дармијан.

И Зомер удри топка прво, и Шчесни удри топка прво па им свиреа пенали.
Ти верувам дека чиста топка избил Рахмани, микроскопско цивкање топка и рогање по цело стопало е мек и незначителен контакт ондак немој да квичиш друг пат Јувентус или Милан коа ќе добијат таков пенал. Ќе гледаа вар и ќе цепидлачеа доколку у продужение не се смени поседот а со тоа и отиде у курац сето можно проверување на снимки.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.965
Важи дека не било корнер од Дармијан.

И Зомер удри топка прво, и Шчесни удри топка прво па им свиреа пенали.
Ти верувам дека чиста топка избил Рахмани, микроскопско цивкање топка и рогање по цело стопало е мек и незначителен контакт ондак немој да квичиш друг пат Јувентус или Милан коа ќе добијат таков пенал. Ќе гледаа вар и ќе цепидлачеа доколку у продужение не се смени поседот а со тоа и отиде у курац сето можно проверување на снимки.
Нема врска сменет посед ако има основа за пенал ама ајде ќе ти веруваме дека е така.

П.с. Брат, Сомер удри топка и бокс му удри на Нзола, овде ти кажувам Турам и со тело напраи фаул.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.066
Поени од реакции
55.752
Нема врска сменет посед ако има основа за пенал ама ајде ќе ти веруваме дека е така.

П.с. Брат, Сомер удри топка и бокс му удри на Нзола, овде ти кажувам Турам и со тело напраи фаул.
Зошто не чекаа ВАР проверка ако нема врска сменет посед? За поголеми глупости се стопирала игра и се проверувале а не па за ова каде микроскопски треба да зумираш за да видиш дека Рахмани ја цивка топката покрај тоа што го шутира Турам.

Ене ти видео бе со успорена снимка, кое црно тело и каков фаул гледаш врз Мерет, удирање топка и рака по фаца. Исто и Зомер боксува и у микросекунда мава туѓа глава.

За мене овие не се пенал ситуации ама коментирам пошто гледаш што све се свири у моменталниов фудбал.
Не кур се прај Мајка Тереза сеа дека бегаме 14 бода па не боли кур, да беше 2 бода разлика имаше интернетот да го бутнеш. Допадливко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom