Формула 1 - сезона 2024

За кои (мин.1, макс. 3) возачи ќе навивате во 2024?

  • Макс Верстапен - Ред Бул Хонда

  • Серхио Перез - Ред Бул Хонда

  • Луис Хамилтон - Мерцедес

  • Џорџ Расел - Мерцедес

  • Шарл Леклерк - Ферари

  • Карлос Сајнц Јуниор - Ферари

  • Ландо Норис - Мекларен Мерцедес

  • Оскар Пјастри - Мекларен Мерцедес

  • Фернандо Алонсо - Астон Мартин Мерцедес

  • Ленс Строл - Астон Мартин Мерцедес

  • Пјер Гасли - Алпин Рено

  • Естебан Окон - Алпин Рено

  • Логан Сарџент - Вилијамс Мерцедес

  • Александер Албон - Вилијамс Мерцедес

  • Даниел Рикиардо - РБ Хонда

  • Јуки Цунода - РБ Хонда

  • Жу Гванжу - Кик Заубер Ферари

  • Валтери Ботас - Кик Заубер Ферари

  • Кевин Магнусен - Хаас Ферари

  • Нико Хулкенберг - Хаас Ферари


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Ги заеба Макс со плавите знамиња и Рикиардо наместо да го нападне Магнусен на следните ДРС зони бидејќи разликата беше околу пола секунда се качи на 2.5 секунди. Додека се врати пак на +0.5 заврши трката. Мислам дека Даниел ќе го поминеше Кевин да не беше претекнат за еден круг од Макс во критичен момент и Јуки немаше да се љути.

Целава е работа е збрка уствари.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
IMG_1129.jpeg
Не можам само никако да сфатам што е фркава меѓу двајцава…
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.265
Поени од реакции
41.751
Kaj ja ima dadeno izjavava samo me interesira, izvornata vest, ne tie sto prevzemaat, zasto malce kontradiktorno e ova da doaga od covek koj se teretel za semejno nasilstvo vo svojot zivot, kon zena, a i prikaznite so Maks ko dete isto ne mu odat vo prilog.

Deluva orkestriran cel ovoj napad protiv Horner, go pratam slucajov na net i mnogu botovi izlagaat so izmisleni prikazni i statii, pa zatoa, da ne e i ova nesto slicno, iako gledam i pojaki mediumi se potpiraat na istata izjava, ama nikade ne mozam da go najdam prvicniot izvor na ovoj citat.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.782
Поени од реакции
39.043
И јас сакав тоа да речам, типот ја има шамарено жена му и сега се фатил за Хорнер :D Очигледно дека има некои фракции у Ред Бул и кловнов обавува некоја улога у сето тоа. Најубаво е да го исфрлат да не се плетка по гаражите.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
И јас сакав тоа да речам, типот ја има шамарено жена му и сега се фатил за Хорнер :D Очигледно дека има некои фракции у Ред Бул и кловнов обавува некоја улога у сето тоа. Најубаво е да го исфрлат да не се плетка по гаражите.
Само не знам зошто му смета Хорнер. Макс е бр 1 чоек у тимот никој не го ни загрозува ни ништо. Што сака?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.782
Поени од реакции
39.043
Само не знам зошто му смета Хорнер. Макс е бр 1 чоек у тимот никој не го ни загрозува ни ништо. Што сака?
наводно е судир на две фракции кои имаат отприлика 50% удел у тимот. На една страна е британскиот дел со Хорнер кој има 51%, у глобала целиот Ф1 тим. И на другата страна е централата у Австрија која има 49% удел. Макс и татко му се на страната на овие австријциве. И фактички од сега го гледам Макс како агент у екипава после изјавата на татко му. Можете да го ѕирнете видеово убаво е објаснето и пред малце искочи.

 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Од смртта на Dietrich Mateschitz навака им трае биткава за превласт во Ред Бул.

Хелмут Марко и Дитрих беа многу блиски и иако не може со сигурност да им ја знаеме динамиката мислам дека Хелмут беше број 1 човек во РБ сиве овие години, не Хорнер. Хелмут имаше практички одвразни раце бидејќи Дитрих имаше голема доверба во него + пријатели.
Марко исто така беше човекот што му даде шанса на Верстапен и затоа Јос е на негова страна, ваљда и Макс.

Ред Бул компанијата е поделена на 49% Австриски и 51% Тајландски дел.
Тајланѓаниве не се мешаа нешто во спортскиот дел ама изгледа се менува работата сега и се појавија на тркава во Бахреин и би требало да стојат позади Хорнер. И Адријан Њуи е најверојатно тим Хорнер.

Него лани имаше шпекулации дека син му на Дитрих кој го наследи делот на татко му немал добар однос со Хелмут Марко и како демек барал во пензија да иде (80 години има Марко лол).
Најверојатно нашле заеднички јазик па сега идат против другиот табор.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.782
Поени од реакции
39.043
нека си иде ако глуми лудило, дошол пред неколку години и ќе глуми дека е поголем од тимот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.842
Поени од реакции
33.778
Чекај, не сфатив: ако замине Марко се активира клаузулата и тогаш Макс може да замине?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.782
Поени од реакции
39.043
Чекај, не сфатив: ако замине Марко се активира клаузулата и тогаш Макс може да замине?
Читав дека на крај сезона сакал у Мерцедес да иде. Иако не е лошо до тогаш да го седнат у Торо Росо да му дојде паметот до крај на сезонава.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.339
Поени од реакции
27.915
Бреј колку лесно се манипулира со вестиве. Што и да се пласира деновиве, се сфаќа сериозно. Важи дека Макс ќе си оди од шампионски тим каде што победува со огромни разлики. Па ни мање ни више у Мерцедес ќе одел. Следно што е, Шумахер ќе прави камбек во РБ како замена за Макс?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.639
Поени од реакции
12.467
Бреј колку лесно се манипулира со вестиве. Што и да се пласира деновиве, се сфаќа сериозно. Важи дека Макс ќе си оди од шампионски тим каде што победува со огромни разлики. Па ни мање ни више у Мерцедес ќе одел. Следно што е, Шумахер ќе прави камбек во РБ како замена за Макс?
Па да ти кажам право и вегетативен Шуми е ваљда побрз од 3-4ца на падоков.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
Бреј колку лесно се манипулира со вестиве. Што и да се пласира деновиве, се сфаќа сериозно. Важи дека Макс ќе си оди од шампионски тим каде што победува со огромни разлики. Па ни мање ни више у Мерцедес ќе одел. Следно што е, Шумахер ќе прави камбек во РБ како замена за Макс?
Нах тато Верстапен многу директна изјава имаше, нема медиумиве што да пласираат бар за тоа. За ова да мислам дека претеруваат. Мада мислам дека РБ у моментов е поделен на Верстапенови/Хелмут и Хорнер/Њуи. Читав некаде дека и Њуи слободно можел да си замине ако Хорнер го напушти тимот. Така да фрката од се што гледам е дека ќе треба да се бира страна кој да остане во РБ. Сакаме Макс и тато да ги пуштиме или Хорнер и Њуи?
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Najbitno od redbul e da go kupat Newey. Posle toa sami ke si se pomirat i Max i Horner i taka natamu

Koj tabor ke go kupi shefot toj ke vladee so Redbul

Se znaese deka smrta na glavniot ke sledi game of thrones samo mnogu nizok udar mu udrija na Horner

A Max e svesen deka Redbul e premala sansata da go sredat prviot niven motor pogotovo so ford i za toa se zakanuva so mercedes. Ima fama nadvor od patekata koga veke ne moze na nejze
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Kajgana Shop

На врв Bottom