Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
Кај нас батуле се е можно...пример ќе го земам телеком,можи и да не е соодветна споредба ама принципот е ист...
Наплаќаат пакет интернет тв и фиксна за 1400 денари и пиши до 50 mbps download ..е арно кај мене нема оптика и брзината е 8-10 mbps на телефонски кабел...и викам барем претплатата не треба да е иста,пошто не го добивам тоа што го нудите во пакетот,одговорот беше-тие се пакетите....значи моите пари помалку вредат од парите на некој кај шо има оптика...
da taka e ...
Tuka si nekade ama ne bas, ovde ima klauzula/aneks kade sto ti garantiraat minimum 2/2mbps, arno ama ovde e 0.25
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Кај нас батуле се е можно...пример ќе го земам телеком,можи и да не е соодветна споредба ама принципот е ист...
Наплаќаат пакет интернет тв и фиксна за 1400 денари и пиши до 50 mbps download ..е арно кај мене нема оптика и брзината е 8-10 mbps на телефонски кабел...и викам барем претплатата не треба да е иста,пошто не го добивам тоа што го нудите во пакетот,одговорот беше-тие се пакетите....значи моите пари помалку вредат од парите на некој кај шо има оптика...
Da, tuka si bas vo pravo.
Telekom se za tie raboti rasipani.
Автоматски споено мислење:

Obratno nojke e 150/200 od 09 do 00 nojke e koga/kako pretezno pod50
Автоматски споено мислење:


Vidi vaka kaj vas-kaj nas takvo nesto ne smee da ima ova e nacionalno nivo i sekade treba da e isto; sto tvoite pari povejke vredat od moite .?da ti imas jas da sum na 0.50mbps.?
Da ama ti si na A1 kabelski i jas sum na kabelski nema razlika vo tehnologijata kaj vas ima problem vo bazna ili neznam kade znaci treba da se sredi, kaj telekom e druga prikaznata ista cena i za adal i za vdsl i za optika
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
da taka e ...
Tuka si nekade ama ne bas, ovde ima klauzula/aneks kade sto ti garantiraat minimum 2/2mbps, arno ama ovde e 0.25
Ако е минимум тогаш е проблем,телеком се штити со она - брзина ДО 50 мб...така да де факто не си изнажан... :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
Da, tuka si bas vo pravo.
Telekom se za tie raboti rasipani.
Автоматски споено мислење:


Da ama ti si na A1 kabelski i jas sum na kabelski nema razlika vo tehnologijata kaj vas ima problem vo bazna ili neznam kade znaci treba da se sredi, kaj telekom e druga prikaznata ista cena i za adal i za vdsl i za optika
Problem e sto Hfc (hibrid fiber coaxial) Nod ot, e za oprema Tc7200, a ne za ubee, i ne gi menuvaat, a menuvaat modemi za ponova oprema, a toa sto i mobilnata imase mizerna brzina e sto cela optika bila vo pad, skinat i odevme 4 dena na beckUp, bezzicno....ne saka a1 da plati beck up link i odi preku zeleznica optika...samo na 1 kabel ...i site ostanati mejgu koi i neotel ...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
824
Поени од реакции
484
tret operator, samo odliv na korisnici moze da gi natera da rabotat, nisto drugo
Автоматски споено мислење:


*Za Srbija i Bugarija
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
tret operator, samo odliv na korisnici moze da gi natera da rabotat, nisto drugo
Автоматски споено мислење:


*Za Srbija i Bugarija
Prevedi sto e ...
Ah ah, od emirati ....tesko kaj nas
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.295
Поени од реакции
22.586
@ts01 имам едно прашање за тебе затоа што гледам дека доста се разбираш со Лајка.

Поднесов барање за промена на мрежа. Од А1 во лајка и ми стигна порака дека сум одбиен. Кај причината пишуваше : Unauthorized Applicant.
Што значи ова ? Како може да не е авторизиран мојот број ? Каде е проблемот ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
@ts01 имам едно прашање за тебе затоа што гледам дека доста се разбираш со Лајка.

Поднесов барање за промена на мрежа. Од А1 во лајка и ми стигна порака дека сум одбиен. Кај причината пишуваше : Unauthorized Applicant.
Што значи ова ? Како може да не е авторизиран мојот број ? Каде е проблемот ?
Dali podatocite vo A1 se isti so potpolnetoto barajne od Lyca..?
Ime,prezime,adresa?
Za pocetok, proveri preku moj a1,dali podatocite ti se potpolno tocni...
Na koj nacin podnese barajne preku web.?ili na email?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.295
Поени од реакции
22.586
Податоците секако дека се точни. Не те сфаќам како може да се утнати кога ми бара име и презиме и матичен број. Адресата можно е да е различна затоа што кога го земав бројот живеев на друга адреса.
Поднесов дирекно, во живо на штандот во жел. станица т.е. автобуската.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
564
@ts01 имам едно прашање за тебе затоа што гледам дека доста се разбираш со Лајка.

Поднесов барање за промена на мрежа. Од А1 во лајка и ми стигна порака дека сум одбиен. Кај причината пишуваше : Unauthorized Applicant.
Што значи ова ? Како може да не е авторизиран мојот број ? Каде е проблемот ?
Мора сите податоци да ти се точни од буква до буква иначе ништо од бизнисот (за сите оператори важи ова). Имав пред неколку години сличен проблем, поради една буква плус не можев да портирам број од телеком во А1 (во телеком беше грешката)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
Податоците секако дека се точни. Не те сфаќам како може да се утнати кога ми бара име и презиме и матичен број. Адресата можно е да е различна затоа што кога го земав бројот живеев на друга адреса.
Поднесов дирекно, во живо на штандот во жел. станица т.е. автобуската.
Smeni si podatoci vo a1,besplatno e (obnovi gi )kako sto ti e sega vo licna karta,
moj blizok od telekom pripejd,poradi razlicna adresa ne mu dozvoli telekom portOut
Автоматски споено мислење:

Мора сите податоци да ти се точни од буква до буква иначе ништо од бизнисот (за сите оператори важи ова). Имав пред неколку години сличен проблем, поради една буква плус не можев да портирам број од телеком во А1 (во телеком беше грешката)
Imav vakov slucaj so telekom so razlicna adresa...
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
228
Поени од реакции
345
Zdravo! Dali ako na ista smetka so isto ime imam dva broja, na koi dogovorot e istechen vo A1, mozham samo edniot da go prefrlam vo Lyca, a drugiot da si ostane vo pretplata na A1?
 
Член од
14 јануари 2018
Мислења
15
Поени од реакции
8
колку кредит да уплатам, за да ми важи бројот една година, или како Lyca го има тоа регулирано?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
колку кредит да уплатам, за да ми важи бројот една година, или како Lyca го има тоа регулирано?
I so 0 mkd, brojot ke vazi( so toa sto na 180 denovi treba da ima vlezen povik/sms)posle toa imas +30 dena grejs period posle 210 dena brojot avtomatski e nepostoecki... Vaka bese a posledno imale nekoi izmeni koi ne gi znam, javise 1212 prasaj najtocno bi ti soopstile.
Btw na web stranata stoi istoto izgleda nee promeneto, porano imase opcija da ti ja cuvaat 360dena sim/brojot iako ne se koristi so nekoja doplata.....
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom