Lycamobile Македонија

Член од
28 ноември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
339
Roaming
Vo Grcija mnogu pati dosega provereno, raboti vo red konkretno na Vodafone.
Vo Srbija gi smeniv MTS, Yettel i A1 SRB se konektira uspesno na site tri operatori, no koga nekoj mi zvoni dava zafateno //probav od site tri nivni dostapni mrezi =line busy// isto i jas koga zvonam na nekoj broj ,,line busy,,. Aktiviruvav ,,airplane mode,, , restartirav telefon i povtorno nisto. Istoto i na dvata broja t.e. dva razlicni uredi so lyca brojcinja.
Vo sto e ,,problemot,, ili kade gresam, ako moze nekoj da mi kaze.
Blagodaram
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Roaming
Vo Grcija mnogu pati dosega provereno, raboti vo red konkretno na Vodafone.
Vo Srbija gi smeniv MTS, Yettel i A1 SRB se konektira uspesno na site tri operatori, no koga nekoj mi zvoni dava zafateno //probav od site tri nivni dostapni mrezi =line busy// isto i jas koga zvonam na nekoj broj ,,line busy,,. Aktiviruvav ,,airplane mode,, , restartirav telefon i povtorno nisto. Istoto i na dvata broja t.e. dva razlicni uredi so lyca brojcinja.
Vo sto e ,,problemot,, ili kade gresam, ako moze nekoj da mi kaze.
Blagodaram
Nikade ne gresis iako balkan roaming sobrajkajot raboti samo preku Telekom i A1/Aek-soobrajkajot bidejki drugite se Mvno(problemot e vo Lyca) dojdovni povici mn,brojcina vo Srbija e taka/pojdovni i internet raboti....trebalo od Srbija da zvonis +38979 1212, i da prijavis pa da mozat direkt da proverat/ i da te baraat da vidat sto se slicuva sistemski-kade zavrsuva povikot sto kazuva busy.!za 2 nedeli ke odam sluzbeno Belgrad 3 dena,ke mozam pokasno na vecer da proveram....iako posleden pat koga bev oktomvri kaj mene se rabotese...
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
339
Nikade ne gresis iako balkan roaming sobrajkajot raboti samo preku Telekom i A1/Aek-soobrajkajot bidejki drugite se Mvno(problemot e vo Lyca) dojdovni povici mn,brojcina vo Srbija e taka/pojdovni i internet raboti....trebalo od Srbija da zvonis +38979 1212, i da prijavis pa da mozat direkt da proverat/ i da te baraat da vidat sto se slicuva sistemski-kade zavrsuva povikot sto kazuva busy.!za 2 nedeli ke odam sluzbeno Belgrad 3 dena,ke mozam pokasno na vecer da proveram....iako posleden pat koga bev oktomvri kaj mene se rabotese...
Rabotese i kaj mene vo dekemvri. Na MTS auto me zema, se bese vo red. Sakav da zvonam vo tehnicka da prijavam, samo sto go nemav so sebe drugoto brojce sto mi e ,,za plakanje parking,,. Od Lyca brojcinjata bese busy i na pojdoven prema bilo kade.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Rabotese i kaj mene vo dekemvri. Na MTS auto me zema, se bese vo red. Sakav da zvonam vo tehnicka da prijavam, samo sto go nemav so sebe drugoto brojce sto mi e ,,za plakanje parking,,. Od Lyca brojcinjata bese busy i na pojdoven prema bilo kade.
Probaj povrzi se na A1 Srbija da ne proraboti.
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
339
Probaj povrzi se na A1 Srbija da ne proraboti.
Doma sum od vcera vecer, probuvav dodeka bev vo Srbija na site nivni operatori i ,,situacijata bese ista,, //megju koi i na A1//. Zdravje, sleden pat koga ke bidam tamu mozebi ke ima promena. Samo se mislam dali utre da se javam na tehnicka za ovaa rabota, dali ,,ke ima nekoe fajde,,.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Rabotese i kaj mene vo dekemvri. Na MTS auto me zema, se bese vo red. Sakav da zvonam vo tehnicka da prijavam, samo sto go nemav so sebe drugoto brojce sto mi e ,,za plakanje parking,,. Od Lyca brojcinjata bese busy i na pojdoven prema bilo kade.
Ti ne mozese da zvonis.? Dojdovni ili pojdovni povici problem.?
internet raboti.?/ Paket aktiven .?
Автоматски споено мислење:

Doma sum od vcera vecer, probuvav dodeka bev vo Srbija na site nivni operatori i ,,situacijata bese ista,, //megju koi i na A1//. Zdravje, sleden pat koga ke bidam tamu mozebi ke ima promena. Samo se mislam dali utre da se javam na tehnicka za ovaa rabota, dali ,,ke ima nekoe fajde,,.
Treba da prijavis ...inaku od kaj ke znaat deka ima problem/srbija e tranzit za povejketo
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
339
Ti ne mozese da zvonis.? Dojdovni ili pojdovni povici problem.?
internet raboti.?/ Paket aktiven .?
Автоматски споено мислење:


Treba da prijavis ...inaku od kaj ke znaat deka ima problem/srbija e tranzit za povejketo
Paket aktiven, godisen i na dvata broja //da ne treba da se aktivira nekoj dopolnitelen paket za roaming balkan?//.
I na dojdovni //mi prenesoa lugje koi me barale// i na pojdovni povici //jas sto se obiduvav da zvonam// bese ,,line busy,,. Internet ne probav, iskluceno mi bese mobile data. SMS isto ne probav dali isprakja t.e. prima.
Kje se javam utre //dokolku sum prezafaten, najdocna zadutre// vo tehnicka da gi izvestam, pa ke prenesam sto mi odgovorile.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Paket aktiven, godisen i na dvata broja //da ne treba da se aktivira nekoj dopolnitelen paket za roaming balkan?//.
I na dojdovni //mi prenesoa lugje koi me barale// i na pojdovni povici //jas sto se obiduvav da zvonam// bese ,,line busy,,. Internet ne probav, iskluceno mi bese mobile data. SMS isto ne probav dali isprakja t.e. prima.
Kje se javam utre //dokolku sum prezafaten, najdocna zadutre// vo tehnicka da gi izvestam, pa ke prenesam sto mi odgovorile.
Sega e kasno stom veke si na home network,ama moze da prijavis, dr,pat obidise da prijavis od kade sto si na bilo koj nacin i na email so screenshot itn....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Internetot na LycaMobile/copy paste so A1, samo sto na a1 plajkas 549mkd za 6gb+VoLte,parkin,Jsp skrateni broevi.Btw VoLte koe sto e uzas so gluvi povici)/moras da isklucis Volte-pa povici na 3g da odat.!na lyca 200mkd za 5gb.!nit dogovor nit nisto ako ti cini Ok,ako ne biva odis na dr,operator.!
Drzavata gluva,samo gleda duopolot da raste da kradat povejke pari od narodot,da ima povejke ddv na fakturi i pogolemi %% da zemaat za licenci/broevi/frekfencii/
samo i samo da se krade.!
Posle propadnala drzavata eeee.....
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Te molam ne tresi gluposti, od A1 registriram brojce vo 1 ipol posle polnokj i vednas stasuvaat otp kodovi, mislis deka oni toa go pravat vednas na treta smena se vo sekunda pravat sve hahaha
Eve ti dokaz, deka posle nekolku denovi aktiviran nov 079 broj(aktiviran super200/12m) istiot den ne sakase da stigaat notifikacii po sms za registracija ova bese petokot, denes sreda,bidejki ostana uste google(viber,whatsApp,facebook)pominaa...eve denes od prva stasa sms so kod za da se verifikuva brojot na akauntot.
A ako kaj tebe i drugi na iphone ne stasuva toa ne znam sto ne koristam...
Muabetot mi bese da ne se smees za nesto sto nekoj sigurno ti go kazuva...
 

Attachments

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Daj kazete ja sifrata so SMS za aktivirannje na paket super 200 za 30 dena sto e, bidejki ne mozam preku app greska vadi
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Daj kazete ja sifrata so SMS za aktivirannje na paket super 200 za 30 dena sto e, bidejki ne mozam preku app greska vadi
*139*5200# preku zvonejne

Btw,ne mozi greska da vadi,dane veke tie aktiven? proverisi *122# kredit i *137# za aktiven paket do koga e...
A paketi za 30 ili 7 dena preku *139* ili po sms najdobro, app za 3/6/12m
 
Последно уредено:

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
*139*5200# preku zvonejne

Btw,ne mozi greska da vadi,dane veke tie aktiven? proverisi *122# kredit i *137# za aktiven paket do koga e...
A paketi za 30 ili 7 dena preku *139* ili po sms najdobro, app za 3/6/12m
Da, aktiven mi bese seuste paketot ama internetot go potrosiv pa sakav da go obnovam paketot porano i mi vadese treshold limit taka nekako. Denes mi zavrse, pa go obnoviv so zvonenje. Fala
Автоматски споено мислење:

Da, aktiven mi bese seuste paketot ama internetot go potrosiv pa sakav da go obnovam paketot porano i mi vadese treshold limit taka nekako. Denes mi zavrse, pa go obnoviv so zvonenje. Fala
Inaku, posle 1 godina nervi i nekolku baranja vo bankata, uspeav da dobivam OTP od Sparkase
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Da, aktiven mi bese seuste paketot ama internetot go potrosiv pa sakav da go obnovam paketot porano i mi vadese treshold limit taka nekako. Denes mi zavrse, pa go obnoviv so zvonenje. Fala
Автоматски споено мислење:



Inaku, posle 1 godina nervi i nekolku baranja vo bankata, uspeav da dobivam OTP od Sparkase
ako ti e pominat internetot mozes samo internet da pripustis...
Dodeka tie aktiven super200 /30,dena pred istek ne mozes da go reobnovis ako tie primer; do denes 15.03 vecer posle 00.00h veke na 16.03 mozi.
Otp od sparkase.? stasuva na Lyca.??opaa....
Znaci ne bilo do lyca tuku do sparkase( bankite drapaat) ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom