NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    64

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Tipuvam na toa deka LeBron ke se penzionira letovo na olimpiskite igri.
Вети дека ќе игра заедно си син му и верувам дека ќе го исполни тоа, макар бил ко Јудонис Хаслим последната сезона во Мајами :)
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Вети дека ќе игра заедно си син му и верувам дека ќе го исполни тоа, макар бил ко Јудонис Хаслим последната сезона во Мајами :)
I jas se nadevam no ne mi izgleda kako da ke igra uste edna sezona. A dali Broni sigurno narednata sezona doagja vo ligata ?
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240214-222358.png
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.024
Поени од реакции
11.223
Гледаше некој вчера натпреварот за тројки и забивањата?


Тројките беше ептен кнап. Сите со над 20. И четворица со 26. Па можеа да ги пуштат сите четворица во финале и нека шутираа.
Вака им дадоа 30 секунди елеминациона рунда.

Тоунс каков мек шут извади. Ме изненади.


После Кари им покажа како се шутира. Мислам дека 28 или 29 имаше.


Забивањето можат да го пензионираат.

Детено аматерот им го држи натпреварувањето во живот последниве две години. Иако годинава буквално истите забивања ги издведе.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.184
Гледаше некој вчера натпреварот за тројки и забивањата?


Тројките беше ептен кнап. Сите со над 20. И четворица со 26. Па можеа да ги пуштат сите четворица во финале и нека шутираа.
Вака им дадоа 30 секунди елеминациона рунда.

Тоунс каков мек шут извади. Ме изненади.


После Кари им покажа како се шутира. Мислам дека 28 или 29 имаше.


Забивањето можат да го пензионираат.

Детено аматерот им го држи натпреварувањето во живот последниве две години. Иако годинава буквално истите забивања ги издведе.
Топин малиот требаше да е во финале наместо Браун ама тоа ништо немаше да смени. Последен добар данк контест според мене беше кога Зак Лавин му ја зеде пред нос титулата на Арон Гордон (овај вториот според мене беше апла оштетен од судиите).
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Живееме во свет каде што белец ги победи црнчињата во натпреварот во забивања, и двајцата најдобри кошаркари во лигата се дебели Србчиња што идат на ол стар викенд да се заебаваат меѓу себе.

:toe:
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Morant, Zion I Anteto treba da ucestvuvaat na zabivanja, tie zabivaat jako. Anteto da ucestvuva mislam deka ke pobedi.
Автоматски споено мислење:

Onaj McClung zabiva preku Shaq haha znaci skokot mu e 2 metra i 20cm...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Morant, Zion I Anteto treba da ucestvuvaat na zabivanja, tie zabivaat jako. Anteto da ucestvuva mislam deka ke pobedi.
Автоматски споено мислење:

Onaj McClung zabiva preku Shaq haha znaci skokot mu e 2 metra i 20cm...
Не бе, само јајцата му се над 2.20, не е со стапалата на 2.20...
Тапа беше натпреварот во забивање, тоа судиите по секоја цена сакаа црнец да победи, ама толку му беа утепани забивањата што на крај попуштија, дури и публиката им свиреше за оценките. Да влезеше Топин во финале веројатно ќе победеше. И Меккланг беше слаб, лани беше повозбудливо.
Што се однесува до главниот натпревар не го гледав, ама нема ни што да се гледа, ради реда се одржува Ол-старот последниве години.
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Не бе, само јајцата му се над 2.20, не е со стапалата на 2.20...
Тапа беше натпреварот во забивање, тоа судиите по секоја цена сакаа црнец да победи, ама толку му беа утепани забивањата што на крај попуштија, дури и публиката им свиреше за оценките. Да влезеше Топин во финале веројатно ќе победеше. И Меккланг беше слаб, лани беше повозбудливо.
Што се однесува до главниот натпревар не го гледав, ама нема ни што да се гледа, ради реда се одржува Ол-старот последниве години.
E da, znaci skokot mu e metro ipol odprilika. I toa e impresivno
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Не очекував да има толку многу фанови на олстарот. Ептен пропаднато е, едно 10+ години.
Последно нешто интересно беа натпреварите за 3ки помеѓу Клеј и Стеф, и куцањата тогаш кога го ограбија Гордон.
Се др екатастрофа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
E da, znaci skokot mu e metro ipol odprilika. I toa e impresivno
Импресивен е, во средно школо има подобри забивања направени во игра отколку Браун на натпреварот на забивање.


Инаку интересен беше и дуелот помеѓу Кари и Јонеску.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom