Zaptija Stojkov
Поени од реакции
2.681

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • аааа знам еднаш направив профил којзнае колку има време, нешто по потреба беше ама не го користам, добро шо ме потсети да го избришам :)
  не можам да го отворам профилот, не знам шо има на него, иначе немам фејсбук
  шо ти текна?
  па најди друго работно место...во охрид имаш летово перспектива :)
  Друже 25 години имаш а навлечен на социјализмот ...Кои привилегии си ги имал тогаш ме интересира и што си разбирал од тие привилегии :)?
  Ако некој со нежен стомак помине случајно низ темата неизбежливо ќе ги види и компјутерот ќе си го напраи повраќаници :)

  Се шегувам. Мислам дека правилата на форумот не дозволуваат ставање на такви слики. Еве тука има повеќе

  Поздрав
  Фала што се зачлени, искрено. Онака нов е, т.е вчера го завршив со средувањето, уште македонски јазик да додадам, да не биде на англиски секако, и добро ќе биде. Инаку членови незнам каде да барам :S
  Мислев ќе те интересира ова форумчево за политичката левица, па повели:
  ЛИНК ДО ФОРУМОТ
  Комунизмот ( Титоизам, Сталинизам, Фиделизам и тн. ) беше погрешно пред се итерпретиран, а и сфатен погрешно. Комунизмот како замисла од друга страна е совршен, а за тоа можеби треба време, време, време...
  Не ја сфатиле погрешно туку била килава од мајка што се вели...ако не беше ќе имаше некој пример каде успеало...ако не СССР барем ДРГ,ЧССР,Унгарија,Куба,Сев.Кореја,Лаос,Ангола...било каде...ама нема
  А шо ти текнало баш комунист? Мислам...веројатно знаеш како во пракса заврши марскистичката теорија...
  А ти друже бољшевик си? Шо мака те натерала знамето на СССР на аватар бе...
  Тоа темата со манипулација на мозок... Имаш гледано документарец ? Ако да, моља ти се, дај името на тоа документарецот.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom