old_School_mk
Поени од реакции
4.999

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Mоже да не пријавуваш мислења за „замарање“? Се пријавуваат само пцовки.
  old_School_mk
  old_School_mk
  А не се смета тоа мислење за офтопик?
  old_School_mk
  old_School_mk
  Башка ако немаш приметено, типот цело време се расправа со некој на темата. И секогаш он е провокатор.
  Acid
  Acid
  Неам приметено...
  Абе не им даде ниту им одзема ама можеше да не го крене знаменцето, ко вчера КПР - Болтон :))))))))
  П
  пеерче, дај линк од кунг лао на 9гег :)
  Пријавувањето се однесува на навредливи мислења, не на потписи. Не го злоупотребувај системот во иднина.
  old_School_mk
  old_School_mk
  Па многу ми е полесно кога ќе видам голем потпис, одма да го пријавам отколку да идам на страницата за прашања до администрација и да напишам кој член има несоодветен потпис...
  Acid
  Acid
  Мене па ич не ми е лесно да решавам пријави, особено кога се без врска.
  Темата за елките ќе ја оставам некое време, да видам во која насока ќе се развива.
  Сега за сега не менувам ништо, а за понатаму, ќе видиме.
  Г
  Што имало после 12 под мостот Близнаци? :)
  old_School_mk
  old_School_mk
  Galactic Explorers Live & DJ Antrax DJ Set.
  Т.е. 6 саати full-on psychedelic trance
  S
  Мањифико е мањифик! :D тебе ќе те барам само да извадат кој ден е :) се надевам на први ќе го збозат
  give them a chance бе :D
  ти си знаеш шо ти е вкусот :D
  old_School_mk
  old_School_mk
  Of course ;)

  А вакви електро-поп бендови дефинитивно не се мој вкус. Рок/метал уште помалце. А пошто на мејн стејџ они преовладуваат - doesn't work for me...
  old_School_mk
  old_School_mk
  Океј е све ова што е во видеото, ама сепак јас конкретно зборев за графиката.
  Значи естетиката на играта е добра (колку што можам да видам од скриншотовите), али графиката недоволно. Чим HoN изгледа поубаво од неа - значи нешто не е во ред.
  LoL не ја мешам во ова пошто она има анимирана естетика, и графиката не ни може да биде којзнае каква.
  old_School_mk
  old_School_mk
  On the other hand, може и да грешам за естетиката на DOTA 2. Ако сепак има LoL-kind естетика, ондак дефинитивно изгледа подобро од неа.
  Треба да излезе некое видео од играва па да дадам конкретен коментар.
  Адиктус
  Адиктус
  Играва има задоволувачка графика (кога ќе помислиш дека огромен дел од публиката им се кинези со доста слаби конфигурации), и многу подобра видливост, што ќе ти биде многу покорисна од графиката ако сакаш да знаеш кај си и што се случува во teamfight без да те болат очи.
  Сепак, уште неколку дена и ќе ја видиме играва.

  (и има некои гласини дека sshot-ите се 4 месеци стари)
  S
  Абре да не мислиш за една шо ја вртеа по телефони? и таа таков семпл имаше, пошо иам мноогу вакви слушано шо веќе ми се преку такво не можам да се сетам :)
  old_School_mk
  old_School_mk
  Уфффф појма неам дали ја вртеле на телефони...
  Ако е нешто од помош, пред да почне тој семпл, имаше една линија изговорена од црнец, нешто у стил "Keep it live motherfucker" или "Break 'em down motherfucker" или нешто слично. Битно 4 збора беше и последниот беше motherfucker.
  S
  StormRage
  ауф... тешко ова...
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom