JeepMkd
Поени од реакции
468

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Здраво JeepMkd, извини што доцнам со мојот одговор. Во Гевгелија има два Jeep Willis. Едниот не е во сјајна состојба, додека другиот сега скоро го средуваа. Типот кој што го средуваше порано имаше реставрирано една VW Buba, добро му лежат тие работи. Штом ке го начекам веднаш ќе го сликнам и ке го доставам на форумот. Поздрав :salut:
  Зашто сте ја затвориле темата
  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили ?

  Таман ми требаше помош :)
  Aaa, караванче била. Јас мислев дека е обична. А за коли ги има милјарда, не треба да ти е криво, имаш подобро сега :)
  Прво ти пратив ПП, па видов што си ми пишал. Ок, готово, договорено за утре, кога ќе ја остам јас колата, ќе ти ѕвонам па ќе се најдиме.
  Ете ме... четврток во 9.00 треба да ја однесам колата на сервис официјално договорено. Е сега ти како си со време слободен и кога е шемата во кавадарци да се пие кафе треба да кажиш. Па ќе се запознаеме и официјално, а ако има заинтересирани кајганџии од кавадарци, можи да излези и некоја мини собиранка... организацијата ти ја препуштам тебе :)
  Понеделник треба да се слушнам со чоечето, па да ми кажи кој ден. А за време, највероватно од сабајле ќе биди кон 8-9 ќе дојдам јас натаму па имам цел ден за тепање :)

  Ќе се договараме ко ќе знам со сигурност шо како.
  Четврток, петок, сабота... некој од тие 3 дена ќе идам во Кавадарци да го носам болидот. Треба да се договорам со мајсторот точно кој ден. Ќе те информисам точно ко ќе знам, па ако имаш време/желба, можиме да пиеме кафе/пиво ово оно, и то :)
  Ти пишав и го сменав... ако смислиш нешто посоодветно, слободно менувај.
  Па во Гевгелија јас познавам два такви џипови. Едниот е реставриран комплетно, направен е доста атрактивно и се вози низ град, а другиот така го возат. Во секој случај ќе ги сликнам да ги видиш. :salut:
  Колега шо прајме со насловот на темата? Некако не ми соодветствува.... Имаш некој предлог?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom