H
Поени од реакции
86

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Двете страни лажеле за загубите.Но самиот факт за Ф4У иМиГ 15 зорува доволно од технолошка страна.Друг извор?
  Официјално во акција се загубени 78 Сејбр и 752 МиГ 15.
  МиГ 15 бил соборуван и од клипни машини како Хокер Си Фјури и Ф4У Корсер.
  Кореја 1950-53 ти е пример за триумф на советската над западната технологија? Аман бе...еееј...

  И која тема сум ја заебал?
  Ти ако ја цитираш википедија е ок, а друг тогаш е општа култура...ееее рајнхард...не си бил џабе другарче со Јозеф Гебелс...хахха
  Не,Милх бил од почеток до крај на врвот...кога Геринг го опоменале дека Милх е евреин...Геринг рекол...јас решавам кој е евреин а кој не хахаха
  Милх го упропастил проектот за Хе-219 Уху...
  Ех,имам читано автобиографијата на Шпер...чуден тип...способен - да...
  Пред некое време читав една книга имаше текст - Old nazis never die

  Борман (НКВД-агент),Менгеле,Скорцени...кремот хахаха
  Интересен период од историјата. Замисли Едвард Милх бил евреин а човек број еден во воздухопловната индустрија...
  Нели и тој бил на собиранката во Ванзе каде што се решавало за конечното решение?
  B
  Ти испратив покана за пријателство се надевам нема да ја одбиеш :).
  хендих може да ми најдеш клип на јутуб за тие stinger ap шо пишувавте таму кај м-24 ките пошто барав неможев да најдам или некој клип како нашите напагаат во некое село со хеликоптери .. позз
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom