Recent Content by Heidrich

 1. H

  Турција 20 економска светска сила

  А Италијаните па во тоа време еден непријател што да ти расправам.Ептен се докажале Атињаните.
 2. H

  Турција 20 економска светска сила

  Само од кога ке цитираш каде сум рекол дека Армијата користи или не користи Турско ОКЛОПНО возило.Исто како што јас те цитирав дека ги извитоперуваш работите. А инаку веќе ти напишав,нашите безбедносни сили имаат користено Турско ОКЛОПНО возило, и тоа Акреп во конфликтот 2001.
 3. H

  Турција 20 економска светска сила

  Изгледа не знаеш да читаш,или си читаш па си толкуваш како ти одговара.Или па се инатиш како по обичај. ПА тоа е проблемот што одговорот нема врска со реалноста исто како и тврдењето.Баш и затоа ви велам држете се до оние класичните муабети,барем кога е инаетењето во прашање. Твоите желби се...
 4. H

  Турција 20 економска светска сила

  Инаку не знам сега дали имаш проблем со читањето или едноставно мора да реплицираш па се убедуваш дека си во право.Фала му на бога се си стои напишано,па да те потсетам: Нема потреба да вртиш муабет кој го разбираш површно.Уште помалку кога не ни читаш што се пишува. За жал не го посетувам тој...
 5. H

  Турција 20 економска светска сила

  Најбројна не најјака.Има огромна разлика.Колку за споредба Атинската авијација има понапредни авиони од Турците.Турците дури лани почнаа да ги надградуваат своите авиони.Не дека Атињаните имаат којзае каква предност ама имаат.Плаќаат кеш и добиваат инстант. Не е,ама не чини ниту истата да се...
 6. H

  Турција 20 економска светска сила

  Ниту пак се Турците глупави да дозволат овие возила да завршат меѓу РПГ.Затоа постои таа класификација на возилата за да и нивната употреба биде за соодветни цели.Така на пример ако одат некаде Турците каде што знаат дека може да ги чека некој со РПГ пред овој МРАП ке има војници и некое потешко...
 7. H

  Турција 20 економска светска сила

  Јас убаво ви реков,подобро муабетиве свртете ги во друг правец оти како и да пробате да го поставите муабетот пак не ви држи вода. Ленд ровери ,камиони,додатна опрема,врски листата е многу долга и скоро се е џилит ново и модерно.Помошта од Турција е рамна ако не и поголема и од онаа на САД.СО...
 8. H

  ПОТРЕСНО ВИДЕО: Талибанци каменуваа жена до смрт

  :pos2::pos2::pos2: подобар коментар здравје!! Во прва прилика добиваш зеленко.
 9. H

  Вести од Иран ( тривијална тема )

  Копија или не,се што е на било кој начин поврзано со С-300 е доволно да дигнат паника и во САД и во Израел.Имале или немале фактичката состојба е таа,ова е година 6 та како Ахмадинеџад си го тера своето,а нападот на Иран е само одлична тема со која новинските агенции си го дигаат рејтингот и...
 10. H

  Турција 20 економска светска сила

  А јас пак ке ти кажам дека тоа се ноторни глупости.Нормално кога ке најдеш за сходно да образложиш,иако воопшто не се образложува со драга волја ке ти реплицирам.Како мала дигресија и тоа интересна вие како НАТО членка кај да е од скоро ке морате да имплементирате една Турска бледа технологија...
 11. H

  Турција 20 економска светска сила

  Просто е фрапантно колку глупости се изначитав.Посебно вие дежурните дечки од религиските чиј е поголем муабети,толку напињате и притоа пишувате глупости да човек помисли оти живее во црнечко гето во Америка. Клише прво.Турција била заостаната држава со исламсити на власт кои им го перат...
 12. H

  Вести од Иран ( тривијална тема )

  А кој може да потврди дека С-300 веќе не е таму?Еве на пример може Кинезите веќе им го испорачале во форма на нивната копија,или Иран самиот ке си ја направи со преќутна дозвола на ,,некој,, . А инаку не би се дигал,ако не знае дека некој стои зад него.А стои.А дека Русија се договорила,уште...
 13. H

  Русија ќе купува оружје од САД

  Има,и во написот и во темата,и пак ке те упатам во мојот прв пост каде и образложив зошто и каде е сензационализмот. Треба никому не е забрането,ама не да се прави од мравка слон,како во случајов.Видиш министерот рекол дека Русија е заинтересирана за Американска технологија без да прецизира...
 14. H

  Русија ќе купува оружје од САД

  Никој не спори дека и Русите како и сите нормални земји на светот купуваат оружје и опрема.Спориме за фактот дека во денешно време кога и да купи Русија оружје се прави сензација и се става знак еднакво на Руското модерно оружје и нефукнционалноста/неспособноста итн итн ,затоа и во мојот воведен...
 15. H

  Русија ќе купува оружје од САД

  А како ке го има кога продажба на едното или другото во обата случаи е/било строго забрането? Но од друга страна наврати до страната на Ми-17 на вики и провери под земји кориснички.Еве ти и еден напис па провери во што се возат Американските специјалци во Авганистан :) :) ПС немој и ти сега...
На врв Bottom