H
Поени од реакции
86

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ајде ајде без нервози.Биди упорна и спротистави се на безобразните машки шовинистчки свињи.Самата рече како бараш еднаквост со мажите.Е па машкиот свет е полн со цинизам и евтини коментари. Ако не ги пишуваш не значи оти никој не ги приметува твоите евтини трикчиња.Премногу лично си сфаќаш.

  Инаку ова профили мофили не користам многу искрено си висам на подфорум два и ако приметам дека имам коментар читам и ретко одговарам.Така да...
  M
  ако имаш да коментираш ане да дебатираш плсени се на профил и можеме да се расправаме до бесвест како мали деца не за друго знам дека ќе дојде Мисирков и мене ќе ме банираат а тебе ќе те тапшаат по рамената
  Ништо лично здека сите такозвани патриоти се женски полови органи па позади цинични евтини коментари без никакви аргументи се криете
  M
  ај сеа да не се расправам ко мало дете со тебе
  Прво и основно : неколку пати во полтика и вести имам пишано дека бранко е луд што се враќа
  Второ дека сдсм смрди исто така иам напишано
  Трето немаше ни да пишувам ако мене курот ме болело за државава пошто сите кои курот ги боли а гледаат што се случува нема ни да напишат ништо
  Четврто искрено деструктивен начин на разговор не ти помага
  S
  за кои акаунти ми збориш пријателе....еден акаунт имам смарт асс се вика и немам друг и нема ни да имам...

  нели еднаш бев лет-34
  S
  пријателе не планирам да се конфронтираме на крај краеви дискутираме поздрав.peace
  Добро што до сега има нешто комерцијално направено, макар и за 3-4 патници.
  За овие големите, отидено ли е подалеку од прототип. Колку што знам изработени се во еден до неколку примероци.(Каспиското чудовиште, Оринокот..) Зошто не е отидено на сериско производство до сега. Пред десетина години имаше исто така комерцијален проект, заедно со Американци за изработка на големи Екраноплани, кој што ќе сообраќаат преку Пацификот. Познато ли ти е ова и зошто не беше успешен проектот.


  Безбедни ли се и можат ли овие чуда да летаат по разбранувано море, или само ако морето е мирно и само по некои азиски степи, или...??????
  Зошто денес не се користат?
  Уф Бунич само што почнав и одма се гледа дека е продолжеток на Виктор Суворов т.е не се сеќавам како му беше вистинското име и неговото операција Ајсбрејкер и тие безвезални теории.Исто како и Ден Браун и неговите приказни.Се за пари...
  МиГ 15.Не постои.Тоа е спој меѓу Фоке-Вулф ТА 183 и британскиот мотор Ролс Ројс Нин.Факт е дека купиле 60 мотори.Факт е дека голем број германски научници биле одведени во СССР.
  Значи МиГ-15 како самостоен советски проект е глупост.Не постои.Види го ТА 183.
  Ќе ти пратам слики.
  Како бре немало Ф4У ? Не ФАНТОМ туку стариот КОРСЕР од втора светска кој бил масовно користен во Кореја. Ознаката е Ф4У, слична со Ф4, тоа те буни.

  Ченс-Вот Ф4У Корсер.

 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom