Eisenhorn
Поени од реакции
864

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Од некој сајт беше,не сум по игрите баш,порано имав една WW1 со Фокери,спадови и Њепори...
  Знам,До-335 бил за големи висини,па после шо ќе му дојде на пат го растура (теоретски хаха) слично ко Та-152...
  Џони Штулич, студирав историја, а воената ми е како хоби. Нарочито во воената историја сите се трудат да испаднат најјаки и најпаметни и многу ми е интересно да копам по изворите од двете страни и да споредувам.

  Јас верувам во онаа Кинеската поговорка. Има три вистини, твојата, мојата и вистинската кога се работи за историја.
  J
  Ајзенхорн воена историја ти е дел од професија или само некое хоби?
  M
  Оф фала на подршката :wub:

  :))) Што праиш
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom