Recent Content by Eisenhorn

 1. Eisenhorn

  Црн Хумор

  700 × 998
 2. Eisenhorn

  Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

  Другар мој ожени ваква. Од мал ги сакаше крупни, треба и на тие мажи да се мисли.
 3. Eisenhorn

  Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

  Мене ми е жал. Тренирала цел живот, се спремала за олимпијада, не искачала можеби да се журка, се одрекнувала разни задоволства и таман пред да отиде на својата прва олимпијада - средовечен маж и го одзема местото.
 4. Eisenhorn

  Хомосексуалност (општо)

  Мислам дека трансформерсите водат со самоубиства. А конкретно се работи за Британските маринци. Американските војници сеуште само одат во штикли. 1500 × 1000
 5. Eisenhorn

  Хомосексуалност (општо)

  Понекогаш ми се чини дека толкавото инсистирање на паради, месеци на ЛГБТ+, пропаганда од филмови преку музика, школи и еве сега градинки е поради тоа што дел од "активистите" едноставно не може да се помири дека веќе нема за што да се борат. Гејовите се легални, брак помеѓу гејпедери е...
 6. Eisenhorn

  Фото хумор и интересни фотки!

 7. Eisenhorn

  Фото хумор и интересни фотки!

 8. Eisenhorn

  Израел го менува начинот на војување

  https://news.yahoo.com/israeli-aircraft-carry-airstrikes-militant-004200738.html JERUSALEM — Israeli aircraft on Wednesday carried out a series of airstrikes at militant sites in Gaza, the first such raids since a shaky cease-fire ended the war last month. There were no immediate reports of...
 9. Eisenhorn

  Хомосексуалност (општо)

  Педофили звучи лошо, политички коректно е Minor Attracted Persons.
 10. Eisenhorn

  Хомосексуалност (општо)

 11. Eisenhorn

  Бугарско воено воздухопловство 2

  А може воено-индустринскиот комплекс не сака евтини авиони со евтини делови и евтино одржување:D
 12. Eisenhorn

  Дали западниот свет влегува во декадентна фаза?

  Левицата треба да си ги отвори своите текстови од пред 100 години и да се посвети на работникот но со тоа горенаведените организации (Антифа и БЛМ) автоматски ќе ја преквалификуваат во Десница пошто членството им е разведено од логичното размислување. Мислам "сакаме зголемување на платите на...
 13. Eisenhorn

  Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

  https://www.nzherald.co.nz/world/us-similar-to-north-korea-defector-slams-woke-us-schools/GSXLIC4TAQNJ7GZF4TIBLLAJEE/ A North Korean defector who moved to the United States says she thought she was entering a country that promoted free speech - instead, she found the opposite when she went to...
 14. Eisenhorn

  Бугарско воено воздухопловство 2

  Прв пат слушам за ветото. Предпоставувам Трамп сакал да набават нови од УСА?
 15. Eisenhorn

  Бугарско воено воздухопловство 2

  Што мислиш за изборот на Хрватска? Рафал бато.... https://www.dassault-aviation.com/en/group/press/press-kits/croatia-selects-the-rafale/
На врв Bottom