Recent Content by Хоуп

 1. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  3 месеци сметки немав платено поради гигантските редици пред пошта и пред банките. Ми стигна опомена и веќе морав да одам и да чекам. Сметки што не можам да ги платам онлајн, се друго така плаќам. Морав со уплатница. Пред поштата застанав. И секогаш се дешава нешто во редот, ние не сме народ...
 2. Хоуп

  Клише реченици кои сите ги мразиме

  Кога ќе се расправаш со некој за нешто и ќе ти рече докажано е дека... и неговото мислење демек докажано било и точно. Кој докажал, како докажал, како дозна ти дека е докажано, кај има објавено? Еден куп такви ги има. Ќе им речеш обична работа и одма, а не докажано е дека не е така.... Докажано...
 3. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Чука камбана денес точно во 8 и и викам на колешката, постара жена, -прв пат како сум тука слушам да чука камбана, некој празник да не е? Да ми вика, рамазан бајрам сега е до понеделник.
 4. Хоуп

  Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

  Нашите новинари еден ден да ги оставам да се разберат со луѓето на кои им пласирале лажни вести, па да се пцујат и да се колнат како мене што ми прават често на работа поради нивните глупости, пола саат нема да издржат, а не секој ден по 8 саати. Кажале од влада дека ЌЕ (некогаш во иднина) се...
 5. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  До пред некое време си правев селфи со кучето, фино лепо ќе се дотеравме и си се сликавме, а сега гледам оооооооодамна не сме се сликале заедно. Изгледа некаде длабоко во мене допреле муабетите
 6. Хоуп

  Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

  Грда венчаница, на жена ти сигурно поубава била. Добро што не си бирал ти. :D
 7. Хоуп

  Непопуларни филмски мислења

  Кога имав 17 години омилен актер ми беше Адам Сендлер.
 8. Хоуп

  Последен гледан филм со кратка рецензија

  1917 Искрено, за филмов имав преголеми очекувања, затоа не сакав само да седнам да го гледам, сакав посебно да најдам време за него. Единствено, ме воодушевија неколку кадри за кои си помислив, браво како успеале да го изведат ова. И толку. Едноставно сценарио, трета година од првата светска...
 9. Хоуп

  Фото натпревар #165: Силуета

  Многу убаво, ме потсеќа на ноарите што ги сакам. За тебе ќе гласам.
 10. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Зошто па ти делумно одговорен за виршлите? Вато почна со приказната дека се здрава храна, јас кажав дека јадам за да ме запримети, ама 40 души го заприметија муабетот, тој не. И почна да се шири како ковид виршлата. Јас завршив со него, ве молам да завршиме и со муабетот за виршлите, полошо...
 11. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга, како последица на ситуацијата со вирусот, ми дадоа отказ од работа. Ми недостига да мелам глави, уши, очи, задници и тестиси од кучиња за да направиме паштета и виршли. Во знак на протест ги фрлив сите паштети и виршли во контињер што ги имав покрадено додека работев. Нека знаат луѓето...
 12. Хоуп

  Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

  Не е точно тоа за жените, таква привилегија имаат само тие убаво што изгледаат. Или тука во нашиот случај жените за кои мислиш дека убаво изгледаат.
 13. Хоуп

  Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

  Не зборам јас за дијагнозата што ти ја дал докторот и ти кажал ако јадеш благо ќе умреш па тебе демек те боли такво за туѓи мислења ќе си јадеш што сакаш, а ваљда не се сметаме за толку забегани да се мрднеме од умот ако некој гласал за себе и победил, така да не разбирам што има врска со овој...
 14. Хоуп

  Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

  Замисли да е со награди ко што правиме муабет и наградата да е 1000 евра за победникот и ти да изгубиш со еден глас, а тој што победил гласал за себе?
 15. Хоуп

  Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

  А пример ако учествуваш на натпревар со некоја творба и твојата ти е убава, се разбира дека ти е убава ко си ја пријавил, си дал се од себе, си се надминал и ги разгледуваш другите и стварно онака од срце најискрено без грам љубомора и себичност мислиш дека сите се срање што ќе правиш ќе бидеш...
На врв Bottom