Славјански
Поени од реакции
1.346

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • M
  Ти Славјански внимавај какви теми отвараш ке бидеш виновен за допринос на невлегувањето на Македонија во ЕУ
  Секоја иницијатива која не се потпира на упорност и перфектна организација е осудена на пропаст.
  ПОМНИ иако изгуби на изборите требаше да продолжи.
  Штета што така заврши,ми има кажувано Владо Попето од Кочани,кој и до ден денес вели дека преокретот во неговиот живот со такви идеи бил Нестор Огињар,каде од тогаш послем 2002 год.до ден денес е со истражувањето за коренот наш македонски.Не знам во какви односи се денес знам само дека со Цоци се слушаше летово за некои артефакти,да покренат инијацитива од Америка за некои додатни сознанија бидејки овде се уште молчат институциите.поздрав
  Помогнав во тоа време колку што можев околу ПОМНИ.
  Имаше многу убави идеи, добра организација, но лоши поединци на погрешни места.
  Со Нестор се знам од состаноците што ги имавме во сутеренот на градски ѕид во центар.
  Славјански ме интересира твојата поврзаност со Огинјар и др.Цоци,или претседателот и потпреседателот на ПОМНИ,пошто претседателот на Блек Поинт е во добри односи со нив.
  Makedonija e okean i kolku dlaboko da spagas se e malku i malku nikako do dnoto,laze onoj koj veli deka nie makedoncite nemame istorija,Hristos Voskresna.
  Во овој момент нема друго.
  Јас го избирам подоброто.
  2002 учествував во формирањето на ПОМНИ, не успеавме, се растури таа идеја, ама и во неа беа инфилтрирани кадри кои се добро обучени.
  6 изборна единица ни падна зошто носителот беше од тие структури, не ги доставил листите.
  итн итн ....

  Сакам борба на идеи, ама на здрави идеи.

  Во овој момент на сцена за мене лично е идејата на Никола Груевски подобра од сите други.
  Незнам за утре.
  Ако згреши во однос на име, на идентитет, нема пардон, тек тогаш ќе видиме дестабилизација.
  Славјански да да ја гледаме работава ескрено,и реално навистина овие две партии се како богот Јанис,како да ја вртиш раката истиот лик.лик на куварот.Ако сдсм,е проти многу битни докази за Македонија зошто е и Вмро,мислам на доказит за нашето постоење кој на свој трошок тоа го направија Блек Поинт,и како заслуга ги обезглавуваат брате и тие и тие.Извини и размисли,и дали треба Блек Поинт да се приклони кон некоја политичка опција за да им помогне,ако знаиме дека за битни докази и артефакти нема политика,бидејки политиката во таква ситуација е Македонија.Види за какви глупости се протестира за слободен говор,тогаш дечките што треба да направат за некој од институциите овие 1о год,да ги посетат револуција ,,Че,,поздрав брате
  A
  овој мессија мн социјалдемокртаски ориентиран:D
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom