ЈуријАркадиевич

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Ваистину воскресе :P
    Читај ја Мачешки писма. Ти турив препорака на Goodreads. Ќе ти се виѓа.
    P
    Го пишуваш името на песната, бендот во постот. На youtube ја наоѓаш песната, поточно нејзиниот линк и го копираш. Се враќаш на постот, го обележуваш целосно името на песната, бендот што си го напишал и кликаш на тоа икончето каде што има мал зелен плус. Го вметнуваш копираниот линк од youtube на тоа место. И тоа е тоа. И јас не знаев до пред некој месец, а еве веќе 7 години сум овде :D
    Некоја баба имала тројца внуци и ги прашува што учат.
    - Јас сум на медицина.
    - Аааа браво, ти ќе ја лекуваш бабата.
    - Јас сум на градежен.
    - Аааа браво, ти ќе ми ја поправаш куќата. А ти синко?
    - Компаративна книжевност.
    - ШТО?
    - Компаративна книжевност.
    - А баба кој ја ебе а?
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Saladin
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    хаха, го прочитав! :)
    И, онака немам баба... хаха
    • Хаха
    Reactions: Стев
    langelina
    langelina
    Го видов пред некој ден на фб! Паднав од смеење! :))))
    Не туку кисни на форумов... имаш таму Брно за шетање... :D
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    ЦЦЦц, мора да се остане во тек со настаните! :D не, али до понеденик ( утре ) послабо ќе шетам, ради тест што имам
    Се врати во Македонија? Пошо не користам фб и не знам што се дешава. :) Ај, се гледаме од следен викенд натака, да слушнам куп импресии! (глупо е по нет да се кажуваат) :)
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Ano, už jsem vo Makedonii. Uvidime se priliš tyden. :) Морав малку да се пофалам, хаха. Да, да. Јас сум скоро слободен, пиши ти кога ќе бидеш.
    W
    W
    Werther
    Има ОК песни, само сосема поинаку звучат. И текстовите се други. Burning World и White Light from Mouth of Infinity се ремек дела. :D
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Не знам, мене ептен ми се допаѓаат и првите албуми. Тие први ги слушнав ( не сакам да звучи ко да се фалам, као вау од кога ги знам, тоа беше минатата година ) и вака кога ги редам паралелно со останатите албуми, на високо место ми се. :) Повеќе ми лежат Burning World i White Light... ама затоа што се послушливи, некако за првите ми треба посебно расположение.
    W
    Werther
    Стилски се разликуваат доста, има добри песни, но далеку зад Burning World и White Light. Не ми треба некое посебно расположение мене, туку едноставно има квалитативна разлика.
    W
    Мајкл Џира професор по германски :pos: :pos:
    Најаки се Свонс, владеат. :D
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Да, и ја свиреа Coward ама у нов аранжман, ко што ги свират тие од Seer. :) Не свиреа нешто постаро. Брат ми ги гледаше минатата или предминатата година во Лондон и ми кажа дека тогаш свиреле поразнолико...
    W
    Werther
    Мене криво ми е што не отидов, а планирав. Ај може ќе му текне да сврати пак во иднина на Балканов. Инаку професор по германски заради Die Tür Ist Zu ? :D :D
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Хаха, не верувам дека е заради тоа... Не ни знам т.е. од каде е, али овие два дена ми се такви некои бизарни соништа. Вчера сонував дека сум Волверин во куќа со тинејџери и сум колел се живо и диво. хахаха
    Честитки колега, се надевам на добра соработка.
    Aко имаш било какви идеи за нови теми слободно сподели, заедно сме посилни. :P
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Данкешон. :) Секако, обмислувам сега една тема, па кога ќе ја смислам подобро ќе се консултирам со поискусниот модератор, хаха.
    W
    Може линк од НУБ страната ? Да разгледам.
    Фала.
    B
    не ми пречи толку што некој не ги чита книгите кои сум ги дала, колку што наместо тоа чита книга од 500 ден, а по фатот, можеби и толку страни. Штета што не се ставам на фејс па да ти читам статуси. Него, да не ја купи книгата од црнецот? :)) поззз http://www.youtube.com/watch?v=_gvG9P8FNDQ
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Не го сконтав првиот дел од тоа што ми го пиша, да бидам искрен. :) Инаку не, па не е преведена на македонски, само на албански. :)
    Natural-girl
    Natural-girl
    се однесуваше на некој што сум ти го зборела, а и беше за книги, башка сакав да го пишам негде зошто импресијата беше силна. :) Па треба да видиме колку е цената на англиски, сакам да ја прочитам. поззз
    S
    I came here to say: Sadistik- Flowers for my father...
    ако не си го слушнал албумот, спуштај одма пошо му е уште полегендарен од претходниот :)
    S
    StormRage
    Цел албум убива... цел ебан албум...
    ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Море, откако го заслушав и новиов албум... Не е така лош :) Иако, уште ми сметаат тие моменти што ти ги кажав. Само лека - полека ми прираснува.
    S
    StormRage
    Секогаш е така, проврти малце по длабоко и оп :)
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom