ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.014
The Australian Open is much more important than any player," “If he's playing, finally, OK. If he’s not playing, the Australian Open will be a great Australian Open, with or without him. That’s my point of view.”

Да сум Ѓоковиќ би земал весник со изјавата од 2022 и би му ја прочитал еднаш на шпански еднаш на кинески
И? Што има врска изјавата со сегашната ситуација? Ова е 2022 кога јадеше депорт Новак, што е проблем и како да одговори на досадно прашање кое му го поставуваа секој ден додека почне тој АО? И да, и да го изјави ова Новак и на клингонски јазик не би била лоша изјава, апсолутно ништо лошо нема во неа. И АО и РГ и било кој турнир ќе е поголем од секој играч и ќе се игра и по нивното постоење.

Оној па гревон види го што пишал ботаничар, Фуентес курац палац, значи човек да земе го оплакува ликов у што верува и што треска. Небитно, уште ги чекаме рендген снимките од 3цм скинат мускул и да објасни глутенко како е прво биолошко-физички можно да игра некој со 3цм кинење мускул 4 кола у три добиени сета. Требаше после Дубаи ама ништо, заглавија изгледа снимките и рендгенот, можда кај Фуентес не се знае.
Автоматски споено мислење:

Така иде зборот ебати буквалистот...
Па не иде така зборот, зашо прв пат пропушта цела сезона у кариера. Башка кажа дека оваа му е последна година така да не гледам ништо лошо во најава на негов камбек. Ако го следиш а знам дека не го следиш ќе знаеше и што изјавува и дека вика оти битно му е само здрав да остане и да се опрости на терен а не во инвалидска количка. (Ова последново ја така си го кажав, не рече инвалидска количка ама поентата е таа)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.246
И? Што има врска изјавата со сегашната ситуација? Ова е 2022 кога јадеше депорт Новак, што е проблем и како да одговори на досадно прашање кое му го поставуваа секој ден додека почне тој АО? И да, и да го изјави ова Новак и на клингонски јазик не би била лоша изјава, апсолутно ништо лошо нема во неа. И АО и РГ и било кој турнир ќе е поголем од секој играч и ќе се игра и по нивното постоење.

Оној па гревон види го што пишал ботаничар, Фуентес курац палац, значи човек да земе го оплакува ликов у што верува и што треска. Небитно, уште ги чекаме рендген снимките од 3цм скинат мускул и да објасни глутенко како е прво биолошко-физички можно да игра некој со 3цм кинење мускул 4 кола у три добиени сета. Требаше после Дубаи ама ништо, заглавија изгледа снимките и рендгенот, можда кај Фуентес не се знае.
Автоматски споено мислење:


Па не иде така зборот, зашо прв пат пропушта цела сезона у кариера. Башка кажа дека оваа му е последна година така да не гледам ништо лошо во најава на негов камбек. Ако го следиш а знам дека не го следиш ќе знаеше и што изјавува и дека вика оти битно му е само здрав да остане и да се опрости на терен а не во инвалидска количка. (Ова последново ја така си го кажав, не рече инвалидска количка ама поентата е таа)
pa neli e taka Stefane.Vidi go,skoro cela godina odmara,se oporava,i pak povreda.Mu se ,,kinat,, muskulite kako na 70 god. dedo.U facata e kako 60 godishen maz.Vo liceto e ,,svez,, kako nekoj rudar od Juzna Afrika.Na sho se dolzi ne znam,ama jas si ja teram mojata prikazna,sekoj so svojot um.Ako se snima film so zombi teniseri,Rafa ke e glavna uloga,nema potreba od maski i shminki.I dosta se trudish da go opravdaah so izjavite shto gi dava.Bukvalno na sekoja negova glupa izjava,ti go ,,opravduvash,,.Dete od 5 god. da mu gi chita,ke prepoznae kup frustracii i zavist, samo ti ne gledaah nishto losho.Da,ok e,ne kazal ,,koj go ebe Djovak,, ama pak, ako ima malku mozok i respekt prema Djovak ili enivej drug teniser, normalna humana izjava bi bila vo stilot deka toa e lichna odluka na Djovak,deka Djovak e svesen za posledicite od taa odluka i za zal, AO kako turnir gubi mnogu so neucestvoto na Djovak.I volkot sit i ovcite na broj.Ama znaejki go kakov moron e,on izjavuva toa shto izjavuva.I za tebe e ok.I koga te dupat dogy style,djabe mrdash i tresesh so gazot da se oslobodish,ne biva,polosho pravish,nit mozesh da se oslobodish,a i so mrdanjeto povekje kejf mi pravish.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Проектирани ждребови

Новак:

R1 – Qualifier ou Lucky Loser
R2 – Popyrin ou Polmans
R3 – Murray/Monfils/Etcheverry
R16 – Shelton/Mannarino/Wawrinka
QF – Tsitsipas/Fritz
SF– Sinner/Rublev/De Minaur
F – Alcaraz/Medvedev/Zverev/Rune

Алкараз:

R1 – Gasquet
R2 – Sonego ou Evans
R3– Bublik
R16– Paul/Draper/Struff/Kecmanovic
QF – Zverev/Ruud/Norrie/Lehecka
SF – Medvedev/Rune
F – Djokovic/Sinner/Tsitsipas

Медо:

R1 – Qualifier ou lucky loser
R2 – Ruusuvuori
R3 – Auger-Aliassime/Thiem
R16 – Dimitrov/Davidovich Fokina
QF – Rune/Hurkacz
SF – Alcaraz/Zverev
F – Djokovic/Sinner/Tsitsipas


Синер:

R1 – Van de Zandschulp
R2 – Cachín
R3 – Baez/Wolf
R16 – Tiafoe/Coric/Khachanov
QF – Rublev/De Minaur
SF – Djokovic/Tsitsipas
F– Alcaraz/Medvedev/Zverev/Rune
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
Синер прошетки до 1/2 финале.
Сакам да глеам реприза Ноле - Шелтон , јако шоу ќе биде. Пред тоа ако успее Мари да добие две рунди за последен пат да ги видиме на АО.
Алкараз е сеуште енигма на АО , ваљда оваа година ќе ни разјасни што може.
А Медо има доста нагазни мини до завршницата, може да падне порано.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.189
Поени од реакции
35.137
Сакам да глеам реприза Ноле - Шелтон , јако шоу ќе биде.
Шелтон нема лесен пат до Ноле. Отвора со Баутиста Агут, кој е веројатно еден од најтешките противници кој носител може да го добие во прво коло. 51 е на ATP листа моментално. Второто коло дури и полесно би било за него: О Конел или Гарин, а во трето би играл против Манарино, Вавринка... Од Манарино има и пораз од мастерсот во Мајами лани. Мислам дека може да се сопне на некој од нив, иако лани на Аус Опен стигна дури до четвртфинале, но годинава тешко, зашто дури и да ги мине првите 3 кола, во четврто го чека Ноле.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.160
Новак има да го расплаче Шелтон, ке му го одземе и последниот атом желба за живот. Неписмен играч, на сила само како вол, чиста брука беше на УС Опен тоа против Новак. Му ебам тоа расипаниот телефон.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
Реков јако шоу ќе биде , а иначе се знае победникот. 25 коеф му давам на Бен тен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.014
Надал си ја скрати кариерата на РГ 2022 само за слем да земе.
Па нели глумел? Мора да се договорите у што ќе верувате и како ќе си ги праите причите, не може тогаш да биде фолирант и глумец а сеа да кажуваш дека си ја скратил кариерата ради тој РГ.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.246
Па нели глумел? Мора да се договорите у што ќе верувате и како ќе си ги праите причите, не може тогаш да биде фолирант и глумец а сеа да кажуваш дека си ја скратил кариерата ради тој РГ.
narativot dali glumel ili ne,od nas,fanovite na Djovak,sekogash,ama bash sekogash beshe reakcija na ,,vashite,, (fanovite na Nadal) postovi deka Novak glumel povredi.Taka da,temata okolu glumenjeto nanazad e bash ping-pong prepiska megju ,,nas,, i ,,vas,,.Kolegata pogore napisha korekten post,pretpostavuvam aludirajki na eksperimentalnite terapii shto gi koristel Rafa vo minatoto,a najpovekje na lanskoto manijakalno shibanje inekcii protiv bolki na RG, kako shto sam si prizna.I ti vo tvoj stil,odma defokus,degazman,se obiduvash da ja cepash diskusijata vo pogreshna nasoka.A nemashe potreba .Kolegata pogore postirashe teza koja drzi voda,dava razumna prichina zoshto teloto na Rafa otkazuva taka ,,naglo,, , a ti ,ako imash drugo mislenje,prodolzi go muabetot,ne sharaj.Eve,na mene,i den denes mi e enigma,a fala bogu ne sum ni sretnal drug takov slucaj,kade sportist denes pobeduva finale,utre na shtaki,i vo invalidska kolicka zaminuva doma,edvaj,bukvalno edvaj se dvizi,i posle desetina dena pak trenira najnormalno.Bash bi sakal i jas da probam od tie inekcii protiv bolki.Farmacevtskata industrija ke bide pobogata od naftenata industrija da gi pushti vo komercijalna upotreba i prodazba,ke nema covek na zemjata shto nema gi kupuva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom