Исчезнати лица

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
На мене ми се обраќаш или на сите што не се сложуваат со тебе?
Тебе.

Немам против дебата и луѓе што не се согласуваат со мене. Имам против луѓе што се скарани со фактите и не се способни за логично размислување а сакаат да развиваат дебати.

Другите имаат валидни теории. Дека постои друг, нарачател, а Палчо е само извршител. Тоа е легитимна и логична теорија, која може да е вистинита, а може и да не е.

Ти си единствен кој тврди дека Палчо е наместен, дека не знаел ништо, не бил ни таму, и како доказ го земаш фактот што три дена после убиството правел подкаст и зборувал за банкстери.

Кај тебе проблемот е што твојот мозок функционира на принцип на wishful thinking. Ти си замислуваш прво дека земјата е рамна, дека Палчо е невин и дека го местат масоните, илуминатите и власите... и после тоа не напнуваш сите на форум да ги читаме твоите фантазии. Ти си одлепен од реалноста. Тоа е проблемот.
 
Член од
9 јануари 2024
Мислења
12
Поени од реакции
9
На мене ми се обраќаш или на сите што не се сложуваат со тебе?
Автоматски споено мислење:


Не е утредента туку на ТРЕТ ДЕН после пријавата дека е исчезната.
И после убиството на Панче има поткаст. ..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.842
Поени од реакции
15.781
Epa koj da e meta pobogu ?? Bez razlika glaven na partija ili ne, prv osomnicen e, sho od iskazite na sopartijcite negovi, sho od nekoj si tamo snimki, ne ocekvis valda Grujo I za ova da e meta :D
пожелно би било антизападниот и антиЕУ Мицика да стане мета, ама се зезнал некој во предизборните калкулации..
е сега кога се разоткри дека Палчо не е 16крако сонце туку компањон на Веруш, црната дупка на СДС, сега прОливер ќе апелира да не се праи предизборен маркетинг, па ќе се пригуши случајот ДО ИЗБОРИ а и екстрадицијата...
.. ама еве имаме и упад во контролна кула, терористички акт (иако не е од странски туку од наши партиски терористи), па и тоа сега насилно се забошотува иако добивме чушки и од ЕУ и од Нато...
а колку е МВР (НЕ)способна и под други влијанија, ке потсетам за случката со апсењето на Диме Поштарот, која наместо апсење заврши со ликвидација( а која беше еден од дузината работи поради кој СДС падна од власт), Инспекторот кој до доцна вечер ја водеше постапката за апсење на ситниот бунтовен криминалец, Утредента во 06 беше испратен некаде џанам на задача и загина во Сообраќајка поради неисправни
( саботирани?) сопирачки... Не само што МВР НЕ го ни истражи неговото загинување, туку и по СМЕНА на власта новата власт тоа не го стори( врана врани очи не вади)... ОФ топик, ама сакам да потсетам како кај нас функционираат работите
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
26.138
Тебе.

Немам против дебата и луѓе што не се согласуваат со мене. Имам против луѓе што се скарани со фактите и не се способни за логично размислување а сакаат да развиваат дебати.

Другите имаат валидни теории. Дека постои друг, нарачател, а Палчо е само извршител. Тоа е легитимна и логична теорија, која може да е вистинита, а може и да не е.

Ти си единствен кој тврди дека Палчо е наместен, дека не знаел ништо, не бил ни таму, и како доказ го земаш фактот што три дена после убиството правел подкаст и зборувал за банкстери.

Кај тебе проблемот е што твојот мозок функционира на принцип на wishful thinking. Ти си замислуваш прво дека земјата е рамна, дека Палчо е невин и дека го местат масоните, илуминатите и власите... и после тоа не напнуваш сите на форум да ги читаме твоите фантазии. Ти си одлепен од реалноста. Тоа е проблемот.
Единствен? Не би рекол…. Има најмалку уште двајца.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Ако јас сум ти трн у око игнорирај ме ама се надевам и јас имам право на свој коментар овде. Ниту спамирам,ниту навредив некој ниту исмејувам некој како што тоа го прават овде некои кон мене и уште ги охрабрувате и толерирате. Зошто мораш да спомнеш "рамна земја"? Мислиш дека со тоа ќе ме спуштиш и посрамотиш нешто? Не ми се обраќај во иднина и заземи си свој став во темава. Не мораш ниту да ме читаш. Јасно ли е?
Ти со теоријата за рамна земја се посрамоти за навек, единствен начин ти е да почнеш одново со нов јузернејм. Ти се срамотиш со небулози од типот: „ако е палчо убиецот, зошто таткото е приведен во лисици?“

Никој не се обидува да те посрамоти тебе, сам си го правиш тоа.

Единствен? Не би рекол…. Има најмалку уште двајца.
Ги забележав ама тие матат наоколу, нарачателот, ова она... може и во право да испаднат на крајот. Овој е единствен кој експлицитно го брани палчо, тврди дека е комплетно наместен и дека немал појма за ништо, кога разбрал избегал.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.575
Поени од реакции
9.151

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
26.138
Ги забележав ама тие матат наоколу, нарачателот, ова она... може и во право да испаднат на крајот. Овој е единствен кој експлицитно го брани палчо, тврди дека е комплетно наместен и дека немал појма за ништо, кога разбрал избегал.
Не се истрчуваат тие колку што ова телево.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.575
Поени од реакции
9.151
Ти се срамотиш со небулози од типот: „ако е палчо убиецот, зошто таткото е приведен во лисици?“
Зошто не го коментираш постот за убиството на Пино Секондо? Враќајќи се наназад низ постовите нигде не забележав дека си вака активен и за неговото убиство... Него го најдоа случајно после 6 месеци а Вања за десетина дена.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
26.138

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.575
Поени од реакции
9.151
И ќе ве замолам за конструктивни муабети. Без шерифување и навреди ако може.
Автоматски споено мислење:

Што трапатараш бе. Кај пишува дека знаел?
Screenshot_2024-01-11-12-53-01-01_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Зошто би организирал таткото да ја грабнат? Од кај знаеш ти дека не знаел за нејзиното убиство?
Човек на крај краева ЗОШТО Е ПРИВЕДЕН ТАТКОТО СО ЛИСИЦИ?
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.475
Поени од реакции
19.825
Зошто не го коментираш постот за убиството на Пино Секондо? Враќајќи се наназад низ постовите нигде не забележав дека си вака активен и за неговото убиство... Него го најдоа случајно после 6 месеци а Вања за десетина дена.
Какф рингишпил ти се дешава на тебе у мозак еј. Па кој кур мора Ио да ти одговори за Пино. Можда незнае.
И што има врска измеѓу двата случаја.
Много си конфузан. Бегаш од обични прашања и вртиш како усерен сс исти нелогичности.
Дај бе изјасни се убаво. ШТО КУР САКАШ ДА КАЕШ?
Ништо не те разбирамо, ај онј Змија пишуе без прсти, ама ти бе брат, имаш ли некакфо нзс у главу.

Ако не си ти члан на Десна, ја кур ке га сечу и ке га врту на оро.
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
Во право е The Savious, чим Палчо направил поткаст после убиството, тоа докажува даке не е он убиецот.

Почнувам да мислам деке The Savious е Палчо уствари, му дале мобилен во Турција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom