Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
И во фаули не се разбираш. :icon_lol:
Ја се разбирам, зашто реков дека ова е поише фаул, ама ме интересира кој беше твојот став кога Жиру го фаулираше Алексис, дали тогаш беше чист фаул, или обичен дуел. :)

A фаул ко фаул, беше, ко што и играчот на Верона не беше повреден, не му беше ништо, и глумеше дека е удрен у глава 20 секунди, за тие 20 секунди имаше повеќе од доволно простор да стане, притоа да не им омета у офсајд линијата, и да го блокира Барела. Он, покрај ВАР, сепак се реши да глуми иако глумата ништо не може да му донесе, и да станеше одма и да блокираше, и да не успеше, пак ВАР ќе се активираше секако нив не им е битно дали некој лежи или не, така да конкретно за ова, карма, и мило ми е што исходот беше баш таков каков што беше зашто вакви играчи ништо друго и не заслужуваат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
Ја се разбирам, зашто реков дека ова е поише фаул, ама ме интересира кој беше твојот став кога Жиру го фаулираше Алексис, дали тогаш беше чист фаул, или обичен дуел. :)

Веќе скоро две години се смеам кога плачете дека тоа било фаул.

Кажав јас, измрдавте цела навивачка база од 2022 година, особено од мај.

Немало навивачи кои полошо од вас поднеле пораз и изгубена титула. :love:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Веќе скоро две години се смеам кога плачете дека тоа било фаул.

Кажав јас, измрдавте цела навивачка база од 2022 година, особено од мај.

Немало навивачи кои полошо од вас поднеле пораз и изгубена титула. :love:
Праи си коупинг за последниве 2 фудбалски години кои ги живееш со Милан ако ти е полесно, тука ние ништо не можеме да правиме.

Само ќе ти посочам дека крајно ретардиран начин одбираш да избегнеш одговор, па уште и сме плачеле, ако ние плачеме, што ти сеа правиш чим ова е фаул а тоа на Жиру не било, со самото ова си ја потврдуваш контрадикцијата и по не знам кој пат потврдуваш колку си понекад језив за читање, оној Down убаво те ребра у секоја прилика, го капирам целосно, те простудирал и сфатил со каква језа си има работа.

Терај, неам намера сеа на денов со тебе да трошам било какво време, ете у право си за било што следно што ќе пишеш, удри си уште еден коупинг уз пут за најслаткото скудето од двете или трите што си ги искусил у живот. :ROFLMAO:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.477
Поени од реакции
58.724
Е ова е веќе Серие А тема, а не она дајте табела уште 3 саати сме во водство, трајте сеа шампионот игра, па кој кому се тргал... :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
потврдуваш контрадикцијата и по не знам кој пат потврдуваш колку си понекад језив за читање, оној Down убаво те ребра у секоја прилика, го капирам целосно, те простудирал и сфатил со каква језа си има работа.

Терај, неам намера сеа на денов со тебе да трошам било какво време, ете у право си за било што следно што ќе пишеш, удри си уште еден коупинг уз пут за најслаткото скудето од двете или трите што си ги искусил у живот. :ROFLMAO:
Со овие два пасуса се ми е јасно, посебно со првиот.

Ист начин на делување, криење позади безобразлук, агресивност, навреди.

За вториот дел, па не ти дојдов дома да те терам да ми објаснуваш. Земи си го другарчето Даун да си поминете убаво на празникот. Пишува долги постови, прави психолошки анализи и на крај не сакал да се замара. :icon_lol:


И не, не мислам дека тоа е фаул. Милион пати сме дискутирале тука за таа ситуација.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.361
Поени од реакции
7.601
Два дена се плаче за тоа како требало да се поништи гол што според сите правила на ВАР не треба да се поништи... Тажно...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Не можеш да дискутираш нормално со некој што мисли дека тоа не било фаул, а мисли дека она од вчера е фаул. Или двете се фаул, или ниедно не е, или, ако она од вчера е фаул, и те како постоело основа да се збори дека и она на Жиру е фаул, aма ете коупингот кога ќе упали, не бира, сме плачеле. Ок, сеа вие плачете, и така у круг.

Единствена разлика у влечењето на тие паралели е што всушност ние и признаваме дека ова е фаул, ама кога ќе се изналаизира добро видеото од перфектен даден агол, и те како е за критика глумата на играчот од Верона кој доколку се решеше да брани инстантно, а не да глуми, постоеа изгледни шанси да влијае на шутот на Барела а со тоа и да спречи Интер да дојде до победа, па дури и да не успееше во тоа, секако ВАР ќе се активираше и ќе прегледуваа, неговото лежарење и глумење немаат апсолутно никакво влијание за тоа. И секогаш вакви играчи треба да го јадат баш на ваков начин, да имаш тренер со карактер а не бескичмењак прво нешто што треба да направи е да му ебе 200 мајки, зашто со ВАР се решава да глуми.

А исто и Инзаги, да оди со критика на Бастони зашто прави глупости кога има 3 минути од истек на продолжување а Интер активно напаѓа и е во зона на шут.

Мислам ни едното ни другото нема да се десат, едниот фокусиран на ВАР, другиов ќе го носи еуфорија од среќната победа, и двете грешки типични за тренери кои или уште немаат доволно искуство или едноставно припаѓаат у оној второ или треторазреден тренерски ешалон, каков што е случајот со тренерот на Верона.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.477
Поени од реакции
58.724
ние и признаваме дека ова е фаул
Збори си за себе. Ништо не му е, го потурнаа со рамо и падна како погоден со снајпер.


1704638393205.jpeg
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
Сепак потроши време. :icon_lol:


Еве ќе потрошам и јас и така дремам дома и се лечам (не од лудило како што мислат некои).

Што е разликата помеѓу двата старта.

Санчез лошо ја контролира топката, му бега, а губи и стабилност. Жиру стигнува пред него, му ја одзема чисто топката и потоа двајцата влегуваат еден во друг, поточно во траекторија на движење.


Нема никакво замавнување со рака, лакт, судир помеѓу двајца, Жиру е физички доминантен, иако и двајцата завршуваат на трева.


И Бастони е физички доминантен во однос на тој од Верона. Но Бадтони има двежење/замав со рака. Никаков старт на топка, туку чиста намера да го удри или еве нека биде барем да го сопре противничкиот фудбалер.

Дали е црвен? Вчера бев убеден, потоа гледав од различни агли и не сум најсигурен, па затоа и намалив со тој муабет. Но, поблиску ми е дека тоа е старт за некаков картон, отколку дека е старт што не е ни фаул.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Kakvo fantasticno debi na ovoj Mazzochi u Napoli, vleze na poluvreme i direkten crven dobi u 49ta minuta, potpolno zasluzeno. :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.477
Поени од реакции
58.724

Kajgana Shop

На врв Bottom