Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.990
Поени од реакции
112.277
⚫ Henrikh Mkhitaryan will sign new deal at Inter very soon. Verbal agreement reached weeks ago — now all set to be sealed.

Mihitaryan will sign until June 2025. No doubts on both player and club side.

И овој го обезбедија нашиве за следна сезона. Бепе ебе не вади.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.919
Поени од реакции
9.325
Зиелински за 0 евра е супер зделка. Само тоа да не значи дека ќе покриваме минуси со продажба на Барела.
Класен, Сенси, Агоуме, Арнаутович и Санчез слободно може да заминат. Во Саудиска Арабија може да се извлече некое евро.

Најголем проблем е нападот, и тука мора да се инвестира. По можност уште Јануари. Тереми не ми оставил добар впечаток кога сум го гледал.
На овој стил на игра ни треба некој сличен профил на Турам. Некое жилаво брзо црнче да знае да тргне од крило да развие одбрана.
За Барела и тој самиот, а и агентот изјавил дека нема намера да мрда од Интер и не го интересираат други понуди. Искрено се надевам дека нема да го вадат профитот на него, по мене следно жртвено јагне би бил Бастони.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
12.882
За Барела и тој самиот, а и агентот изјавил дека нема намера да мрда од Интер и не го интересираат други понуди. Искрено се надевам дека нема да го вадат профитот на него, по мене следно жртвено јагне би бил Бастони.
Дамфризот и некој младинец би било идеално ако веќе мора да иде некој курбан.
Па и чаканака би го стопил без око да ми трепне,само Бастони да не го чепкаат.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.919
Поени од реакции
9.325
Дамфризот и некој младинец би било идеално ако веќе мора да иде некој курбан.
Па и чаканака би го стопил без око да ми трепне,само Бастони да не го чепкаат.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Мислев од тие што не би можел лесно да ги прежалам. Дамфриз кој ги ебе искрено, такви ко него со лопата имаш да ги ринеш.
 
Член од
18 март 2022
Мислења
252
Поени од реакции
883
Видео што најдобро ја доловува атмосферата од дербито на Меаца, направено од братов Германец навивач на Милан.

Sound on до максимум:

Бев на утакмицава,видеото doesn't do justice :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.115
Поени од реакции
18.066
Пуштив Атлетико - Севиља додека чекав да почне Интер, Симеоне направи измена, братот што го уфрли во игра за 5 минути ладнокрвно направи црвен картон во стилот на Балотели, онака ничим изазван нагази противнички играч, нога ќе му скршеше. Најмногу што ме плаши од овие копачи не е дека ќе испаднеме од нив туку дека ќе ни повредат клучни играчи и ќе ни ги искомплицираат работите во Серие А.

Да се фокусираме сега на тоа како ќе го расшљакаме омилениот тим на Scirea. :kafence:
Оти не кажиш дека другиот играч шо влезе по една минута гол даде :rolleyes:

Шала на страна Сојунчу е во некој стадиум,се бунеше неговиот агент за минутажа, Симеоне му даде до знаење дека овој период ќе добива повеќе минутажа и братот некни напрај црвен одма откако влезе а на претходната како стартер направи пенал, шта речи а не заплакати.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Оти не кажиш дека другиот играч шо влезе по една минута гол даде :rolleyes:

Шала на страна Сојунчу е во некој стадиум,се бунеше неговиот агент за минутажа, Симеоне му даде до знаење дека овој период ќе добива повеќе минутажа и братот некни напрај црвен одма откако влезе а на претходната како стартер направи пенал, шта речи а не заплакати.
1:0 беше кога пуштив. Стално така браните водство или инцидентно беше ова? :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.115
Поени од реакции
18.066
1:0 беше кога пуштив. Стално така браните водство или инцидентно беше ова? :D
Инцидентно, Сојунчу игра со потрес на мозокот два натпревари од притисок да се докажи.
Не е тој Атлетико на времето шо кршеше коски, ја нема таа гарда не берете гајле. Има поединци кои играат со поврела крв ама ни блиску од порано.
Јас очекувам тесен натпревар, можно е и пенали да одлучуваат. На домашен терен сме неприкосновени, на 22 натпревари само едно нерешено и тоа некни против Гетафе ама со играч помалку од 38 минута, од 3:1 3:3 со пенал 93 минута.
Ќе видиме паузата шо ќе донеси, се надевам сите ќе се здрави и прави и кај двата тима и да гледаме фудбал како шо треба.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
На домашен терен сме неприкосновени, на 22 натпревари само едно нерешено
И ние газиме откако си замина Гаљардини, нема да ви е сеедно :D
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.657

Тајон Буханан не го даваат на позајмица. Ќе мора трансфер. Бриж намалиле од 12М на 10М на цената. Интер нуди 8М.
Сеа тој со окото ќе го донесе за 2М и летни гуми 17ки предни на кола со задња вучња шо биле ставани.
 
Член од
18 март 2022
Мислења
252
Поени од реакции
883
Ја си активирав Тролејбуска, односно ме нема на форумов дур не заврши сезонава пошто Интер ќе биде шампион :icon_lol:

А ако продужи Милан да игра слабо ќе активирам и @киевка, ќе избришем све социјални мреже и ќе се преправам дека сум отишол у странство на година дена :icon_lol:

Иначе ви се падна една од само неколкуте екипе у свет што ги мрзим појќе од вас таќе да морам за Интер да навијам, очекуајте пролаз :icon_lol:
uno di noi.
IMG_1440.jpeg
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.990
Поени од реакции
112.277
@Чекич доле најлево, Урко најдесно. Види ги какви се, Тролот со знојник маица под дрес, у блам бие, Урко со некој џемпер со патент, гарант некоја секташка маица под него, огромен шал од Интер, бекембарда и цигара у рака. Шлајм од човек.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
@Чекич доле најлево, Урко најдесно. Види ги какви се, Тролот со знојник маица под дрес, у блам бие, Урко со некој џемпер со патент, гарант некоја секташка маица под него, огромен шал од Интер, бекембарда и цигара у рака. Шлајм од човек.
12 pati ja redese toj covek majka ti, 13kata e malerozna a taa sezona za triplete se borevme. Imas srekja so drugi zborovi kazano.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom