Исчезнати лица

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.685
И што мајка барал од Бугарија во Баликесир, можел директно во Истанбул да иде. :D
Jas ne znam so koj pamet se kacil na avion, vakvo beganje samo so koli i preku voda, aerodromite se najobezbeduvana lokacija, turcija imaat kameri na sekoj kjos i neviden monitoring. Ako mu bile krajni celi Rusija i Belorusija, poveke sansa za da izbega imal so kola preku cela turcija, ili regionalni avtobuski linii do granica so Gruzija, i preku Gruzija do Rusija.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.881
Поени од реакции
7.831
Jas ne znam so koj pamet se kacil na avion, vakvo beganje samo so koli i preku voda, aerodromite se najobezbeduvana lokacija, turcija imaat kameri na sekoj kjos i neviden monitoring. Ako mu bile krajni celi Rusija i Belorusija, poveke sansa za da izbega imal so kola preku cela turcija, ili regionalni avtobuski linii do granica so Gruzija, i preku Gruzija do Rusija.
Добро бе толку ли е тешко да се изгледа едно официјално излагање. Нит стасал на аеродром нит сакал да стаса.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.251
Поени од реакции
10.885
Jas ne znam so koj pamet se kacil na avion, vakvo beganje samo so koli i preku voda, aerodromite se najobezbeduvana lokacija, turcija imaat kameri na sekoj kjos i neviden monitoring. Ako mu bile krajni celi Rusija i Belorusija, poveke sansa za da izbega imal so kola preku cela turcija, ili regionalni avtobuski linii do granica so Gruzija, i preku Gruzija do Rusija.
Не бил на аеродром никаде. Со range rover стигнал од Србија до Турција преку Бугарија. И исто мислам дела Бугарија му била најбезбедна држава од сите што ги одбрал, ама ок.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.685
Добро бе толку ли е тешко да се изгледа едно официјално излагање. Нит стасал на аеродром нит сакал да стаса.
Немам мкд тв тука, на нет ми сецкаше.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Vie pa go napraivte bratot deka e IQ 250. Ako e manipulant i ako ima sposobnost da privlece bagra okolu nego ne znaci deka e genie. Psihopat glup.
Исто е најголтарскиот противник на светското влашко банкарско лоби и егејскиот дипстејт кој го знам. После толку години матни бизниси, да немаш второ државјанство на друго име треба да си екстра сиромав голтар и 5 денари преварант.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.362
Поени од реакции
108.743
Алал вера на МВР за реакцијата и завршената работа, а секако и за професионалноста, неоддавањето информации и брзата интервенција до Интерпол која ете како што гледаме да не се случела овој ќе пребегал во Сирија и све ќе си ебеше мајката.

Не го сакам Оливер, не ги сакам политичариве ич, ама за ова капа доле. Секогаш во вакви ситуации, како мала утеха, ако воопшто може да има утеха во смрт на малолетно лице, е правдата и казнување на сторителите на делото. Верувам дека на сите нас малце ни олесна вечерва, барем ќе знаеме дека пичката нема да избега и ќе си ја добие казната што ја заслужува. А верувајте, убијците на деца и силувачите на жени таму кај што ќе одат убиецот и соучесниците не поминуваат добро.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Vie pa go napraivte bratot deka e IQ 250. Ako e manipulant i ako ima sposobnost da privlece bagra okolu nego ne znaci deka e genie. Psihopat glup.
Ај кју не е исто со харизма, речитост, моќ на убедување, ефтини психолошки трикови, глума…
Што е за право, на Палчо очигледно не му фалеле овие…
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.054
Поени од реакции
14.952
фалењето убива..буквално

Си постирал слики од патот кон Турција – Стефан Димовски татко на две деца и возач на бегалецот Палчо
05.12.2023 23:38

Стефан Димковски од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања, од Белград до граничниот премин со Турција на граничниот бпремин Капетан Андреево .
Попладнево е уапсен од македонската полиција на граничниот премин Дојрани. Но тој самиот си постирал слики на ФБ од рутата токму на денот кога се возел со осомничениот з аубиство Палчо. Откако бил уапсен на граничниот премин тој детално ги кажал плановите и локациите на бегалецот каде ќе престојува во Турција по што според извори од истрагата на Телма МВР ја известува турската полиција да го уапси. Димковски е во притвор .
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.881
Поени од реакции
7.831

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.685
Ова на тостер го прочита?

Дај не заебавајте два дена ви држат официјални пресови, а се тврдат работи 100 пати демантирани
Не бе друже, на претходни страни прочитав дека отишол до Белград, па од таму до Истанбул, претпоставив дека е со авион, ми немма логика со кола да оди еднаш до Белград па после да се врати назад за до Турција.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Не можам да ви се начудам стварно. Потврдена ти е информацијата? Оливер ти кажа?
Или ајде ке објавиме јавен профил на човек со деца дека помагал во убиство и ке му го ебеме цел живот.
Јас не викам дека ова не е човекот што помогнал, ама можда у тоа време воопшто не знаел што се случува.
Ако тогаш не знаел што се случува, зошто не пријавил од кога дознал?
Ако пријавил, зошто тогаш денес е побаран 48 часовен притвор за него?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.748
Поени од реакции
8.245
Jas ne znam so koj pamet se kacil na avion, vakvo beganje samo so koli i preku voda, aerodromite se najobezbeduvana lokacija, turcija imaat kameri na sekoj kjos i neviden monitoring. Ako mu bile krajni celi Rusija i Belorusija, poveke sansa za da izbega imal so kola preku cela turcija, ili regionalni avtobuski linii do granica so Gruzija, i preku Gruzija do Rusija.
Палчо ниту е млад, ниту има толку пари, ниту пак има пријатели кои ќе му помогнат да избега за убиство на дете. Ако нашите имаат докази дека влегол во земјата прашање е дали сакаат да направат притисок овие или да го најдат или да кажат на каде продолжил, ако му должат нешто па го пуштат да избега.

Тешко е да ти изгубат каква било трага, тоа може само ако имаш многу пасоши, многу пари на достапни сметки или имаш кој да те крие. Палчо како што се гледа бил сведен на тоа да вика "пријатели" да го возат.

И не ја разбирам опседнатоста со Русија или пак уште повеќе со Белорусија. Да очекуваш од Путин или пак Лукашенко да помогнат на убиец на деца треба да си луд. Ќе го вратеа назад без кожа, Лукашенко може ќе го згазеше и со тенк на телевизија.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Значи Палчо му иде и му вика, имам средба у Турција ке треба да ме превезеш. Овој, пошто Палчо најверојатно му е идол, се согласува и го носи. Тешко е да се размисли малку?
Ако знаел дека помага на убиец, приказната е друга, ама не може да судиме. Сега ке му пишаат по фб, ке најдат профили на деца, жена ке им се закануваат.
Искрено јас да сум на негово место: кога би дознал каков "лидер" и каков "идол" сум имал цело време, ќе се откажам и од политичката партија
и профил ќе деактивирам. Срам ќе ми биде што дека би било во случај "несвесно без знаење"
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Кај има дим има и оган, сигурно нема интерпол да го бара ако не е крив. Те платија ли тебе да го браниш вака не ми е јасно. Боже сачувај. Избегал коа сфатил дека ќе го јаде
O. J. Simpson
 

Kajgana Shop

На врв Bottom