Исчезнати лица

Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
...јас не алудирам, додека нема судење и пресуда никој не е крив ако ти се познати правните работи, вака ако се осудува без судење зошто би биле потребни судиите и судските процеси, бегањето не мора секогаш да значи дека некој е крив, кога веќе е осуден без судење, а зошто не избегал веднаш, туку после три дена, тоа не ти боде очи, не ти е сомнително, све равно?
Кај има дим има и оган, сигурно нема интерпол да го бара ако не е крив. Те платија ли тебе да го браниш вака не ми е јасно. Боже сачувај. Избегал коа сфатил дека ќе го јаде
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Ова покажува само едно, ако има доволно притисок од медиуми и ако жртвата е поимотна, случајот ќе се реши за пар денови и ако треба и на антартик ќе го најдат виновникот. Пример со штекли у ист гејт со слика со се комплет го имаат напаѓачот ама тоа е тоа, кога не се сака, не се сака !!!
За жал си 100% во право, во овој случај се поклопија 2 работи за мотивација: поимотна и влијателна фамилија, плус овој имаше напиздено многу народ од политичките и бизнис круговите. Да беше некој рандом смртник како тој од Мариово после 2-3 дена ќе прекинеа со потрагата, а уште помалку ќе ги бркаа сторителите.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
НАЈВЕРОЈАТНО лицето кое го превезувало Палчо, односно шестиот осомничен, кажа Проливер дека бил од Струмица (или дека живеел во Струмица)



Си ставил дури и слика на профилот од екскурзијата..
Ова е тотална делузија, одлепеност од реалноста. Многу ме интересира какво ќе биде изјаснувањето на овој лик и на главатарот пред суд, дали ќе пробаат да се вадат на политички местенки и завери.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.132
Поени од реакции
34.970
Јас како шо разбрав за овие тројца е грабнување, а за Палчо грабнување и убиство...тоа е 5.
За таткото уште се испитува.
Да де, ама он се зд'тка со пресметките. Рече пет пријави, и после ко ги набројуваше не му испаднаа 5. :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Беликешир е на пат за Измир, или имал некој контакт таму, или можеби сакал да го избегне екстра обезбедувањето на аеродромот во Истанбул кој на 4 чекови те носи дури и за трансфер летови.
Офтопик, ама 2 се. Како ти излегоа 4?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.192
Поени од реакции
16.554
ЛЕЛЕ една новинарка што праша, дали имате сознанија со каков пасош патувал?


:facepalm: :facepalm:
ГРОБ НЕПИСМЕН ДА ТИ ЕБАМ
Јас мислам прашање на место, голема е веројатноста да патувал со друг идентитет, познато е нашето МВР по издавање на такви пасоши на голем број познати криминалци.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.132
Поени од реакции
34.970
Зар неможе ист човек да се терети за 2 различни работи и со тоа да има две пријави на негово име? Милам за Оливер не правиме муабет, како што кажа така е
Може, друг е муабетот. Прашањето беше: кое е петтото лице за кое има кривична пријава.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
гоманари сите со деца со фамилии битно си превезуе убиец и тадури место да се ребри он слики остава на фејсбук. пу да тибам ретардите да ти ебам, па и со воа логово бележани се како секташи
Што правиме ако не знаел што направил Палчо? Сигурно не му рекол, еј, убив 14 годишно дете, дај вози ме во Турција?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.753
Поени од реакции
8.290
Не знам што да кажам ако успеал за 1-2 години да радикализира двајца просечни да му бидат соучесници во убиство. Тој психотичниот дедо и наркоманот татко не се многу чудни, а овој возачов го однесол во Турција уште пред да излезе во јавност дека го бараат па може и да не знаел дека го бараат.

Али тој од велес и каратистот да бидат учесници на убиство на комшија на едниот и после и на убиство на мало девојче па како што испаѓа да си продолжат со нормален живот во следните денови како ништо да не се случило е страшно во каква психолошка ситуација се луѓето. Ако се земе и дека јавна беше потрагата и медиумската покриеност се засилуваше уште полоша станува сликата. Нормален човек би бил пред нервен слом, ако не од совест тогаш од страв.

Се знаеше дека Палчо прави секта, али ова и за секти во светски рамки мислам дека е рекорд за радикализација. Страшно.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Јас мислам прашање на место, голема е веројатноста да патувал со друг идентитет, познато е нашето МВР по издавање на такви пасоши на голем број познати криминалци.
Не е само нашето МВР, не е чудно лик со минато како овој да има документи со друг идентитет од некоја соседна држава.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
921
Поени од реакции
1.510
Што правиме ако не знаел што направил Палчо? Сигурно не му рекол, еј, убив 14 годишно дете, дај вози ме во Турција?
kako sto razbrav prebegot konkretno natamu e napraven otkako e obznaeno deka palco e glaven osomnicen
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Офтопик, ама 2 се. Како ти излегоа 4?
Ги рачунав двата на влез, незнам дали дополнително поминуваш до гејт уште двата кои постојано ме тераат за трансфер да ги поминувам, немам директно летано од Истанбул одамна, само трансфер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.305
Поени од реакции
29.357
Што правиме ако не знаел што направил Палчо? Сигурно не му рекол, еј, убив 14 годишно дете, дај вози ме во Турција?
Брат, баба ми вести гледа еднаш у денот и знае се, не пак некој шо е со технологија и интернет секој ден.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Ваквите радикализирани шизо ликови се страшно идентични секаде по светот каде излегуваат. Кога нешто им оди спротив нивниот извртоперен наратив, почнуваат дури да ја релативизираат реалноста и сите достапни факти.

Исто Алекс Џоунс од Америка јаде 6 милјарди или колку таму тужба кога излезе со наратив дека масовното убиство во Сенди Хук училиштето во САД било измислен настан со актери наменето да пропагандира контрола на оружје во Америка.

Време е како Македонци, да се справиме со овие остатоци од на Љубчо времето, идеолошки запечатени во Грујовизмот, затоа што еве веќе стигаат критична маса и почнува во реалноста да преливаат нивните шизо фантазии, експлуатирани од психопатски ликови како Палчо.
А Палчо бил во кабинетот на Бранко.Дали треба да се справиме со остатоците идеолошки запечатени во Бранковизмот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom