Исчезнати лица

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.903
Поени од реакции
11.303
НАЈВЕРОЈАТНО лицето кое го превезувало Палчо, односно шестиот осомничен, кажа Проливер дека бил од Струмица (или дека живеел во Струмица)



Си ставил дури и слика на профилот од екскурзијата..
Не можам да ви се начудам стварно. Потврдена ти е информацијата? Оливер ти кажа?
Или ајде ке објавиме јавен профил на човек со деца дека помагал во убиство и ке му го ебеме цел живот.
Јас не викам дека ова не е човекот што помогнал, ама можда у тоа време воопшто не знаел што се случува.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Не знам што да кажам ако успеал за 1-2 години да радикализира двајца просечни да му бидат соучесници во убиство. Тој психотичниот дедо и наркоманот татко не се многу чудни, а овој возачов го однесол во Турција уште пред да излезе во јавност дека го бараат па може и да не знаел дека го бараат.

Али тој од велес и каратистот да бидат учесници на убиство на комшија на едниот и после и на убиство на мало девојче па како што испаѓа да си продолжат со нормален живот во следните денови како ништо да не се случило е страшно во каква психолошка ситуација се луѓето.

Се знаеше дека Палчо прави секта, али ова и за секти во светски рамки мислам дека е рекорд за радикализација. Страшно.
Сигурно ли имаат толку релативно кратка заедничка историја од 1-2 години? Да не биле "сопатници" и во други матни дејствија порано?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.362
Поени од реакции
108.743
Јас мислам прашање на место, голема е веројатноста да патувал со друг идентитет, познато е нашето МВР по издавање на такви пасоши на голем број познати криминалци.
Поише е за моментот на поставување на прашањето али секако и прашањето мене ми звучеше како со сила да прашува нешто колку ете да се праша, не дека ќе постигнеше нешто со тоа. Нормално дека знаат или ќе дознаат со каков пасош патувал, кај патувал, кој му помагал, буквално секој детал, али сигурно нема на незавршен случај на таа кокошка да и кажат такво инфо.

Леле овој Палчо што пробал да напраи, симулација како за малоумник, отишол до Баликесир и после назад за Истанбул пешки..... :pos: :tapp:
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Не можам да ви се начудам стварно. Потврдена ти е информацијата? Оливер ти кажа?
Или ајде ке објавиме јавен профил на човек со деца дека помагал во убиство и ке му го ебеме цел живот.
Јас не викам дека ова не е човекот што помогнал, ама можда у тоа време воопшто не знаел што се случува.
Pa neli gledas tipot kakva cover slika ima i sto se staval na story :facepalm:
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.748
Поени од реакции
8.245
Брат, баба ми вести гледа еднаш у денот и знае се, не пак некој шо е со технологија и интернет секој ден.
Кажаа дека на втори декември во сабота преминале Бугарско-Турска граница, а во недела беше објавата дека Палчо е крив. Он може ќе испадне дека и од старт бил вмешан, али голема е шансата и дека Палчо го искористил и возачов дури кога се вратил во недела дома разбрал кој носел за Турција.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
А Палчо бил во кабинетот на Бранко.Дали треба да се справиме со остатоците идеолошки запечатени во Бранковизмот?
Апсолутно, во идеален свет цела криминална/матна кариера на Палчо би била истражена, од моментот кога е створен како кадар за матни операции на СДСМ, до грозоморната кулминација. Сите пријави, сите случаи, сѐ. Е сега тоа во идеален свет, како минимум да провериме да не има уште ќосиња уште деца што се готови да убијат.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.903
Поени од реакции
11.303
Pa neli gledas tipot kakva cover slika ima i sto se staval na story :facepalm:
Значи Палчо му иде и му вика, имам средба у Турција ке треба да ме превезеш. Овој, пошто Палчо најверојатно му е идол, се согласува и го носи. Тешко е да се размисли малку?
Ако знаел дека помага на убиец, приказната е друга, ама не може да судиме. Сега ке му пишаат по фб, ке најдат профили на деца, жена ке им се закануваат.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.483
Поени од реакции
5.406
Се гледа сега Палчо е неискусен , останал со брадата со ист изглед и така полесно се препознава , плус се заебал што од Бугарија отишол за Турција , ако останел во Бугарија немаше шанси волку брзо да го фатат , вака во држава како Турција која има моќна служба се наместил сам на пенал , иако веројатно после Турција ке идел негде многу подалеку ...
За крај се надевам ке скапе во затвор .
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.407
kako sto razbrav prebegot konkretno natamu e napraven otkako e obznaeno deka palco e glaven osomnicen
Брат, баба ми вести гледа еднаш у денот и знае се, не пак некој шо е со технологија и интернет секој ден.
Од тоа што беше објавено досега, се дозна дека Палчо е главниот осомничен откако овој ја напуштил државата. Не знам од кое друго место би имал возачот информација кого вози, освен ако Палчо не му кажал.

Се надевам дека овој возачот, откако сфатил што направил, самиот се пријавил во полиција, да каже каде биле. Греота е што сега ке му се закануваат и на деца и на жена пред да се дознае дали знаел или не кого вози.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.278
Поени од реакции
35.807
На Спасовски му е пукнат филмот, делува како да ќе ги зашутка на клоци овие квази новинари со глупите прашања
...тој си прави имиџ за Претседател ал на СДСМ, ал на МКД, изјава треба да даде одговорниот на формирана групата за безбедност кој ја извршил ова акција!
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
174
Топиков е poster child за тоа колку лесно луѓе забегуваат во теории на заговор… на само неколку страници наназад ќе видите како мн гаат теории дека Палчо избегал во белорусија, дека е шпиун на русија, дека ќе го убијат за да не ја открие вистина(можеби знае каде е гробот на Александар?) или е убиен више и дека никој нема да го најде или можеби ќе живее некаде во Арабија и ќе се враќа во Скопје да вади пасош како Ацо Циганот… дечки у реду е, вистината е далеку поедноставна и попроста од што сакаме да биде.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.251
Поени од реакции
10.885
Поише е за моментот на поставување на прашањето али секако и прашањето мене ми звучеше како со сила да прашува нешто колку ете да се праша, не дека ќе постигнеше нешто со тоа. Нормално дека знаат или ќе дознаат со каков пасош патувал, кај патувал, кој му помагал, буквално секој детал, али сигурно нема на незавршен случај на таа кокошка да и кажат такво инфо.

Леле овој Палчо што пробал да напраи, симулација како за малоумник, отишол до Баликесир и после назад за Истанбул пешки..... :pos: :tapp:
Тоа е околу 280 км. Јас како што сфатив поентата му била да симулира дека ќе оди во Истанбул. Најмил и такси и веројатно тргнал, ама никогаш не стигнал до Истанбул. Веројатно таксистот некаде скренал после излезот од Баликесир, па овој се враќал пеш назад.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.278
Поени од реакции
35.807
На Спасовски му е пукнат филмот, делува како да ќе ги зашутка на клоци овие квази новинари со глупите прашања
...тој си прави имиџ за Претседател ал на СДСМ, ал на МКД, изјава треба да даде одговорниот на формирана групата за безбедност кој ја извршил ова акција!
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
174
Топиков е poster child за тоа колку лесно луѓе забегуваат во теории на заговор… на само неколку страници наназад ќе видите како мн гаат теории дека Палчо избегал во белорусија, дека е шпиун на русија, дека ќе го убијат за да не ја открие вистина(можеби знае каде е гробот на Александар?) или е убиен више и дека никој нема да го најде или можеби ќе живее некаде во Арабија и ќе се враќа во Скопје да вади пасош како Ацо Циганот… дечки у реду е, вистината е далеку поедноставна и попроста од што сакаме да биде.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Се гледа сека Палчо е неискусен , останал со брадата со ист изглед и така полесно се препознава , плус се заебал што од Бугарија отишол за Турција , ако останел во Бугарија немаше шанси волку брзо да го фатат , вака во држава како Турција која има моќна служба се наместил сам на пенал , иако веројатно после Турција ке идел негде многу подалеку ...
Чекај прво екстрадицијата да помини безболно и идеално брзо. Се надевам не, но не би ме изненадило Турција ислови да постави, пример уште 3-4 џамии изградени над цркви кои се објекти од кулутурата, да се вратат во џамии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom