Исчезнати лица

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.880
Приведени петорица - ја исклучува опцијата на осамен манијак/педофил.
Јас покушавам да не помислам на што ми личи.

Имаше соопштение дека од вештачењето на електронските уреди, полицијата пронашла потенцијална трага или така нешто.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Јас покушавам да не помислам на што ми личи.
на Смилковско?

а личи и на она погоре што го кажа chukidzh

може свашта да биде, али осамен манијак/педофил - не
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.880
на Смилковско?

а личи и на она погоре што го кажа chukidzh

може свашта да биде, али осамен манијак/педофил - не
Абе најлесна варијанта е долг. Ќе се плати, ќе се ослободи девојчето и тоа е тоа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Немаше шанси и од сам старт да немаат влезено во трагот на тие што се повразни со исчезнувањето, ама радознал народ сака за се да биде известен во истиот момент.

Веќе објавија дека има напредок во истрагата барем да не се развиваат теории, мајката, таткото, камерите, учителката...

Ама сега ќе пишуваат, па кои се тие 5 лица.

Сигурно не се другарките од школо, кога има и запленет автомобил.

Мајката веднаш во истиот момент се посомнева во киднапирање, па затоа се вклучи и интерпол.

Сосема различен случај со девојчињата кои се изгубија на екскурзија каде никој не се сомневаше во киднапирање и се бараа снимки камери и се објавуваа за побрзо пронаоѓање.

Во овој случај мислам дека и во рок од неколку часа се собрани снимките од камерите во тој реон, за да не се објавуваат и попречуваат во истрагата.


Инаку во денешно време нормално е учителката да пријави дека детето го нема на прв час, а родителот да пријави во полиција, па посебно ако и мобилниот е исклучен.

Денешните родители се известени за се што се работи на часот, а не пак за отсуство.








Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2023
Мислења
48
Поени од реакции
58
Абе најлесна варијанта е долг. Ќе се плати, ќе се ослободи девојчето и тоа е тоа.
Pa sega zavisi na shto i kolku zaglavil a ipak razvedeni se. Majkata sto posto znaela zosto ja snemalo i reagirala vednas vo policija zasto pod moja pretpostavka ako se raboti za ova prvo shto bi rekol kidnaperot e nikako vo policija da ne se prijavi a i podocna tatkoto prijavuva znaci vo slucajov majkata ja zashtituva kjerkata so toa shto ne bi postapila pod kidnaperski uslovi i pokrenuva golema fama vo javnosta a znae deka tatkoto e vo dlaboko i nema izlez kade shto na lihvarite im preostanuva ova. Ili tatkoto ja pritiskal majkata da ne prijavuva ovaa za inaet prijavuva podocna i on da ne ispadne deka ne se sekira i policijata i majkata site znaat zoshto i kade e i na kraj se vrakja devojcevo uspesh a prikazna za mvr i oliver razbiena kriminalna grupa itn. Itn. Samo teorija ipak mnogu mediumski nastani se pokrija so ova vekje 6 den udira na psiha na narodot.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Човече, темава 82 страни а уште дискутираме заради тоа што мајката се јавила на класната после 7 минути... :facepalm:
Автоматски споено мислење:

Edna teorija slushnav se vrti vo sluchajov deka tatkovo bil tezhok komardzhija i toa bilo prichina za razvod i demek zaglavil kaj lihvari debelo i zatoa e kidnapirano devojcevo takvi muabeti se vrtele
Ќе може ли да ја ПОТВРДИШ теоријата. Кога било кој ќе се произнесе со нови теории, сакам да се потврдат од повеќе личности, за да знаеме дали можеби таа теорија е вистинска, или не.

Со ова, се бориме против лажните вести и глупостите што на секој може да му текне да ги пишува, како оној Албанецот со лажен профил, што напишал на вториот ден од кога исчезна девојчето, дека е кај него.
 
Член од
18 јули 2023
Мислења
48
Поени од реакции
58
Човече, темава 82 страни а уште дискутираме заради тоа што мајката се јавила на класната после 7 минути... :facepalm:
Автоматски споено мислење:


Ќе може ли да ја ПОТВРДИШ теоријата. Кога било кој ќе се произнесе со нови теории, сакам да се потврдат од повеќе личности, за да знаеме дали можеби таа теорија е вистинска, или не.

Со ова, се бориме против лажните вести и глупостите што на секој може да му текне да ги пишува, како оној Албанецот со лажен профил, што напишал на вториот ден од кога исчезна девојчето, дека е кај него.
Ova slushnav vo kafanski muabet imam golemi ushi i ponekogas slusham na drugi masi shto se zboruva a vekje 4 dena nejkev da pisam na forumov za ova poradi istite prichini lazhni vesti.A i lugjevo koj go prae muabetov teshko trachari bea pijanici rekla kazala. Taka da teorija e samo spored mene a u sledniot post pisav kao konspiracy teorija deka e se ova namesteno kao.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
3.833
Човече, темава 82 страни а уште дискутираме заради тоа што мајката се јавила на класната после 7 минути... :facepalm:
Автоматски споено мислење:


Ќе може ли да ја ПОТВРДИШ теоријата. Кога било кој ќе се произнесе со нови теории, сакам да се потврдат од повеќе личности, за да знаеме дали можеби таа теорија е вистинска, или не.

Со ова, се бориме против лажните вести и глупостите што на секој може да му текне да ги пишува, како оној Албанецот со лажен профил, што напишал на вториот ден од кога исчезна девојчето, дека е кај него.
Teorija ne se vika ako e potvrdeno nestoto.. Toa se vika zakon..
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Реков дека е и можен друг случај, кога јавила мајката во полиција, полицијата веќе да имала дојава за некоја чудна дешавка, на пример, насилно пикање у кола и слично. Тоа би значело дека учителката се јавила без индикации онака нестандардно да речам. А полицијата си делувала пак според информациите што ги имала.
Ne mislam deka imale nekoi indikacii od start ili ne bar tolku konkretni bidejki so nasilno pikanje u kola recimo nemase tolku da se bara niz vardar, okolni podrumi na zgradi i crkvi po planini. Mislam super sto go pokrile i toa, da ne se razbereme pogresno kako za izvestuvanjeto od klasnata. Hronoloski izgleda se korektno (iako nadvor od polisa) i napraveno po visoki standardi. Ako moram da zameram e menadziranjeto na javnosta pritoa ne barajki spodeluvanje informacii sto bi nastetile na istragata, ocigledno.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.072
Поени од реакции
16.185
сета оваа ситуација со комари и воопшто долгови, па и нарко дилерите, нашата власт никогаш нема да је реши ОД КОРЕН, од причини да ги користи до даска за да го малтретира народот и држи во страв, а за нивната корупција да поминува неказнето... Јавноста се преокупирува со овакви случаи а на мала врата, за неколку дена се амнестираа или со смешни казни поминаа неколку случаи, без коментар од Интернет платеничките ПАРТАЛИ
има изрека дај народу хлеба и игара, ама изгледа и дај на медиумите матерјал за пишување...
Па гледавме поодамна Дузини американски филмови, посебно за сериски убијци, киднапери, итн...
Е кинескиот модел со стрелање на нарко дилери и слични на стадион бил недемократски
Па оди на кабелска, мислам Дискавери, серија за американци и европјани кој заглавили по јужноамерикански и азиски ЗАТВОРИ, воглавном за Дрога
.. Е лоши биле Условите во тие Затвори..
Треба како Условите на Брејвик кој во Норвешка, утепа 100+ луѓе од КЕИФ... сега набргу ќе биде пуштен, само 21г затвор со конфор како наш хотел со 3звезди
Слично и Мансон, подолга казна доби од Брејвик, ама во затворот му доагаа перманентно посети од девојки и жени, романи пишуваше...
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
783
Поени од реакции
1.649
Да не избрзуваме околу овие 5 души.Осомничени се сега за сега.Денеска ќе се откријат многу работи околу случајов најверојатно.Во случај да се виновни.
Ако не се виновни, тогаш долга и широка ќе биде работава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.020
Поени од реакции
112.378
Знам дека многу ќе се смеат ама вчера добив инфо дека девојчето го снемало уште во петокот, а истрагата и паниката нели почна во понеделникот. Прво ми беше чудно и малку веројатно, ама на крај кога ќе размислиш и не е невозможно затоа што многу работи се чудни откако се објавија некои ствари, хронологијата на настаните, реакцијата на МВР, ја нема на ниедна камера во дел кај што не постои објект без камери итн итн. Могуче е да се има десено ова и веќе во понеделникот кога немале избор родителите пријавиле во полиција што би значело дека имало некој проблем или со девојчето или со некој од родителите т.е. таткото во случајов. Башка вчера нели имаше пост од некој нејзин роднина у фазону све ќе ти простиме само врати се..., така да ова ми е многу сомнителна и чудна ситуација. Дај боже да се работи за долг или некоја таква работа, ама ако е она другото тогаш...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.819
Поени од реакции
10.053
Знам дека многу ќе се смеат ама вчера добив инфо дека девојчето го снемало уште во петокот, а истрагата и паниката нели почна во понеделникот. Прво ми беше чудно и малку веројатно, ама на крај кога ќе размислиш и не е невозможно затоа што многу работи се чудни откако се објавија некои ствари, хронологијата на настаните, реакцијата на МВР, ја нема на ниедна камера во дел кај што не постои објект без камери итн итн. Могуче е да се има десено ова и веќе во понеделникот кога немале избор родителите пријавиле во полиција што би значело дека имало некој проблем или со девојчето или со некој од родителите т.е. таткото во случајов. Башка вчера нели имаше пост од некој нејзин роднина у фазону све ќе ти простиме само врати се..., така да ова ми е многу сомнителна и чудна ситуација. Дај боже да се работи за долг или некоја таква работа, ама ако е она другото тогаш...
Која тешка глупост :facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.184
Башка вчера нели имаше пост од некој нејзин роднина у фазону све ќе ти простиме само врати се..., така да ова ми е многу сомнителна и чудна ситуација.
Не и е роднина тој. Паметува за се и сешто, класичен бркач на лајкови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom