Фатени во расчекор

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.648
Општеството не ги притиска жените толку за да го направат првиот чекор при запознавање, за разлика од мажите.
Општестфо можда не, али бабе ваши сигурно ве тераф.

Ајде омажи се ајде омажи се, баба едно правнуче да си дочека, се смее и сфети со златната шестица.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Читам и се чудам, женски не се пуштале?
Јас па баш спротивното го набљудува, жените стануваат мажи, а мажите жени.

Жени не да се пуштаат, туку војни водат, не смееш дечко да фатиш од што замараат. Стратегии, освојувања, местенки. Денешно време, женско многу повеќе се труди за машко од обратно. Маживе се мазат, премислуваат, фаќаат за ситници. Не сите, ама не мал дел.

Другар ми вика, на едни мачки не се угледавме, при парење дури и кај нив се знае кој е машко кој е женско, кој освојува, кој се докажува. Чоек, во автобус седат еден до друг, го грабнала за рака со двете раце.

Од кога немам просведочено посесивност и љубомора кај маж. Сѐ е измешано и обратно одошто треба.

Па со дете ретко будали има што земаат.
Не би ги нарекла будали, туку доста храбри и силни и не се баш така малку на број. Конкретно во мој круг на пријатели, има повеќе мажи што прифатиле жена со дете, отколку жени што прифатиле маж со дете. Оти кај дел од жените умот им оди во насока да го обезбедат и заштитат своето потенцијално биолошко потомство.

Јас лично имам одбиено. Но, не како некоја паметна одлука, но како резултат на немање веќе сили за нервоза и ризици. Но, пак не велам никогаш, живот е ова.
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.648
Да видим дека машко се пушта на што е можно повеќе жени, и на шуто и на сакато само со намера дека кога тогаш од некоја ќе биде избран - инстант одбивност ми ствара.
Ама скопјани како викаф, кој пробира, мастурбира.
А ми куманофци викамо од бирача нема ебача.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Па со дете ретко будали има што земаат.
Па не реков дека нема ич него дека е намален бројот. Да точно е, никој не прифаќа дете за жал, не македонци, таков ни е менталитетот. Странците не размислуваат на тој начин.
Автоматски споено мислење:

Читам и се чудам, женски не се пуштале?
Јас па баш спротивното го набљудува, жените стануваат мажи, а мажите жени.

Жени не да се пуштаат, туку војни водат, не смееш дечко да фатиш од што замараат. Стратегии, освојувања, местенки. Денешно време, женско многу повеќе се труди за машко од обратно. Маживе се мазат, премислуваат, фаќаат за ситници. Не сите, ама не мал дел.

Другар ми вика, на едни мачки не се угледавме, при парење дури и кај нив се знае кој е машко кој е женско, кој освојува, кој се докажува. Чоек, во автобус седат еден до друг, го грабнала за рака со двете раце.

Од кога немам просведочено посесивност и љубомора кај маж. Сѐ е измешано и обратно одошто треба.



Не би ги нарекла будали, туку доста храбри и силни и не се баш така малку на број. Конкретно во мој круг на пријатели, има повеќе мажи што прифатиле жена со дете, отколку жени што прифатиле маж со дете. Оти кај дел од жените умот им оди во насока да го обезбедат и заштитат своето потенцијално биолошко потомство.

Јас лично имам одбиено. Но, не како некоја паметна одлука, но како резултат на немање веќе сили за нервоза и ризици. Но, пак не велам никогаш, живот е ова.
Добро за тебе, но не значи дека се искоренети, има доста љубоморни и лоши мажи, нема да смееш да погледнеш на страна, не па на кафе со другарки да искочиш, зависи од маж до маж.
Жени се пуштаат исто ко и мажи, да не генерализираме, да има жени што се пуштаат но сепак мене ова ми е невкусно, чисто мое мислење, природата наметнала некои правила кои неможеме да ги промениме.
Автоматски споено мислење:

Ти падна цената
За тебе увек би била висока, плафон превисока, неприуштива. Нешто што неможеш да го платиш, па макар работел и штедел 100 животи.
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Да видим дека машко се пушта на што е можно повеќе жени, и на шуто и на сакато само со намера дека кога тогаш од некоја ќе биде избран - инстант одбивност ми ствара.
Како машко би се справило со константно одбивање ако не со пуштање на што повеќе жени?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Жени се пуштаат исто ко и мажи, да не генерализираме, да има жени што се пуштаат но сепак мене ова ми е невкусно, чисто мое мислење, природата наметнала некои правила кои неможеме да ги промениме.
Постојат многу посуптилни начини да му пристапиш на маж, отколку оноа класичното директно пуштање...и поради некоја причина мажите ги сакаат тие моменти. :D
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Постојат многу посуптилни начини да му пристапиш на маж, отколку оноа класичното директно пуштање...и поради некоја причина мажите ги сакаат тие моменти. :D
Па добро, суптилно или несуптилно, треба да се потрудиш ако некој ти се допадне да го шармираш, арно ама ако никој не ти се допаѓа, немаш волја, ниту пак желба да се трудиш, и не те интересира едноставно, кој што сака, мислам на "мажите" де.

Се почнува од желбата, од страста и срцето ако нема хемија, ако нема желба нема воља нема ништо. Мора да биде обострано, ако нема желба и од
другата страна, џабе се трудиш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Se tepame za respekt od mazi, feminizam I ostalo, ama ne, nemalo posesivni i ljubomorni mazi pa sea. Belja rabota.

Arni li ste?
Posesivna osoba e nesto so so sakate da sI imate rabota? Bilo masko ili zensko, toa vi se apla toksicni osobi, tipicni narcisi. Ama pak ako nema drama malce, ne e interesen covek.

Aj, ke pomine use nekoe vreme pred da naucite kako treba maz asalno da ve tretira, pa da ne pagate na bad boys I posle tinejdzerstvo. Valjda site tie daddy issues ke bidat pomalce zastapeni naokolu za sledna generacija zeni ako birate poarni mazi za reproduciranje.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Aj, ke pomine use nekoe vreme pred da naucite kako treba maz asalno da ve tretira, pa da ne pagate na bad boys I posle tinejdzerstvo. Valjda site tie daddy issues ke bidat pomalce zastapeni naokolu za sledna generacija zeni ako birate poarni mazi za reproduciranje.
You are walking on thin ice there missy. Пази да не си отвориш фронт тука со некои самобендисани, на секои 5 минути што пријавуваат мислење па во иднина само на нишан да те чекаат. ;)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
@MAJA 345 се сложувам. Да немаше толку посесивни и љубоморни мажи немаше да расте бројот на жени жртви на семејно насилство. Секој 2 е таков. Проблем е што повеќето такви се преправаат пред да се оженат, а дури одкако ќе створат фамилија тогаш излегува волкот од овчјото руво.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
@MAJA 345 се сложувам. Да немаше толку посесивни и љубоморни мажи немаше да расте бројот на жени жртви на семејно насилство. Секој 2 е таков. Проблем е што повеќето такви се преправаат пред да се оженат, а дури одкако ќе створат фамилија тогаш излегува волкот од овчјото руво.
Se pokazuvaat tie tendencii ako sakas da primetis, ama ajde. Nikoj ne moze da ti glumi celo vreme.

Da, ima eden kup zeni so trpat takvo ponasanje, da ne odime so zeni so licno gi znaeme za primer.
Ako ukazes, pa I kriv ke izlezes.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Читам и се чудам, женски не се пуштале?
Јас па баш спротивното го набљудува, жените стануваат мажи, а мажите жени.

Жени не да се пуштаат, туку војни водат, не смееш дечко да фатиш од што замараат. Стратегии, освојувања, местенки. Денешно време, женско многу повеќе се труди за машко од обратно. Маживе се мазат, премислуваат, фаќаат за ситници. Не сите, ама не мал дел.

Другар ми вика, на едни мачки не се угледавме, при парење дури и кај нив се знае кој е машко кој е женско, кој освојува, кој се докажува. Чоек, во автобус седат еден до друг, го грабнала за рака со двете раце.

Од кога немам просведочено посесивност и љубомора кај маж. Сѐ е измешано и обратно одошто треба.



Не би ги нарекла будали, туку доста храбри и силни и не се баш така малку на број. Конкретно во мој круг на пријатели, има повеќе мажи што прифатиле жена со дете, отколку жени што прифатиле маж со дете. Оти кај дел од жените умот им оди во насока да го обезбедат и заштитат своето потенцијално биолошко потомство.

Јас лично имам одбиено. Но, не како некоја паметна одлука, но како резултат на немање веќе сили за нервоза и ризици. Но, пак не велам никогаш, живот е ова.
UKRADE GA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom