Фатени во расчекор

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
И јас не знам како попластично тебе да ти објаснам дека муабетов ти е полово неутрален. Сите имаме опсег на избор, некои поширок, некои потесен, но сите го имаме. И сите избираме од она што може да го добиеме.

Веројатно треба да се согласиме дека не се согласуваме. И мислам дека нема потреба за целото ова генерализирање.
Па да, мислам дека секој нормален би се согласил дека горе-долу на просечното машко во животот ќе му се нудат од прилика исто жени колку што на просечното женско ќе и се нудат мажи па според тоа не треба да се генерализира, секаде има и добри и лоши луѓе, нема криво или право мислење, секој со своето, колку луѓе толку карактери и секој си е приказна сам за себе.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.664
Поени од реакции
36.322
...слободни мажи кои се жалат дека ретко или никогаш некоја женска не им пријде или погледна, ставите некоја бурма на прстот, ќе бидете изненадени како ќе се смени ситуацијата.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
Сите бираме Сусаро, само пристапот ни е различен. Ти како маж бираш на која жена ќе и пристапиш...затоа што нели мажот е инцијатор, според традиционалниот модел на додворување.
Ova ednostavno ne e tocno.
Mislam teoretski e taka da, no prakticno nemozi da bidi podaleku od vistinata :toe:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.648
Тоа е исто како да прашаш зошто мажите бираат вештачки жени со силикони и операции, наместо природни девојки.
Искрено ретко да не се слажам сс тебе,ама ск не си управо.
Устфари управо си за фелу као Штекли,Мекли и други тетовирани стероидни шмркаторски багабонти.

Нормалан кул дечко, нејке гз да избирше сс ботоксирану пластелинску фуфицу.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Искрено ретко да не се слажам сс тебе,ама ск не си управо.
Устфари управо си за фелу као Штекли,Мекли и други тетовирани стероидни шмркаторски багабонти.

Нормалан кул дечко, нејке гз да избирше сс ботоксирану пластелинску фуфицу.
Значи сепак и мажите бираат. :)
Се согласуваме парва, сепак се согласуваме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
...додека женската не даде знак и не ја дигне опашката, мажот никогаш нема да и’ се приближи, а најмалку да ја одбере!
Duri kuckata ne mrdni so opaskata, pesot ne odi.
Ustvari mozi da odi, nikoj ne go brani ali ke mu zarzi :sneaky:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.648
Значи сепак и мажите бираат. :)
Се согласуваме парва, сепак се согласуваме.
Преферираат и бираат не е исто.
Како грешат и грешаат хаха.

Да, управо су,ипак бираф мушки, ама мал процент.
Над девеес посто су пљукни стави,тоес не бираф.
Али поента е, компарација измеѓу мушки и женски, женску су богови на ПРОбирање.
А и ретко се пуштате ви женски, а и ваљда не умете хаха.
А и од мушки ретко кој знае да се пушта кул интересно и незамараторски.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.918
Преферираат и бираат не е исто.
Како грешат и грешаат хаха.

Да, управо су,ипак бираф мушки, ама мал процент.
Над девеес посто су пљукни стави,тоес не бираф.
Али поента е, компарација измеѓу мушки и женски, женску су богови на ПРОбирање.
А и ретко се пуштате ви женски, а и ваљда не умете хаха.
А и од мушки ретко кој знае да се пушта кул интересно и незамараторски.
Општеството не ги притиска жените толку за да го направат првиот чекор при запознавање, за разлика од мажите.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Дамите бираат!

Да, но од потесниот избор.

Ако некој кандидат не се понуди како избор потенцијален, тогаш не може ниту да влезе во ужи круг на избор т.е извлекување на лото. Хах, со други зборови, ако некој не се пушта на жена, неможе ниту да биде одберен, на колку повеќе жени се пушти толку поголеми шанси има да биде одбран, од некоја жена од тие на кои им се пуштил.

Како да одберам некој кој не ми се пуштил така? Ај малце логика. Значи работата на мажите е да се удвараат, пуштаат на жени, а работата на жените е да одберат од сите тие кандидати, еден единствен победник. :) :cool:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
All you need to know about woman vs men relationships (а оттука и неверствата како последица).

 
Член од
20 мај 2023
Мислења
562
Поени од реакции
2.508
Да видим дека машко се пушта на што е можно повеќе жени, и на шуто и на сакато само со намера дека кога тогаш од некоја ќе биде избран - инстант одбивност ми ствара.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Да видим дека машко се пушта на што е можно повеќе жени, и на шуто и на сакато само со намера дека кога тогаш од некоја ќе биде избран - инстант одбивност ми ствара.
Па не можеш да видиш, нема начин, да прочиташ пораки во туѓи инбокси, може да ти глуми ама,...факат се пуштаат, јас пред да се омажам, не сега да се фалам, ама полн ми беше инбоксот секој ден по неколку души ми пишуваа, тоа се замре одкако родив, сега скоро никој, зашто очигледно е дека си имам дете и маж.
Пс: зборам за фб.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2020
Мислења
493
Поени од реакции
1.547
Па не можеш да видиш, нема начин, да прочиташ пораки во туѓи инбокси, може да ти глуми ама,...факат се пуштаат, јас пред да се омажам, не сега да се фалам, ама полн ми беше инбоксот секој ден по неколку души ми пишуваа, тоа се замре одкако родив, сега скоро никој, зашто очигледно е дека си имам дете и маж.
Пс: зборам за фб.
Ти падна цената
 

Kajgana Shop

На врв Bottom