Политички случувања во Израел

Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.574
koj prezivee ke ide ko izbeglica u germanija... jebi ga ke dojde zivotot konecno i za niv.
Кој што си сее тоа нек си жнее. На крај пољакот ќе дигне ѕид према германците ако продужат овие да го збираат целиот исламски гамад, а ќе продужат.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.397
Поени од реакции
5.117
Можда ангажираат ,ама тоа не го менува фактот дека овие другиве не се ни кријат туку се фалат по социални мрежи за крвопролевањето шо го направиле.Во секој случај евреиве имаат муда а и подршка да им се спротистават шо нас во секој случај ни одговара.
Не, не ни одговара, ако веќе сме до толку ... повеќе ни одговара ескалација. (уф дури сега видов , “да им се спротивстават“ па таквото спротивставување во принцип е ескалација значи да би било добро)
Тогаш се надевам ќе попушти притисокот на САДистите и Еуропска врз Македонците и Македонија.

А за другото (погоре) мислам дека е тоа твоја перцепција која ти е сервирана.
Перцепцијата секогаш се креира со добро смислена пропагнада, почекај извесно време и самиот ќе видиш.

Показател е што целиот демоНкратски свет е на страна на ционистиве, а останатите, авторитарни режими нели, повикуваат на запирање на насилствата и решавање на проблемите на маса.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.295
Поени од реакции
25.565
Знам дека туркошиптари ко тебе кркаат свинско скришум, а и фудбалот е харам ќе те казни алах џелешану
Зошто гледаш црно- бело на работите ?
Сите што не го поддржуваме Израел не значи дека го поддржуваме племево. Од прееска и @Sussaro и други пишуваат дека треба да избереме помало зло.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.271
Хамас веке
Не, не ни одговара, ако веќе сме до толку ... повеќе ни одговара ескалација.
Тогаш се надевам ќе попушти притисокот на САДистите и Еуропска врз Македонците и Македонија.

А за другото (погоре) мислам дека е тоа твоја перцепција која ти е сервирана.
Перцепцијата секогаш се креира со добро смислена пропагнада, почекај извесно време и самиот ќе видиш.

Показател е што целиот демоНкратски свет е на страна на ционистиве, а останатите, авторитарни режими нели, повикуваат на запирање на насилствата и решавање на проблемите на маса.
Таксист јас не ја имам заборавено 2001 не се секирај.Ништо не ми е сервирано.Исто многу интересен момент е шо терористите шо ги спасуваа со НАТО автобуси сега не знаат која страна да ја фатат.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.397
Поени од реакции
5.117
Mosad znaese denovi odnapred za islamskite napadi, ama namerno zamizija ochi. Sega Bibi ima polna podrshka da go aneksira Zapaden Bank i da ja sramni Gaza so zemja. Istiot poteg go odigraa i na 11 septemvri 2001va
само напред, а ќе има ли и северџганска бригада за рамнење на Газа?!?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.308
Зошто гледаш црно- бело на работите ?
Сите што не го поддржуваме Израел не значи дека го поддржуваме племево. Од прееска и @Sussaro и други пишуваат дека треба да избереме помало зло.
Чекај Батерс кога ќе разбере дека јас сум “тој со нуклеарките” :pos:

едит: Морав :ROFLMAO:
Полувреме е :ROFLMAO:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
25.219
Поени од реакции
33.242
Ако Хезболах активно и целосно се вклучи тогаш нема потреба од вклучување на други арапски земји Изреал ќе го јаде дебело, ќе мора Чичко Сем директно да влета.
NBC's Pentagon correspondent is reporting that the US military is dispatching navy warships as well as an aircraft carrier to waters off Israeli as part of "support" operations.

"The US military is planning to move US Navy ships and US military aircraft closer to Israel as a show of support, according to two U.S. officials familiar with the planning," NBC's Courtney Kube writes. "Movements could start immediately but all the assets will not be in place for several days."
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.397
Поени од реакции
5.117
Таксист јас не ја имам заборавено 2001 не се секирај.Ништо не ми е сервирано.Исто многу интересен момент е шо терористите шо ги спасуваа со НАТО автобуси сега не знаат која страна да ја фатат.
Многу добро знаат, Хамас милитантно крило, инаку на повеќе места во војните во ЕхЈУ има свое учество па и ним им има помогнато, имаше и виц.
(зашто вазељин мажеш на груди, да не ме бољи душа!)
Истиве од Хамас во Сирија беа на страна на ИСИС, се разбира времињата си го прават своето па и сојузите се растураат и прават нови, но овие од 2001-та имаа помош од Хамас како што веќе спомнав, а Хамнас беше под влијание на ОТАНистите.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.968
Поени од реакции
24.237
Зошто гледаш црно- бело на работите ?
Сите што не го поддржуваме Израел не значи дека го поддржуваме племево. Од прееска и @Sussaro и други пишуваат дека треба да избереме помало зло.
Башка не можам а да не и го заборавам ова :love: :love: :love: :

rasela.jpg :love:
rasela 2.jpg
rasela 3.jpg

Турци по улиците на Истанбул бараат Турција воено да интервенира во Газа





 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.574
Турци по улиците на Истанбул бараат Турција воено да интервенира во Газа
Турци? Пре би рекол избеглици од блиски исток кои ги има у огромен број. Не дека турците превише ги сакаат евреите, али ова поише личи на тие што чекаат превоз до Диселдорф.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862

Kajgana Shop

На врв Bottom