Политички случувања во Израел

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.212
Поени од реакции
24.308
И во политиката и во животот воопшто, ретко има вин-вин ситуации, напротив повеќето се заебани и треба да бираш помеѓу помалото од двете зла. Го немаме тој луксуз за еклер некогаш, еден мора да доминира во Израел. Секој удар за исламот, било политички, економски, воен, секое негово слабеење е ќар за човештвото без оглед на раса, пол, националност или било која друга демографска категорија на тоа човештво.
vin vin e ako se ispotepaat sto poveke... nie sekako seir gledame, prvata nedela ke navivam za mudzive da napravat maksimalni sranja pa posle za evreite da gi proteraat u francija, germanija, holandija, site tie progresivni multi kulti wana be sredini sto go podrzuvaat izrael sega.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.968
Поени од реакции
24.237
2 smizli vikas? i sepak se vratile zivi a? jebi ga, takva e kulturata tamu, da si imal muda da ides so niv toest pred niv ko nekoj ovcar da gi pazis moze nemal nikoj nisto da im rece ama toa e za drug pat ke znaat. gazdata probal da vi go dolovi momentot sega kolku koj od vas sfatil e druga rabota. koga ides nekade treba malku i da probas da se vklopis neli, kolku i da ne se soglasuvas. ima i poludi i pocudni domorodci od ovie niz svetot kade za takov prestap corba ke gi svarele...

mene religija ne mi e tolku bitna, poveke gledam na nacijata i kulturata. ako izborot mi e muslamini od indonezija ili da receme OAE ili evrei, bi ziveel so muslimanite... i kaj ednite i kaj drugite ima golem % gomna, taka da sosema drugi raboti ke se odlucuvacki faktor bar za mene.
Епа добро чим работата е "јеби га таква е таа култура", тогаш нека не се "бара" од мене да емпатизирам кога некој ќе се реши да ја ништи таа култура на љубители на педофил, сериски убиец, силувач на жени и манијак кој цицал јазици на деца и пиел мочка од камила. Тогаш и јас ќе им викам-А, шо, ве тепаат како мрави, епа јеби га.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.914
Поени од реакции
5.544
480 погодени цели во Појасот Газа од страна на Израел..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.985
Поени од реакции
18.731
со оглед на околностиве у кое време се дешава нападов, Иран изгледа стварно му се намерачиле на Израел. Наскоро може да очекуваме и Хезболах да се приклучат у борбите од Либан, ако веќе не и почнале од тоа што видов некои информации.
Почнаа, координирани се со Хамас. Има размена на артилерија на граница.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.212
Поени од реакции
24.308
Епа добро чим работата е "јеби га таква е таа култура", тогаш нека не се "бара" од мене да емпатизирам кога некој ќе се реши да ја ништи таа култура на љубители на педофил, сериски убиец, силувач на жени и манијак кој цицал јазици на деца и пиел мочка од камила. Тогаш и јас ќе им викам-А, шо, ве тепаат како мрави, епа јеби га.
ne se bara de, taman rabota...
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Ја си ги пуштив Наполи со Фиорентина…
Доста беа срања за денес…
Пита, пиво…

Утре ве читам.
@Butters со свинско е плус пастрма :rolleyes:
Знам дека туркошиптари ко тебе кркаат свинско скришум, а и фудбалот е харам ќе те казни алах џелешану
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.397
Поени од реакции
5.117
Осеќам сезона на терористички напади низ Европа ќе почне за брзо.
Имаш погрешен осет, инаку и да има се додека не почне сезона на печурки ич да не се секираш, се че биде ок -ко шо велеше нашата драга Прасица.

До сега не сум слушнал дека некој ционист се разнесол со динамит во црква, џамија или на некој маратон.Јас не ги подржавам ционистиве.Ама пак од друга страна е добро шо постои Израел во тоа гнездо со стршлени,чисто ради рамнотежа.Светот не е црно-бел,баш напротив има разни бои и нианси.
Не си слушнал затоа што тие се поприлично “ситуирани“ и за такви работи ангажираат дечки за еднократна употреба на слободниот пазар ;)
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.308
Знам дека туркошиптари ко тебе кркаат свинско скришум, а и фудбалот е харам ќе те казни алах џелешану
Не гледаш дека шипците се во дупка пикнати?’
Сакаат да кажат за кој се, ама не смеат!

Ја глуп МАКЕДОНЕЦ исправам правдини у светов!
Биди поздравен!

П.С. плус кај се они волку писмени..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.469
Поени од реакции
37.280
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.271
Имаш погрешен осет, инаку и да има се додека не почне сезона на печурки ич да не се секираш, се че биде ок -ко шо велеше нашата драга Прасица.


Не си слушнал затоа што тие се поприлично “ситуирани“ и за такви работи ангажираат дечки за еднократна употреба на слободниот пазар ;)
Можда ангажираат ,ама тоа не го менува фактот дека овие другиве не се ни кријат туку се фалат по социјални мрежи за крвопролевањето шо го направиле.Во секој случај евреиве имаат муда ,а и подршка да им се спротистават шо нас во секој случај ни одговара.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom