Прва партија - пребрзо свршување

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
pa i prirodno e maskoto da svrsuva pobrzo.kako bi tecelo razmnozuvanjeto koga devojkite bi svrsiuvale pobrzo,koga pri takvi uslovi bi bile oplodeni?toa e uste edna mudrost na majkata priroda.
Каква врска има свршувањето на женското со оплодувањето?

Жената може да продолжи со сексот и после оргазмот, значи е изводлив однос и веднаш откако ќе сврши, за разлика од мажот што по ејакулацијата губи ерекција и му треба некое време додека да се оспособи за повторна ерекција.
Плус, сперматозоидите ќе си го најдат својот пат до јајце-клетката без оглед на оргазмот на жената, така да не ја гледам логиката во твојот исказ.

Идеално би било кога жената и мажот (генерално, не дека не може кај некои да се погоди) би свршувале истовремено и со тоа односот да заврши, а притоа двајцата да бидат задоволени истовремено и да нема никакви проблеми со оплодувањето.

Според тоа, пре би рекла дека е грешка на мајката природа, отколку мудрост.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Каква врска има свршувањето на женското со оплодувањето?

Жената може да продолжи со сексот и после оргазмот, значи е изводлив однос и веднаш откако ќе сврши, за разлика од мажот што по ејакулацијата губи ерекција и му треба некое време додека да се оспособи за повторна ерекција.
Плус, сперматозоидите ќе си го најдат својот пат до јајце-клетката без оглед на оргазмот на жената, така да не ја гледам логиката во твојот исказ.

Идеално би било кога жената и мажот (генерално, не дека не може кај некои да се погоди) би свршувале истовремено и со тоа односот да заврши, а притоа двајцата да бидат задоволени истовремено и да нема никакви проблеми со оплодувањето.

Според тоа, пре би рекла дека е грешка на мајката природа, отколку мудрост.
KAKO KE BIDE ZENSKOTO OPLODENO AKO SEKOGAS SVRSUVA PRED MASKOTO?koga toa on ke elakulira?koga?i sto se zenite roboti,pa ne im e potrebna ni najmala pauza?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
KAKO KE BIDE ZENSKOTO OPLODENO AKO SEKOGAS SVRSUVA PRED MASKOTO?koga toa on ke elakulira?koga?i sto se zenite roboti,pa ne im e potrebna ni najmala pauza?
О Боже.
Ако женското сврши пред машкото, тоа нема него да го спречи да сврши, како ги поврза двете работи?

Оргазам за мажот значи крај на партијата.
Оргазам за жената може да значи крај на партијата за да земе здив, но и не мора.
Додека ти пенетрираш во неа, таа може да сврши без воопшто ти да го извадиш и нема да и биде проблем да продолжи со партијата, па да доживее уште еден, па уште еден (зависи од девојката) итн.

Значи, мажот не е спречен да продолжи да ја секса за да би настапило оплодување.

Не се жените роботи. Ама не се ни мажите Роко Зифреди. :wink: Ако реков дека не и треба пауза, не значи дека она може да се плеска 10 оргазма последователно во рок од 3 саата.
Чак и да може, партнерот и` тешко да ќе издржи. :icon_lol:

Збориме нели за ситуација кога жената би свршувала во временски период како мажот, а мажот како жената.
Пример ако сеа за маж се просек 15 минути, за жена 25, тогаш би било обратно.

Ама ти пак си го поврза со тема што нема врска со предметов на муабет, во случајов со роботика. :toe:
 
M

marsovka

Гостин
О Боже.
Ако женското сврши пред машкото, тоа нема него да го спречи да сврши, како ги поврза двете работи?


Ама ти пак си го поврза со тема што нема врска со предметов на муабет, во случајов со роботика. :toe:
ignore him pretty please бидејќи он ќе води вака до бескрај
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
15 минути доста се бе :) Иначе совет! Немојте да пиете пред секс нема ни да ви се дигне (немојте да се начукувате, малце ако е :)) и нема ни да свршите! Ако сте пијани пазете му ја х) И да можете да свршите онда ќе утнете нешо детенце ќе искочи.
Ауф прв пат да се согласам со tomislayer за нешто добар совет ви дава!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@PSY
-koj te izlazal deka orgazam kaj maskoto e kraj na partijata?i posle orgazam moze devojkata pak da prodolzi(isto i maskoto),ama devojkata togas e uste poosetliva i sleduva uste eden nejzin orgazam,pa uste eden,pa drug,tret...i koga maskoto ke svrsi za da ja oplodi?i koi se sansite.toa e taka kaj site zivotinski vidovi,ne samo kaj covekot.barem toa sum go ucel na faks.toa e mudrosta na majkata priroda.
i zasto zboruvas na pamet?mnogupati i devojkite dozivuvaat povekekraten orgazam, isto i maskite.izvini,ama nekako zvucis kako da ne si doziveala nikogas dosega orgazam.ili pak kako da ne si imala poveke partii seks ednopodrugo.

ignore him pretty please бидејќи он ќе води вака до бескрај
sto ti e problemot na tebe?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
@PSY
-koj te izlazal deka orgazam kaj maskoto e kraj na partijata?i posle orgazam moze devojkata pak da prodolzi(isto i maskoto),ama devojkata togas e uste poosetliva i sleduva uste eden nejzin orgazam,pa uste eden,pa drug,tret...i koga maskoto ke svrsi za da ja oplodi?i koi se sansite.toa e taka kaj site zivotinski vidovi,ne samo kaj covekot.barem toa sum go ucel na faks.
Ни еден факс нема да те научи на клецкање. Еден ден ќе си фатиш женска... ќе имате секс... и ќе речиш “ебате факсо ... ова ти било убајна !“
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ни еден факс нема да те научи на клецкање. Еден ден ќе си фатиш женска... ќе имате секс... и ќе речиш “ебате факсо ... ова ти било убајна !“
hehheeeee a be ne sum go ucel toa na faks,tuku za razmnozuvanjeto. hehehehhee dobar si.
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
jas ja palam ja palam dodeka ne iscuri ke si svrsam.......a ona neka bide zapalena
za toa sum masko za da si svrsam a zenskoto neka me bara pak
se zezam pozdrav do devojkite sto sakaat jazici
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Обично одам на 3 партии во една вечер, така и планирам да имам подолг временски период во ноќта да бидам со некоја.
Кога сум со нова девојка, признавам свршувам пребрзо од вообичаеното, бидејќи нов терен, нови возбудувања, ме палела, ме провоцирала затоа и сум тогаш со неа,
после одреден број на такви ноќи, постојано се менува, после тоа првата партија може некогаш да трае и предолго од вообичаеното.
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
KAKO KE BIDE ZENSKOTO OPLODENO AKO SEKOGAS SVRSUVA PRED MASKOTO?koga toa on ke elakulira?koga?i sto se zenite roboti,pa ne im e potrebna ni najmala pauza?
ne e zadolzitelno zenata da svrsi za da se oplodi...i siluvani ostanuvale bremeni
a i da svrsi pred maskoto veke napomenaja deka za zenata toa ne e problem, moze nema ni da setis :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom