Tinder

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
Тука се мисли метафорички на Диоген кој го барал човекот сред бел ден со запален фенер.
Писателот сака да каже дека нема луѓе во права смисла на зборот, морално и филозофски, луѓето се зверови.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.711
Поени од реакции
4.196
нема сврха у тоа, што ако ебеш дрољи? Тоа се залудно потрошени емоции и семе, финтата е деца да правиш и да ја обавиш твојата должност пред бога.
Роки напрај го првото па после. И не е дроља ако користи Тиндер бемти конзервата 30 годишна.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Роки напрај го првото па после. И не е дроља ако користи Тиндер бемти конзервата 30 годишна.
ја имам другарки што користат Тиндер и нема ништо погрешно во тоа според мене. Иначе муабетот ми е дека нема сврха у тоа да рипаш од курс на курс. Финтата е да најдеш некоја сродна душа со која ќе живееш и ќе градиш династија. Макар и за гејови како вас тоа е препорачливо пошто има разно разни болести.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.711
Поени од реакции
4.196
Ронка имаш ти муда од лабуда. Соученички од средно што ти биле едини сусрет со жена не се рачунаат за другарки после 15 години. Не се брукај по темиве.
 
  • Вау
Reactions: wot
Член од
29 ноември 2014
Мислења
998
Поени од реакции
3.999
Стефуш Бебуш одамна нема пишано како стои ситуацијата и дали има уште дејтови, секс, врски, брак, другарки, жени и дали уште оди со згодни девојки од Тиндер на море. И искрено да ви кажам, почнувам да се загрижувам.
Ако дошла кризата и кај него, ние обичните смртници да почнеме лека-полека да си ја спремаме ортомата...

Стеване, ако си киднапиран, трепни два пуД.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
432
Поени од реакции
1.743
Стефуш Бебуш одамна нема пишано како стои ситуацијата и дали има уште дејтови, секс, врски, брак, другарки, жени и дали уште оди со згодни девојки од Тиндер на море. И искрено да ви кажам, почнувам да се загрижувам.
Ако дошла кризата и кај него, ние обичните смртници да почнеме лека-полека да си ја спремаме ортомата...

Стеване, ако си киднапиран, трепни два пуД.
Нема време да пише овде, има многу мечови на тиндер, со нив пишува
 
Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
Една ми рече дека сум немал empathy и compassion, друга дека не сум бил environmentally инфилтриран, а на третата и пречело што сум се согласувал со неа во се што ќе кажала. А уствари ја седев со нејзе у city mall и размислував абе човек цел живот имаш радикални ставови, види шо убаво ти вели девојчето кажи и дека е во право. И од срце се согласував со се што ќе кажеше таа ама изгледа ја претерав. А најголема траума ми остави кога со една богата од Tinder отидов право на шопинг и видов едно парче ниту зелено ниту жолто шо би рекле г... боја и си реков во себе можно ли е да постои ваква грда боја, а таа баш за тоа се фати... Веднаш знаев дека не е за мене.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.820
Една ми рече дека сум немал empathy и compassion, друга дека не сум бил environmentally инфилтриран, а на третата и пречело што сум се согласувал со неа во се што ќе кажала. А уствари ја седев со нејзе у city mall и размислував абе човек цел живот имаш радикални ставови, види шо убаво ти вели девојчето кажи и дека е во право. И од срце се согласував со се што ќе кажеше таа ама изгледа ја претерав. А најголема траума ми остави кога со една богата од Tinder отидов право на шопинг и видов едно парче ниту зелено ниту жолто шо би рекле г... боја и си реков во себе можно ли е да постои ваква грда боја, а таа баш за тоа се фати... Веднаш знаев дека не е за мене.
kako da ne si bil na shoping so nekoja od tinder, ne se desilo na denot e ova haha
 
Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
kako da ne si bil na shoping so nekoja od tinder, ne se desilo na denot e ova haha
Баш така, не се деси и на планински фестивал да одиме, ниту на базен, а најкриво ми е што не се деси да ме фати стомачен вирус на сред Плетвар у кола од 1993та.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.947
Роки напрај го првото па после. И не е дроља ако користи Тиндер бемти конзервата 30 годишна.
и оваа не е дроља, нема пари за интернет и Тиндер, вака е побрзо и поефтино :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom